TOGG sahneye sorunsuz şekilde geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım halâ daha çamur atanları görmek ne kadar üzücü ya. Ulan tarihte ilk defa bir başarıya imza atmışsın, heykellerden sapkalardan buralara gelip araba yapmışsın, geliyorsun yok yerli ve milli, yok alamayacağım. Alamazsan alama Ahmet alacak Mehmet alacak yurt dışına satacak ülkeye para girecek halâ neyin hesabını yapiyorsun? Muhaliflik bu mu?

Yurt dışı: Hadi üst düzey araç alacağımız paraya, zort fiyatlı Türk arabası alalım. Şarkısı da varmış.

Küresel bir dünyada küresel düşünemeyen insanların olması çok garip. Aldığın telefonlar, arabalar, bilgisayarlar kaçının %100'ü bir ülkeye ait. Önemli olan hangi firma adıyla satılacağı ve prestiji. Futbolda bile fransızlar, almanlar siyahi oynatıyor ve şampiyonluk alıyor. Almanya, Fransa tarihine yazılıyor. Azıcık akıl lütfen.

Arkadaşım halâ daha çamur atanları görmek ne kadar üzücü ya. Ulan tarihte ilk defa bir başarıya imza atmışsın, heykellerden sapkalardan buralara gelip araba yapmışsın, geliyorsun yok yerli ve milli, yok alamayacağım. Alamassan alama Ahmet alacak Mehmet alacak yurt dışına satacak ülkeye para girecek halâ neyin hesabını yapiyorsun? Muhaliflik bu mu?
Evet muhaliflik bu. İşsizliği arşa çıkar, enflasyonu arşa çıkar, paranın değerini gün geçtikçe daha da düşür, ülkeye zilyon tane mülteci sok huzuru kaçır, her şeyden tonlarca vergi al, insanların alım gücünü düşür... Sonra gel ben araba yaptım de. Evet ülkede o kadar eksik varken eğer oy almak için bunu yapıyorsan yazarım ben bunu. Sana daha da yazardım da heykellerden sapkalardan demen ne olduğunu belli ediyor :D.

Arkadaşım halâ daha çamur atanları görmek ne kadar üzücü ya. Ulan tarihte ilk defa bir başarıya imza atmışsın, heykellerden sapkalardan buralara gelip araba yapmışsın, geliyorsun yok yerli ve milli, yok alamayacağım. Alamazsan alama Ahmet alacak Mehmet alacak yurt dışına satacak ülkeye para girecek halâ neyin hesabını yapiyorsun? Muhaliflik bu mu?

Hocam kızgın atmanızın sebebini anlayamadım? Ben kötülemek gibi bir amacım yoktu sadece konuyu görünce aklıma dayı geldi o kadar :)

Ulan tarihte ilk defa bir başarıya imza atmışsın

Arkadaş yarısı yerli bile değil. Tasarım İtalyan. Piller Çin malı. Daha sayayım mı? Neyin başarısı bu? Yerli ve milli demek için %51 yeterli değil. %80-90 üretirsen yerli diyebilirsin. Tasarımını dışarıdan aldığın araç ne kadar yerli sence?

Fiyatı ucuz olursa çok büyük başarıya adım atılır. Halkımız Clio, Egea, Megane tarzı arabalar yerine Togg tercih eder.

Arkadaş yarısı yerli bile değil. Tasarım İtalyan. Piller Çin malı. Daha sayayım mı? Neyin başarısı bu? Yerli ve milli demek için %51 yeterli değil. %80-90 üretirsen yerli diyebilirsin. Tasarımını dışarıdan aldığın araç ne kadar yerli sence?
Beyler bi durun ya. Cidden. Yapmasaydık mı o zaman bu mu ? Gerçekten mi. Yapmasaydık daha mı mutlu olacaktınız. Hiç olmasaydı o zaman. Piller hakkında fabrika kurulduğu borların pil üretiminde olacağı ve dünyaya da pilin bizden karşılanacağı peki. Yapmayın Lütfen. Unutmayın Devrim o zamanın sosyal medyası olan gazeteler ile bu türk otomobili değil yapımı çok pahalı 1 tanesini yapmak 10 tanesine bedel gibi haberlerden söylemlerden ötürü yapılmadı. Yapmayın lütfen . Az biraz birlik olalım ya.

%51 daha yeni çıkan bir araç için yeterli. Yıllardır üretim yapan bir marka için bile yeterlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı