N11 - TOKGÖZ İLETİŞİM

Sizce online alış-veriş sitelerindeki olumlu geri bildirim sayıları gerçeği yansıtıyor mu?

• Evet, tabiiki.

• Hayır, o sadece filimlerde olur.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Hocam ilginç bir şey var, bu firma müşteri memnuniyetine çok fazla önem veriyor sanırım(!), belki de veriyordur ancak sizi kendi numarasından araması yanlış. Eğer yanılmıyorsam bu KVKK'ya göre yanlış. Genelde satıcılar bizden telefon numarası isterler, iletişime geçmek için. Ancak numaranızı sizden istemeden alıp, sizi rahatsız eden satıcının yaptığı etik değildir.

Hocam 5-6 numaradan birden aradı. Bütün hatlar başkasına ait ve bir kaçının soyadı Tokgöz. Ailesi olduğunu düşünerek asla kötü bir şey söylemedim, yazmadım. Hatta ilk sayfaya bakarsanız e-mail ekran alıntısı var. Bunca arbedeye rağmen kendisine gene insanlık yapıp "Numaralardan birisi bir bayana aitti, sağa sola yazmış olmayayım, hangisiyse söyleyin sileyim." gibisinden mesaj attım.

Gelen cevap "benim ekranım nerde size gönderdiğim".
Ben taktiği buldum yahu. Sipariş veriyoruz sonra kötü yorum yazıyoruz. Bu sayede beleşe kablosuz kulaklık ve ekran almış oluyoruz. (Evde denemeyin. Şaka amaçlıdır. Aslında olabilir de😈)
Aman hocam, beş para etmeyen bir ürün için numaranız bilgileriniz eline gitmesin, pişman olursunuz benden demesi.

Hocam 5-6 numaradan birden aradı. Bütün hatlar başkasına ait ve bir kaçının soyadı Tokgöz. Ailesi olduğunu düşünerek asla kötü bir şey söylemedim, yazmadım. Hatta ilk sayfaya bakarsanız e-mail ekran alıntısı var. Bunca arbedeye rağmen kendisine gene insanlık yapıp "Numaralardan birisi bir bayana aitti, sağa sola yazmış olmayayım, hangisiyse söyleyin sileyim." gibisinden mesaj attım.

Gelen cevap "benim ekranım nerde size gönderdiğim".

Aman hocam, beş para etmeyen bir ürün için numaranız bilgileriniz eline gitmesin, pişman olursunuz benden demesi.
Daha önce bu mağazadan ekran aldım kardeşim 3-4 aydır kullanıyor. Size gönderilen yapıştırıcı kusurlu olabilir ki mağaza da kabul etmiş bu durumu. Size ürün yollamış hatasını telafi etmek için ki bunu yapmak zorunda da değil emin olun. Belli ki müşteri memmuniyetini önemsiyor. Burada kötü bir durum yok. Ama taciz edercesine bu kadar üzerinize gelmesi yanlış. @Tokgöz iletişim hocam müşterileriniz zaman zaman olumsuz yorumlar yapabilir ama elinizdeki ürünün kusuru size ait değil neticede. Müşteri memmuniyetini baz almanız güzel ama bunu "taciz" boyutunda yapmanız yanlış bence. Kolay gelsin.

Daha önce bu mağazadan ekran aldım kardeşim 3-4 aydır kullanıyor. Size gönderilen yapıştırıcı kusurlu olabilir ki mağaza da kabul etmiş bu durumu. Size ürün yollamış hatasını telafi etmek için ki bunu yapmak zorunda da değil emin olun. Belli ki müşteri memmuniyetini önemsiyor. Burada kötü bir durum yok. Ama taciz edercesine bu kadar üzerinize gelmesi yanlış. @Tokgöz iletişim hocam müşterileriniz zaman zaman olumsuz yorumlar yapabilir ama elinizdeki ürünün kusuru size ait değil neticede. Müşteri memmuniyetini baz almanız güzel ama bunu "taciz" boyutunda yapmanız yanlış bence. Kolay gelsin.

Hocam burdaki sorunu tam anlatamadım sanırım. Arkadaş bana kendisi ekran yollamayı teklif etti ikinci kez. Bende ihtiyacım yok diyince olduğunda yardımcı oluruma geldi mesele. Bende kendisine dedim zaten böyle böyle bir şey olmuştu üstünden 2 ay geçti teklifiniz halen geçerli mi diye. Olur tabii dedi yardımcı olurum vs biz baya konuşmuş olduk o arada. Buraya kadar her şey iyi güzeldi. Ne olduysa ben yorumu kaldırdıktan sonra beni günde 2-3 kez arayan adam birden bire çok yoğun oldu görüldü atmalara başından savmalara başladı. Yani her şey dereyi geçene kadardı.

Bende madem öyle madem sen beni ekran vaadiyle kandırdın bana ürünü de yollamıyorsun deyim yerindeyse beni ti ye almıyorsun, sen ekranı yollama bende gidip tekrar yorum atayım dedim ve gittim yorum yazdım. 3-4 gün boyunca bana görüldü atan adam, yorumdan bir kaç saat sonra bana mesaj attı ben salı günü yolladım kargoyu gelmedi mi diye. Ve ertesi günün sabahı hemen mesaj geldi kargonuz alındı yola çıkacak diye. Söylediğim zamanda şey diyor ben salı vermiştim kargo yollamamış. Hangi kargo gönderilecek olan kargoyu 3-4 gün şubede bekletip öyle yolluyor. Birde tesadüf ki ikinci yorumu attığım akşamın ertesi gününün sabahı.

Özetle ekran vaat edip bana yorumu kaldırttı. Sonra sallamıyayım kendisi pes eder bırakır gider bende yorumu sildirdiğimle kalırım diye düşündü. Ben tekrardan yorum atınca hemen ekranı yolladı. Kargonun arkasına saklanıp kendini sağlama aldı. Şimdide ben üzerime düşeni yaptım sen yapmadına getirdi mevzuyu.

Benim tek hatam açıkca 3-5 kuruşluk malla kandırılıp gidip o ilk yorumu kaldırmam. Başka da bir şey değil.
Hata yapmış olabilir asla meseleyi uzatmazdım fakat kalkıp birde " Müşteri bizden ürün aldı, sonra tehtit etti beni bir tane daha ekran yollamazsan kötü yorum yaparım diye bende müşteri memnuniyetine önem verdiğim için ekran yolladım." demesi beni çileden çıkarttı. Benim gözümde her şey hak şuan bu adama.

nedir yani her tehtit edene ekran mı yolluyormuş. Hemde ürünü aldıktan 2-3 ay sonra 🤣 yapmayın hocam allah aşkına.
ve klasik olacak hocam belki ama müşteri her zaman haklıdır. Bizde ticaretle uğraştık. Gelip bağıra bağıra yüzüme sövüldüğü zaman bile susmasını bildik. Kendi dükkanımız kendi yerimizde olay olmasın müşteriye şöyle demiş şöyle davranmış demesinler arkamızdan diye.

kendisinden ürün satın almış bir müşteriyi haksız olduğu halde şikayetçi olmakla tehtit eden bir insanla ben ilk defa karşılaşıyorum.

madem e-ticaret yapıyor, internet de onun dükkanı. Kalkıpta kendi dükkanında müşterisiyle ne olursa olsun bu üslupla ve bu şekilde konuşamaz.

Dosya Ekleri

• iftira.PNG
    iftira.PNG
    12,9 KB · Görüntüleme: 49
Hocam normal şartlarda sizin ekranı attığınızı söylemeniz adamın n11'e memmuniyetsizlik durumunu ortadan kaldırmak için nedeni olabilirdi. Çünkü satıcı suçlu dahi olsa (ki kendisi kabul etmiş zaten) yaptığınız iade prosedürlerinin uygulanmasını ortadan kaldırdığı için size karşılığında para iadesi ya da ürün değişimi yapmak zorunda değil. Bunu n11'e bildirmesi de yorumu silmeye pekala yeterdi. Adam yardımcı olmaya çalışmış burada kötü niyet sezmiyorum ama son yaptığı iftira olayı tamamen suçlu duruma düşürmüş satıcıyı. O konuda bariz haklısınız.

Hocam normal şartlarda sizin ekranı attığınızı söylemeniz adamın n11'e memmuniyetsizlik durumunu ortadan kaldırmak için nedeni olabilirdi. Çünkü satıcı suçlu dahi olsa (ki kendisi kabul etmiş zaten) yaptığınız iade prosedürlerinin uygulanmasını ortadan kaldırdığı için size karşılığında para iadesi ya da ürün değişimi yapmak zorunda değil. Bunu n11'e bildirmesi de yorumu silmeye pekala yeterdi. Adam yardımcı olmaya çalışmış burada kötü niyet sezmiyorum ama son yaptığı iftira olayı tamamen suçlu duruma düşürmüş satıcıyı. O konuda bariz haklısınız.

hocam aşırı saçma bir olay bu olayda mantık aramak boşuna. ben takmışım ekranı kırılmış cebimde. Kırık ürün hiç bir şekilde garanti ve değişim kapsamına girmez. Bunu bildiğim için de atmışım çöpe yoluma bakmışım.

Günler sonra şans eseri yorum yapma ekranını görünce de yorum yazmışım. Kötü bir şey de yazmamıştım cidden. Ekran görüntü vs olarak fiyatına göre çok iyiydi hatta muadil ekranlar arasında gördüğüm en iyisi olabilir. Fakat yapıştırıcısını az sürmüşler ekran cebimde ayrılmış kasadan kırılmış. Daha önce benzer şeyler yaşayanlar olmuş bilginize diye önceki yorumlara da bakıp benden başka aynı sorunu yaşayanları da görerek bir yorum yazdım.

Veee olaylar başlamış oldu malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı