Toplu taşımada yer veriyor musunuz?

Bazen mallığıma geliyor poşet taşıyan kadına yer veriyorum. Bazen de şeytanlığım tutuyor ve diyorum ki içimden ''zaten otura otura bi merdiveni bile zor çıkıyolar, biraz da ayakta durup kaslarını hareket ettirsinler''.

Yalan söylemeye gerek yok. Yaşlılar ve hamile kadınlar olmadığı sürece yer vermiyorum. Sebebi ise uzun genellikle başıma saçma olaylar geliyor. Örneğin bir seferinde teyzeye yer vermiştim teyze durakta ineceğim demişti ve bende ısrar etmedim tamam dedim sonra arkamda ve önümde oturanlar bana bakarak resmen ne utanmazsın kadın orda ayakta zar zor duruyor ve sen yer vermiyorsun dediler olayı bilmeden boş boş konuşuyor bu yaşlı insanlar. Şimdi gidip herkese yer veriyorum diyemem.
Benim de böyle bir olay başıma geldi 1 yıl önce bir basket maçında liflerim zedelenmişti ve iki ay boyunca zorlamamam gerekiyordu ve bu yüzden otobüse binen bir yaşlıya yer vermedim ve arkamda oturan adam sürekli yer versene diyordu. Ben de inanmazlar diye düşündüm ve taktım kulaklığı en sonunda başka birisi yer verdi teyzeye...

Her gün sabah bindigim otobüste ilk basta tek ben oluyorum bu yüzden en arkadaki 5 koltuğun en sağına veya soluna oturuyorum bu sayade kimse yer istemiye daha doğrusu isteyemiyor. Fakat başka bir yere oturduysam yaşlı, hamile ve engelli kişilere yer veriyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı