Tokgöz İletişim (N11) Müşteriye Şantaj

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar 20 Ağustos günü telefonumun ekranı kırıldı haliyle yeni ekran sipariş verdim N11 sitesinden Tokgöz İletişim mağazasından. Ürün 2 gün sonra elime ulaştı fakat hatalı çıktığı için en doğal hakkımı kullanarak geri yolladım değişmesi için. Fakat değişim talebi başlamamış 24 Ağustos'ta müşteri hizmetleri ile başlattık talebi geriye kalan tek şey mağazanın onay verip yenisini yollamasıydı. 28 Ağustos yani bugün elime gelen hiçbir şey yoktu ve talebi onay süresi 3 gün + 24 saatti bugün sondu ve ben de tekrar müşteri hizmetlerini arayıp değişimden vazgeçtiğimi sadece para iadesi istediğimi söyledim kabul ettiler ve yeni bir talep başladı para iadesi için ben de siteye girip mağazaya yorum yaparak puan verdim düşük puan. 20 dakika sonra telefonum çaldı Tokgöz iletişimden aradılar. Bana ürünü yollamadan para iadesi istediğim için yüksek sesle konuştular azda olsa suçlama oldu. ben de durumu en başından anlattım zar zor anladı ve en sonunda bana yorumu silersen paranı yollarım hemen dedi ve bunu sürekli söyledi silmez isem iade yapmayacağını söyledi. Yorum yapmak en doğal hakkım olduğundan silmedim kapattım telefonu. Yarım saat sonra tekrar aradı 'kardeşim naptın sildinmi yorumu' dedi silmeyeceğimi söyledim uzun süre söylendi. En son söylediği ise;

Mağaza: Yorumu siliyor musun silmiyor musun?
Ben: Silmiyorum o benim en doğal iradem.
Mağaza: Bekle sen ben iade talebini onaylamayacağım paranı alamadığında görürsün sen.

Ve telefonu yüzüme kapattı ama ben bu konuşmayı ses kaydı almıştım. N11 müşteri hizmetlerine durumu anlattım 3 gün+ 24 saat içinde talebi onaylamassa iadeyi onların yapacağını söyledi. Şikayetvar sitesinden baktığımda benim gibi madur olan insanlar gördüm telefonlarını bile alamayan insanlar olmuş. Demek istediğim eğer denk gelirseniz bu mağazadan uzak durun benim için kötü bir anı ve tecrübe oldu umarım paramı geri alabilirim.

Tüketici hakları'na başvurun ve hakkınızı arayın, muhtemelen haklı bulunursunuz. Ses kayıtlarınız varsa iş kolay zaten, kurtulmalarına imkan yok. Mesajınızı kesinlikle değiştirmeyin veya silmeyin.

Adam bir bakıma haklı adam "paranı geri vereceğim" demiş sen kötü yorum yapmışsın adam paranı vermezse neyse de ama adamı haklı buldum. Dayı dükkanın ismi gibi "Tokgözmüş".

Adam bir bakıma haklı adam "paranı geri vereceğim" demiş sen kötü yorum yapmışsın adam paranı vermezse neyse de ama adamı haklı buldum. Dayı dükkanın ismi gibi "Tokgözmüş".

Hocam ben hemen mağazaya yorum yapmadım yaptığım yorumda şu '' Ürün hatalı geldiği için geri yolladım değişim talep ettim neredeyse 10 gün olacak hala elime gelen birşey yok son derece ilgisiz bir mağaza'' bunu dedim doğal yorum hakkımı kullanabilirim diye düşünüyorum. Ve kalkıpta bana yorumu silmezsen paranı atmam deme gibi bir lüksü yok n11 i aradığımdada yorum yapmak en doğal hakkınız silmek zorunda değilsiniz cevabını aldım. Adam benimle ilk aradığında kibar konuşsaydı ben yorumu silecektim zaten bana elinden gelse hırsız diyecekti. ''Paranı istiyorsan ürünü yollucaksın nedemek öyle ürünü vermeden para istemek nedir napmaya çalışıyorsun'' dedi. Şahsen ben mağaza olsam müşteriyle saygı çerçevesinde konuşurdum.

N11 halleder bunu emin ol fakat genel olarak gittigidiyor ve N11 satıcıları pek güvenilir değil, hepsiburada bir tık üstte kalıyor. Ne olursa olsun N11 veya gittigidiyor tercih etmem ürünler genel olarak çakma veya kalitesiz çıkıyor. Satıcının kim olduğuna bağlı.

Ben tokgöz iletişim Zekeriya Tokgöz biz 5 yıldan fazla N11 satış yapıyoruz sistem var hem de çok stabilize çalışan bu güne kadar kimsenin parası bizde kalmamıştır ki link paylaşacağım yorum performansını siz görün takdirinize bırakıyorum.

N11 uygulamada değişim diye bir seçenek yok PC'den girilmesi gerekiyor eğişim talebi açılması için uygulamadan giriş yapıyorlar iade talebi acıp yolluyorlar sonra değişim bekliyorlar iade olarak gelmiş bir ürünü biz tekrar geri çıkış yapamıyoruz.

5 Senedir de kimsenin iadesini reddetmedik.

Tüketici hakları'na başvurun ve hakkınızı arayın, muhtemelen haklı bulunursunuz. Ses kayıtlarınız varsa iş kolay zaten, kurtulmalarına imkan yok. Mesajınızı kesinlikle değiştirmeyin veya silmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tokgöz iletişim Zekeriya Tokgöz biz 5 yıldan fazla N11 satış yapıyoruz sistem var hem de çok stabilize çalışan bu güne kadar kimsenin parası bizde kalmamıştır ki link paylaşacağım yorum performansını siz görün takdirinize bırakıyorum.

N11 uygulamada değişim diye bir seçenek yok PC'den girilmesi gerekiyor eğişim talebi açılması için uygulamadan giriş yapıyorlar iade talebi acıp yolluyorlar sonra değişim bekliyorlar iade olarak gelmiş bir ürünü biz tekrar geri çıkış yapamıyoruz.

5 Senedir de kimsenin iadesini reddetmedik.

Yorum performansı diyorsunuzda kötü yorum yapanları tek tek arayıp dil döküp yorumlarını değiştirmek için gösterdiğiniz çaba ve eforu da anlatsaydınız keşke.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı