TOGG seri üretim için gün sayıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapamaz diyenlere inat, gururla!

Yapamayız diyenlerden olmadım aksine destekledim. Ama asla parasını verip satın alamayacağınız bir araba için birbirinize hakaret etmeyin. Avrupa da yaşayan biri kendi yerli markaları Audi, BMW gibi arabaları asgari ücretiyle alabiliyor bakalım TOGG görebilecek miyiz yollarda. Bu arada bizimkiler TOGG'u alacak yani ben heyecanla bekliyorum seri üretimi :)

Fiyatı açıklandı mı?
Fiyat olarak söylemedim haliyle TOGG daha ucuz olur ama sonuçta yine pahalının ucuzu olacağı için kimsenin durduk yere o parayı dökeceğini sanmıyorum. Ben sadece ikisinin de aynı fiyatta olduğu bir hikayede karşılaştırmıştım iki markayı. Bana kalırsa elektrikli araba yerine daha farklı geleceğe dönük işler yapılabilirdi.

İçinde siyasetin olduğu teknoloji ve sanayi konulu hiçbir projeye itibar etmeyiniz. Tamamen propaganda.

20 yıldır millete palavra sıkıyor siyasetçiler.

2018de afişler asıldı bu ülkede -yerli milli uçağımız göklerde- diye.
Bunlar şark kurnazı siyasetçiler.
Türkiye'ye 20 yıl kaybettirdiler bu palavralarla.

Türkiyede yüzde 25lik bir kesim tamamen cehaletten besleniyor. Bunlar Lozan'da gizli maddeler olduğuna inanıyor, Musul, Kerkük kiralanmış 2023te sözleşme bitecek petroller bizim olacak- diyorlar. Yeraltındaki madenleri çıkartamıyoruz diyen kesim ile Karadenizde gaz bulduk çıkarmaya başladık boruları döşüyorlar diyen kesim de aynı kesim.

Bor madenini 2023te ancak çıkarabiliriz diyen kesim ile Türkiye bor madenini çıkarıyor diyen kesim aynı

Bu kesimi herbir şeye inandırabilirsiniz.

Konumuza dönersek.
Mercedes ne kadar yerli ise TOGG o kadar yerlidir.

Üretim bandı robotik otomasyon Alman Çin ortaklığı KUKA
Dizayn tasarım mekanik aksam Prototip Pirinfarina İtalyan teknolojisi
Batarya, Çin Farasis şirketi. Tesla
Chip, elektronik elektrik Çin, Tayvan Tesla
Fabrika Gemlik Türkiye

Bu arabanın üretiminde yerlilik oranı yüzde 5 bile değildir
Bir siyasetçinin 5 babayiğit çıksın arabayı yapsın demesiyle gerçekleşmiştir bu proje.
Türkiyede hiçbir teknolojik altyapısı yoktur.

2021 de tamanlanacağı söylenen fabrika 2023e kaldı

Ne olacağını zamanla öğreneceğiz.

Tank olayında neler olduğunu bütün Türkiye gördü.

İçinde siyasetin olduğu teknoloji ve sanayi konulu hiçbir projeye itibar etmeyiniz. Tamamen propaganda.

20 yıldır millete palavra sıkıyor siyasetçiler

2018'de afişler asıldı bu ülkede -yerli milli uçağımız göklerde- diye.
Türkiye'ye 20 yıl kaybettirdiler bu palavralarla

Türkiye'de yüzde 25'lik bir kesim tamamen cehaletten besleniyor. Bunlar Lozan'da gizli maddeler olduğuna inanıyor, Musul Kerkük kiralanmış 2023'te sözleşme bitecek petroller bizim olacak diyorlar. Yeraltındaki madenleri çıkartamıyoruz diyen kesim ile Karadeniz'de gaz bulduk çıkarmaya başladık boruları döşüyorlar diyen kesim de aynı kesim.

Bor madenini 2023'te ancak çıkrabiliriz diyen kesim ile Türkiye bor madenini çıkarıyor diyen kesim aynı

Konumuza dönersek.

Fabrika Gemlik Türkiye

Bir siyasetçinin 5 babayiğit çıksın arabayı yapsın demesiyle gerçekleşmiştir bu proje.
Türkiye'de hiçbir teknolojik altyapısı yoktur.

Tank olayında neler olduğunu bütün Türkiye gördü

Çok doğru Altay projesi rafa kalktı.

Gerekli bilgiler için Vikipedi yeterli olur mu:

Moderasyona ricamdır. Buradaki proje sahipleri yandaş firmaların konudaki ilk mesaja bilgi olarak eklenmesini öneririm.

%51 yerlilik oranı ilk araba üretmeye başlayan bir ülke için iyi. % 68'e kadar çıkması hedefleniyor zaten %100 yerli araba üretebilen ülke yok ki.

20 yıldır millete palavra sıkıyor siyasetçiler

2018de afişler asıldı bu ülkede -yerli milli uçağımız göklerde- diye.
Türkiye'ye 20 yıl kaybettirdiler bu palavralarla

Türkiyede yüzde 25lik bir kesim tamamen cehaletten besleniyor. Bunlar Lozan'da gizli maddeler olduğuna inanıyor, Musul Kerkük kiralanmış 2023te sözleşme bitecek petroller bizim olacak diyorlar. Yeraltındaki madenleri çıkartamıyoruz diyen kesim ile Karadenizde gaz bulduk çıkarmaya başladık boruları döşüyorlar diyen kesim de aynı kesim.

Bor madenini 2023te ancak çıkrabiliriz diyen kesim ile Türkiye bor madenini çıkarıyor diyen kesim aynı

Konumuza dönersek.

Fabrika Gemlik Türkiye

Türkiyede hiçbir teknolojik altyapısı yoktur.

Tank olayında neler olduğunu bütün türkiye gördü

Üfff 2000'e kadar ülke uçuyordu zaten , bir sürü proje bir sürü ağır sanayi atılımları vardı ve 2001 den sonra maalesef ki ülke uçuruma sürüklendi değil mi ? :D Diğer otomobil markaları asırlar önce kuruldu geriden geliyoruz geriden onlar kurulduğunda sen neyle uğraşıyordun gir de bir araştır. Almanya dünya savaşlarından çıktığında 10 yılda nereden nereye geldi ne yaptı bir de biz ne yaptık dön de bi araştır, o karşılaştırdığın Mercedes in ait olduğu ülkeyi diyorum. 20 yıl zaman kaybettirmişmiş 99 da memur maaşları dış ülkelerden gelen parayla ödendi şimdi yapılan atılımlar beğenilmiyor. O herşeye inanan kesimin içinde siz de varsınız unutmayın bunu.

Üfff 2000'e kadar ülke uçuyordu zaten , bir sürü proje bir sürü ağır sanayi atılımları vardı ve 2001 den sonra maalesef ki ülke uçuruma sürüklendi değil mi ? :D Diğer otomobil markaları asırlar önce kuruldu geriden geliyoruz geriden onlar kurulduğunda sen neyle uğraşıyordun gir de bir araştır. Almanya dünya savaşlarından çıktığında 10 yılda nereden nereye geldi ne yaptı bir de biz ne yaptık dön de bi araştır, o karşılaştırdığın Mercedes in ait olduğu ülkeyi diyorum. 20 yıl zaman kaybettirmişmiş 99 da memur maaşları dış ülkelerden gelen parayla ödendi şimdi yapılan atılımlar beğenilmiyor. O herşeye inanan kesimin içinde siz de varsınız unutmayın bunu.
99'da emekçi kesime epey darbe yapıldı, doğru. IMF kredileri de doğru ama AKP de devam ettirdi o ekonomi politikayı. Hatta el yükseltti.
Mesela emeklilik aylık bağlanma oranı 99'dsn önce %70 iken Derviş efendi, %65'e düşürdü. Emeklilik yaşını kadınlar için 58'e, erkekler için 60'a yükseltti.
AKP 2008'de emeklilik aylık bağlanma oranını %50'ye düşürdü. Emeklilik yaşı 65'e vurdu. Ve en önemlisi hem 65 yaşına kadar emekli olamazken hem de 25 yıldan sonra çalıştığın her ay ceza olarak emeklilik aylığın düşürüldü. Ve bu uygulama hâlâ devam ediyor. 25 yılını doldur ama çalışmadan 65 yaşını bekle, çalışmaya devam edenlerden çok daha yüksek emekli maaşın oluyor.
Bu memlekette hiçbir zaman tam adalet yoktu ama hiçbir dönemde bu kadar çürüme görmedik.
Bu memlekette hiçbir zaman ekonomik istikrar yoktu ama hiçbir dönemde halk bu kadar çaresiz kalmadı.
Kamu kaynaklarinin Cumhuriyet tarihi boyunca sağ iktidarlar tarafından özel sermayeye peşkeş çekildiğini çok gördük ama AKP öncesi tüm iktidarların satışı, AKP'nin satışının yanında devede kulak gibi kalıyor.
Ormanlarımızın, ovalarimizin, yaylalarımızın, köylerimizin, kıyılarımızın, limanlarımızın birilerine peşkeş çekildiği başka bir dönem yok.
Böyle kiyaslayacağımız çok şey var. Çok da uzatmanin bir alemi yok.
Uzun lafın kısası AKP bir başarı hikayesidir evet, ama sadece kendi çevresi için. Halk için bir felaket dönemidir.

Güzelim konu gene işe siyaseti alet edenlere dolup çirkinleşti.
Bir türlü anlamadınız siyaset için yapılsın yapılmasın beni ilgilendirmez. Ben seçmen olarak zaten bunları görüp oyumu kullanırım beni ilgilendiren proje! Proje başarılı olmasını isteyen, sevinen herkesin hükümetçi olduğu fikrini aklınızdan bir çıkarın. İstediğin gibi hükümete kin kus, bağır, çağır. Oy verme ama yapılanada çamur atmayı bırakın. Susun kenardan köşeden bari izleyin.

Gurur duymasını öğrenin eski hesabımda aynı tarzda Baykar firması içinde konuşmuştuk. Gene damat diye kötülediler, yapamazlar, edemezler dediler. Çıktı ama çıktığında da "Killer Drone" lakapları taktınız. Şimdi her yerde okuyoruz bu hava araçlarının ne kadar başarılı olduğunu. Suriye'de nasıl sınırımızı koruduğunu, Polanya'da Ruslara caydırıcı güç olduğunu, Afrika ülkelerinde kaçakcılık, korsanlık faaliyetlerini engellemek için kullanıldığını, Ukrayna'da Ruslar'a ağır darbeler vurduğunu. Yabancı birilerine Türkiye Savunma Sanayi dediğimde "Haa Bayraktar mı?" diyorlar. Bu derece 0'dan ustalaştığımız bir konu. Bırakında yapabiliyorlar mı yapamıyorlar mı görürüz.

Yapıyorlarda, bana Altay tankı dışında yarıda kesilmiş, üretilememiş, kesin bir başarı kazanılamamış bir proje gösteremezsiniz. Çünkü bu konuda iyiyiz, ama siz bir türlü anlamak istemiyorsunuz. Göktuğ, Bozdoğan, Bayraktar, Akıncı, Anka, 4 farklı türü olan Kaplan, 6 çeşit Pars, Kunduz, Samur( Dünyanın en iyisidir), İnsansız kara aracı olan Gölge Süvari, çeşitli Teber, Sancak, Çaka kuleler, Atmaca, ULAQ... Bunlar sadece aklıma gelenler.

Bırakın artık siyaseti bu konularda. Üretilenlere laf etmeyin. Başarılanlara laf etmeyin. Siyaseti bu konulardan uzak tutun.

Yeni bir konu açıp sormuşsun @izmirkartali . Biz projeyi iktidar yapıyor demiyoruz. İktidar umrumuzda bile değil. Umrumuzda olan bu projenin Türkiye'ye ait olması ve bunun böyle bilinecek olması yukarıda saydığım projelerden hiçbiri devlete ait değil. Hepsi Baykar ve FNSS gibi özel firmalara ait ama Türk projeleri. Bunu anlamıyorsunuz!

Son düzenleme:
Güzelim konu gene işe siyaseti alet edenlere dolup çirkinleşti.
Bir türlü anlamadınız siyaset için yapılsın yapılmasın beni ilgilendirmez. Ben seçmen olarak zaten bunları görüp oyumu kullanırım beni ilgilendiren proje! Proje başarılı olmasını isteyen, sevinen herkesin hükümetçi olduğu fikrini aklınızdan bir çıkarın. İstediğin gibi hükümete kin kus, bağır, çağır. Oy verme ama yapılanada çamur atmayı bırakın. Susun kenardan köşeden bari izleyin.

Gurur duymasını öğrenin eski hesabımda aynı tarzda Baykar firması içinde konuşmuştuk. Gene damat diye kötülediler, yapamazlar, edemezler dediler. Çıktı ama çıktığında da "Killer Drone" lakapları taktınız. Şimdi her yerde okuyoruz bu hava araçlarının ne kadar başarılı olduğunu. Suriye'de nasıl sınırımızı koruduğunu, Polanya'da Ruslara caydırıcı güç olduğunu, Afrika ülkelerinde kaçakcılık, korsanlık faaliyetlerini engellemek için kullanıldığını, Ukrayna'da Ruslar'a ağır darbeler vurduğunu. Yabancı birilerine Türkiye Savunma Sanayi dediğimde "Haa Bayraktar mı?" diyorlar. Bu derece 0'dan ustalaştığımız bir konu. Bırakında yapabiliyorlar mı yapamıyorlar mı görürüz.

Yapıyorlarda, bana Altay tankı dışında yarıda kesilmiş, üretilememiş, kesin bir başarı kazanılamamış bir proje gösteremezsiniz. Çünkü bu konuda iyiyiz, ama siz bir türlü anlamak istemiyorsunuz. Göktuğ, Bozdoğan, Bayraktar, Akıncı, Anka, 4 farklı türü olan Kaplan, 6 çeşit Pars, Kunduz, Samur( Dünyanın en iyisidir), İnsansız kara aracı olan Gölge Süvari, çeşitli Teber, Sancak, Çaka kuleler, Atmaca, ULAQ... Bunlar sadece aklıma gelenler.

Bırakın artık siyaseti bu konularda. Üretilenlere laf etmeyin. Başarılanlara laf etmeyin. Siyaseti bu konulardan uzak tutun.

Yeni bir konu açıp sormuşsun @izmirkartali . Biz projeyi iktidar yapıyor demiyoruz. İktidar umrumuzda bile değil. Umrumuzda olan bu projenin Türkiye'ye ait olması ve bunun böyle bilinecek olması yukarıda saydığım projelerden hiçbiri devlete ait değil. Hepsi Baykar ve FNSS gibi özel firmalara ait ama Türk projeleri. Bunu anlamıyorsunuz!
Bir devlet özel sermayeye silah ürettiriyor ve bu başarı oluyor, öyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı