TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz?

Doğaya daha duyarlı. Bana ne doğadan, derseniz de cebe faydalı. Aktarma organlarının daha az olmasında kaynaklı olarak güç kaybı daha az, tork daha yüksek. Hızlanma daha iyi.

Elektrikli araçlar, içerisinde kullanılan pillerden dolayı bilinenin aksine çok da çevreci değil diye biliyorum.

Para tuzağı... Ekonomiye yük olsun diye... Kara para aklamayada çok benziyor... Sanki alabilecekte 6 tane numune gördüler üretildi sandılar.

Arabanın ithal parça kullanması sorun değil başka ülkelere satış yapabilirsek zaten maaliyet Olarak pek zarara girmiş olmuyoruz.
- kaynak wikipedia-
aracın ilk modelde %51 oranında yerli parçalardan üretilmesi, ikinci ve üçüncü modellerde yerli parça oranının %68, 8'e çıkartılması hedeflenmektedir.

Önemli olan bu teknolojide bir arabayı yerli imkanlarla üretmektir. Böyle teknolojileri ülkemizde yaygınlaştırırsak - yerli olarak- bu teknolojiler bize ucuz gelicek zaten. Türk mühendislerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Türkün ilerlemesi için büyük bir adım.

Diğer yorumları okudum, gerçekten troller. Böylesine bir arabayı siyasete dahil ediyorsunuz ve malum partiden farkınız kalmıyor. Hiç birisi kalkıp böyle bir projeyi gerçekleştirmek güzel bir iş demiyor. Madem çalıntı madem yerli değil madem pahalı o zaman buyrun kardeşim siz yapın arabayı. Küçümsenecek birşey değil. Herşey açık, ortada bir yüksek teknolojili yerli imkanlarla yapılan bir araba var ve bunu yapmak her yiğidin harcı değil. Evet her ne kadar siyasete dahil edilse de bu onun gerçeklerini değiştirmez..

Şimdi gelip ben yerli imkanlarla dediğim için eleştri yiyeceğim. Tamamen yerli demiyorum. Araba %51 yerli ve zaten yerlilik oranı gayet iyi. Popüler araçlarda böyle zaten, kalite olsun yeterli. Ve en önemli kısmı olan yazılımının yerli olması.

Son düzenleme:
Önemli olan bu teknolojide bir arabayı yerli imkanlarla üretmektir. Böyle teknolojileri ülkemizde yaygınlaştırırsak - yerli olarak- bu teknolojiler bize ucuz gelicek zaten. Türk mühendislerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Türkün ilerlemesi için büyük bir adım.

Diğer yorumları okudum, gerçekten troller. Böylesine bir arabayı siyasete dahil ediyorsunuz ve malum partiden farkınız kalmıyor. Hiç birisi kalkıp böyle bir projeyi gerçekleştirmek güzel bir iş demiyor. Madem çalıntı madem yerli değil madem pahalı o zaman buyrun kardeşim siz yapın arabayı. Küçümsenecek birşey değil. Herşey açık, ortada bir yüksek teknolojili yerli imkanlarla yapılan bir araba var ve bunu yapmak her yiğidin harcı değil. Evet her ne kadar siyasete dahil edilse de bu onun gerçeklerini değiştirmez..

Şimdi gelip ben yerli imkanlarla dediğim için eleştri yiyeceğim. Tamamen yerli demiyorum. Araba %51 yerli ve zaten yerlilik oranı gayet iyi. Popüler araçlarda böyle zaten, kalite olsun yeterli. Ve en önemli kısmı olan yazılımının yerli olması.
Yerli araba size katılıyorum bu konuda. %51 yerli olması bunu değiştirmez otonom sürüş yazılımı ve patent Türk yapımı sonuçta. Bu bir başlangıç olabilir yeni teknolojiler için. Arabanın tasarımını çok sevdim şahsen. Tek sorunum bunu halkın alamayacağı ve tek bir fabrikanın bu ülkeyi kalkındırmaya yetmeyeceği kanısındayım. 1-1.5 Milyon TL fiyata çıkar tahminimce. Kıssadan hisse araç çıkısın zaten yerli ama bunun halka aşırı faydası olmayacak sadece gelecek projelere ışık oldu bu iyi bir şey.

@Melys Başlamak en büyük adımdır zaten. Devrim otomobili zamanında yaygınlaşsaydı şuan birsürü araba fabrikalarımız olucaktı ve belki de başlangıç projesi ülkeyi kalkındırma projesi olucaktı. Bir yerden başladık ve devamı gelecektir. Tek yapmamız gereken böyle şeyleri kendi çapımızda değerlendirmek, desteklemek ve bazı oyunlara dahil etmemek.

Diğer yorumları okudum, gerçekten troller. Böylesine bir arabayı siyasete dahil ediyorsunuz ve malum partiden farkınız kalmıyor. Hiç birisi kalkıp böyle bir projeyi gerçekleştirmek güzel bir iş demiyor.
Yapılan işe benim kötü bir yorumum yok.

Projenin yıllardan beri siyasete alet edilmesini ve dar gelirlinin bu projeyi milli servet gibi karşılanmasını hoş karşılamıyorum.

Özellikle bu aracın satması için kredi paketlerinin sunulması ve bu krediler yüzünden TL'nin dâhâ da değersizleşecek olması gazetelere manşet olacak bir konu.

Parçaların yerlilik oranı tartışması ise boş mevzu, araba için olağan bir şey sonuçta.

Geri
Yukarı