Toplu taşımada Arapların bağırarak konuşması

Rocky Balboa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizin de dikkatinizi çekiyordur özellikle İstanbul'da olanların. Metroda mesela kendi vatandaşlarımız sessiz sakin otururken veya kendi arasında sessiz sessiz konuşurken bu Araplar öyle bağırarak konuşuyor ki kitap okurken aşırı rahatsız oluyorum, kitap okumasam da rahatsız oluyorum. Artık dayanılmaz bir boyuta ulaştı. Ben bunlardan birini bir gün sinirime dayanamayıp dövsem herhangi hukuki bir ceza alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sen Türkosun. Sesini çıkarma. O adama ücretsiz sağlık hizmeti verilir, seni de gss borcun var diye poliklinik kapısından geri çevirirler. O adama BM'den yardım edilir, üstüne belediyeden gıda ve kira yardımı alıp bu yardımlarla iPhone'uyla bağıra bağıra Kordon'da bağıra bağıra canlı yayın yapar. Senin de maddi gücün düştüğünde sokakta berdüş olursun. Sokakta kağıt toplarsın.

Şimdi o adama dokunursan bin tane mülteci avukatı ve derneği seni oyar. Sabah gazetesi gelip mağduriyet haberi yapar. Ondan sesini çıkarmasan iyi olur.
Emin ol, bunları polise şikayet etsen ilgilenmiyor. Polisin işi bağıran insansı mâhlukatları uyarmak mı? Hiç sanmıyorum.

Bunları sakin bir yerde evire çevire döveceksin. Bunlar Türkçe'de bilmezler büyük ihtimalle. Konuşarak halledemiyorsan ne yapacağını sen daha iyi bilirsin :)

Emniyet gerçekten zıvanadan çıkmaya başladı. Yakalanan torbacılar elindeki maddeler el konulup karakolun/adliyenin arka kapısından salınıyor, akşam gelince bunların abilerine polis kendi elleriyle gidip maddeleri veriyor. Bunun ticareti bile dönüyor. Polise bir çorba parası.

Orduya büyük iş düşüyor. Umarım Kenan Evren gibi bir vatansever bu olaylar daha büyümeden el koyar ama iktidar buna izin vermez. Onların yönettikleri iş nasıl olsa :/

Bunlar birde kendini üstün zannedip market sıralarında hastane sıralarında öne geçmeye de çalışıyorlar. Kuduruyorum böyle olunca.

Bunlar birde kendini üstün zannedip market sıralarında hastane sıralarında öne geçmeye de çalışıyorlar. Kuduruyorum böyle olunca.

Sıranı verme. Banane kardeşim. Bu olayın karşında olan kişinin dîni ile alakası yok. Sırasını beklesin. Hastane'de sıraya biz müdahale edemiyoruz ama markette sıra vereceğimi hiç zannetmiyorum. Ne derlerse desinler.

Ha, karşımdaki kişi hamiledir, yaşlıdır, engellidir; orası başka bir durum. Orada veririm. İsterse Suriyeli olsun, isterse Afganlı. İsterse İngiliz. Karşımdaki kişinin ırkı önemli değil. Yeter ki insan olsun.

Ben hiç görmedim, burda özellikle sessiz konuşuyorlar sanki utanıyorlar gibi, karadeniz insanı farklı oluyor tabi seslerini çıkartamıyolar burda demek 😂
Üsküdar-Yeni Kapı metrosunda bir görsen katil olursun dostum, birde bunlar arapça konuşunca dua ediyor sanıp sevinen teyzeler var onlarda ayrı bir kafa. Adam ordan arapça buna bakıp küfretse amin diyecek insanlar gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı