Ton balığı zararlı mı?

karambyte

Kilopat
Merhaba, ton balığı cıva nedeniyle zararlı mı? Dardanel sitesinde cıva miva yok yazıyor. Sizce haftada 2 ya da 3 kez yemek zararlı mıdır? Spor yapıyorum ve protein ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Ton cıva, tavuk hormon, et besili. Ne yiyeceğimi şaşırdım :) ton çok ideal benim için aslında direkt spordan sonra ye geç. Cıva olayı kafamı karıştırdı.

Merhaba, ton balığı cıva nedeniyle zararlı mı? Dardanel sitesinde cıva miva yok yazıyor. Sizce haftada 2 ya da 3 kez yemek zararlı mıdır? Spor yapıyorum ve protein ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Ton cıva, tavuk hormon, et besili. Ne yiyeceğimi şaşırdım :) ton çok ideal benim için aslında direkt spordan sonra ye geç. Cıva olayı kafamı karıştırdı.

Az miktarda yerseniz haftada 1-2 kutu (konserve olanlardan sorun olmaz)ton balığı büyük bir balıktır ve küçük balıklarla beslenir ondan içinde biraz da olsa cıva olabilir.

Ye sorun olmaz.Sürekli aynı şekilde yemekten sıkılırsan omlete katmanı veya lavaşa sarıp yemeni tavsiye ederim güzel oluyor.

Sorun yok ama her şeyde olduğu gibi fazlası zarar. (az yerseniz sorun yok)

Yüzey balıklarını tercih edebilirsin balık seviyorsan ve bolca tüketmek istiyorsan. Dip balıkları ağır metal v.b konularda biraz daha sıkıntılılar midye gibi.

Ton balığı sanırım 12-13 yıl öncesine kadar en sevdiğim kedi mamalarındandı. Sonra azalttım, yılda 2-3 kere yiyorum.

Yüzey balıklarını tercih edebilirsin balık seviyorsan ve bolca tüketmek istiyorsan. Dip balıkları ağır metal vb konularda biraz daha sıkıntılılar midye gibi.

Ton balığı sanırım 12-13 yıl öncesine kadar en sevdiğim kedi mamalarındandı. Sonra azalttım, yılda 2-3 kere yiyorum.

Dardanel sardalya 125 gr Dardanel Sardalya 125 gr : Amazon.com.tr: Gıda Ürünleri
Biraz araştırıp bunu buldum. Sardalya yüzey balığı ve en az cıva çeren balıkmış. Sizce daha iyi bir alternatif olabilir mi? Spor sonrası 16₺ geliyor toplu alırsam bir öğün. 17gr protein az ama zaten amaç whey yerine kullanmak.

Dardanel sardalya 125 gr Dardanel Sardalya 125 gr : Amazon.com.tr: Gıda Ürünleri
Biraz araştırıp bunu buldum. Sardalya yüzey balığı ve en az cıva çeren balıkmış. Sizce daha iyi bir alternatif olabilir mi? Spor sonrası 16₺ geliyor toplu alırsam bir öğün. 17gr protein az ama zaten amaç whey yerine kullanmak.
Olur protein bakımından ve omega 3.

Hamside süzme ağırlık 72-75gr balık vardı sanırım. Yanına biraz soğan, haşlanmış ve soğumuş patatesle güzel gidiyor.

Yalnız aldığım hamside zeytinyağı var, bunda ayçiçek var - ayçiçek yağı olanları almıyorum.

Migrosta vardı zeytinyağlısı az önce, 22-24TL arasıydı fiyatı galiba.

Geri
Yukarı