Toplu taşımada Arapların bağırarak konuşması

Rocky Balboa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizin de dikkatinizi çekiyordur özellikle İstanbul'da olanların. Metroda mesela kendi vatandaşlarımız sessiz sakin otururken veya kendi arasında sessiz sessiz konuşurken bu Araplar öyle bağırarak konuşuyor ki kitap okurken aşırı rahatsız oluyorum, kitap okumasam da rahatsız oluyorum. Artık dayanılmaz bir boyuta ulaştı. Ben bunlardan birini bir gün sinirime dayanamayıp dövsem herhangi hukuki bir ceza alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sen Türkosun. Sesini çıkarma. O adama ücretsiz sağlık hizmeti verilir, seni de gss borcun var diye poliklinik kapısından geri çevirirler. O adama BM'den yardım edilir, üstüne belediyeden gıda ve kira yardımı alıp bu yardımlarla iPhone'uyla bağıra bağıra Kordon'da bağıra bağıra canlı yayın yapar. Senin de maddi gücün düştüğünde sokakta berdüş olursun. Sokakta kağıt toplarsın.

Şimdi o adama dokunursan bin tane mülteci avukatı ve derneği seni oyar. Sabah gazetesi gelip mağduriyet haberi yapar. Ondan sesini çıkarmasan iyi olur.
Ben bunlardan birini bir gün sinirime dayanamayıp dövsem herhangi hukuki bir ceza alır mıyım?
Hukuk ırk ve millet farkı gözetmez. Ne kadar haklı olsanız da şiddet durumunda tek haksız taraf sizsiniz.

Genç ve çocuk yaştakiler sanki ilk defa otobüse biniyormuş gibi otobüste herkesin arasında maymun gibi birbirleriyle oyun oynayıp etrafı tekmeliyorlar. Adam gibi oturup ineceğin durakta kalkıp inmek çok mu zor? Anlamıyorum bu insanları. Bir şey deyince de arapça cevap veriyorlar sanki onları anlıyormuşuz gibi..

Toplu taşımaya bir şey diyemem ama 3 gün önce PUBG mobil oynamaya başladım. Squad giriyorum ben hariç 2 veya 3 kişi hep arap ırkından oluyor ve sürekli arapça bir şeyler konuşuyorlar. İnsan susmaz mı arkadaş? Nefes almadan nasıl konuşabilirsin. Birde mikrofonu açık arkada kardeşiyle veya annesiyle konuşuyor. Sürekli sesleri geliyor arkadan TV sesi falan. Susun diyorum hala arapça bir şeyler diyorlar. Birde oyunu çok salakça oynuyorlar.

İlk başta uyar, hala devam ediyorsa tekrar uyar, hala ısrarla devam ediyorsa otobüstekilere sor rahatsız oluyorlar mı diye, eğer ki onlarda rahatsız oluyorsa otobüsten çıkartma hakkınız var. Başkalarını rahatsız edenlerin otobüste durma hakkı yok.

Otobüslerde bağıra bağıra telefonla konuşan amcalarımızı, teyzelerimizi, sevgilisiyle bağıra bağıra kavga eden kızlarımızı unutuyorsunuz... Her milletin içinde zekalı da vardır, geri zekalı da. Bir geri zekalıyı dövmekle, diğerlerini de yola getirmeniz mümkün değil. Bazı geri zekalıların davranışlarıyla, bir ırkı genellemek de hoş değil. Mesela 5 yaşında çocuğa tecavüz eden bir şerefsiz yüzünden "bu Türkler de hep böyle ha!" denmesini istemezdim şahsen.

Otobüslerde bağıra bağıra telefonla konuşan amcalarımızı, teyzelerimizi, sevgilisiyle bağıra bağıra kavga eden kızlarımızı unutuyorsunuz... Her milletin içinde zekalı da vardır, geri zekalı da. Bir geri zekalıyı dövmekle, diğerlerini de yola getirmeniz mümkün değil. Bazı geri zekalıların davranışlarıyla, bir ırkı genellemek de hoş değil. Mesela 5 yaşında çocuğa tecavüz eden bir şerefsiz yüzünden "bu Türkler de hep böyle ha!" denmesini istemezdim şahsen.
Dediklerinizde var fakat benim bahsettiğim durum istisnasız sürekli olan bir şey, daha metro'da bağıra bağıra konuşmayan bir arap denk gelmedi bana, bu yüzden genelleme yapıyorum. Ben bu insanların ülkemizde kalıcı olmasını istemiyorum ve bu konuda referandum olmasını destekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı