TOGG hakkında düşünceleriniz

Valla elektirikli araba sektörü yeni yeni dünyaya yayılmaya başladığı için tam zamanında bu işe atıldık diyebilirim. Tasarım gayet güzel, iç dizaynı vs tam bi Premium havası var bence otomobilde. Euro NCAP standardındaki testlerdende başarıyla geçtiğini söylediler öte yandan yarım saatte tam dolum yapabildiğini idda ettiler valla gerçekten böyleyse on numara beş yıldız olmuş derim. Ama bence fiyatı konusundada özellikle Türkiye fiyatı konusundada iddalı olmaları gerekliki millet BMW, Mercedes veya vw alacakken TOGG a yönelsin. Tabiki tutupta 400 Beygirlik versiyonu 75-80k ya satsınlar demiyorum ama en azından üzerindeki vergileri biraz olsun indirirlerse ben Türkiyede araç almayı düşünen çoğu insanın bu arabaya yöneleceğini düşünüyorum.

Aracın parçalarının %90'ı ithal. Üstüne bi logo basıp satmak bence çok boş bir şey. Yüksek ihtimalle fiyatı da çok tuzlu olacak. Ben böyle düşünüyorum.
Valla elektirikli araba sektörü yeni yeni dünyaya yayılmaya başladığı için tam zamanında bu işe atıldık diyebilirim. Tasarım gayet güzel, iç dizaynı vs tam bi Premium havası var bence otomobilde. Euro NCAP standardındaki testlerdende başarıyla geçtiğini söylediler öte yandan yarım saatte tam dolum yapabildiğini idda ettiler valla gerçekten böyleyse on numara beş yıldız olmuş derim. Ama bence fiyatı konusundada özellikle Türkiye fiyatı konusundada iddalı olmaları gerekliki millet BMW, Mercedes veya vw alacakken TOGG a yönelsin. Tabiki tutupta 400 Beygirlik versiyonu 75-80k ya satsınlar demiyorum ama en azından üzerindeki vergileri biraz olsun indirirlerse ben Türkiyede araç almayı düşünen çoğu insanın bu arabaya yöneleceğini düşünüyorum.
Diğer ülkeler de 75-80k ya daha iyilerini alırsın. Burada 75-80k ya 2000-2010 model 2. elleri buluruz ancak. Yani bu bizim ülkemiz de anormal. Asıl olması gereken 75-80k.

Aracın parçalarının %90'ı ithal. Üstüne bi' logo basıp satmak bence çok boş bir şey. Yüksek ihtimalle fiyatı da çok tuzlu olacak. Ben böyle düşünüyorum.
Nereden biliyorsun %90'ı ithal? Projenin geneli yerlidir, ithal bile olsa parçaları birleştirip satmak bile marifettir. Öyle buradan üstüne logo basıp satmak dediğiniz kadar kolay bir şey değil. Bunu eleştirmek yerine birazcık olsun destek verseniz ölür müsünüz?

30 DK da tam dolum yapmıyor %80 civarında dolum yapıyor. Zaten elektrikli araçlarda batarya ömrü için %100 dolum yapılmaz. %80 de 400 KM civarı.

Geri
Yukarı