Toplu Taşımada Deodorant Kullanmayan İnsanlar

Yaz ayında toplu taşıma bu pis ve kültürsüz insanlar yüzünden işkence oluyor adeta!
Cebinde 3 bin TL'lik telefon var, 10 TL deodoranta vermez ama!
Fosur fosur sabahtan akşama kadar sigara içer her gün 10 TL verir sigaraya ama deodorant almaz. Kendini boş ver çevrendekileri de mi düşünmüyorsun arkadaş.
Temizlik imandandır demişler, hem de temizlik bir kültürdür.
Bunu size soracak değiliz! Terleriz de terlemeyiz de. Deodrant kullanıp kullanmamak da benim tercihimdir! :kızgın:

Her gün sırf sizin burunlarınız güzel koku alacak diye ozon tabakasını da deldiremem beyefendi. Bir çevreci olarak buna katiyetle izin veremem! Evet terliyor olabiliriz. Belki bu canınızı da sıkıyor olabilir. Ama önce doğayı bir düşünün. Sırf güzel koku soluyacaksınız diye daha fazla deldiriyorsunuz ozonu. Sonra? Güneş daha sert bastırıyor. Daha da sıcaklaştırıyor her yeri. Sonra?! TERLİYORUZ!

Önce deodrant kullanmayı bırakın. Sonra zaten alışırsınız o duruma zaten...

Edit: Nasıl? Yukarıyı okurken önce bi gerildiniz, şimdi de bunu okurken gevşediniz di mi? Gerilip, gevşediniz. Ne oldu? Terlediniz. :D Kokmaya başladınız bunu okurken. :ıslık:

Açıkcası ben deodrant kullanmıyorum. Onun yerine karbonat kullanıyorum. Ter %100; koku %0. ;) Sizlere de tasiye ederim.

1 çay kaşığı karbonatın üzerine birkaç damla su damlatın. Bu şekilde karbonatı kremsi hale getirip, her iki koltuk altına da sürün. Ardından biraz yayın. Bu yöntem sizi yine terletir. Ama bi gram koku yapmaz. Tavsiyemdir. (y) Ozon tabakası da delinmez hem. :D

Adamları hadi anlarım kro , ayı veya hanzo felan dersiniz ama bayanlara hiç olmuyor o pis ter kokusu :) Burnumun direği kırılıyor bazen içimden geçiyor bunlara parfüm dağıtıyım diye :) Bir sistem geliştirmeleri gerek otobüsçüler felan .[emoji39]

En kültürlüsü bile bazen kokuyor. Aileden gelen temizlik alışkanlığı ile orantılı bu durum. Toplum içinde yaşarken uyulması gereken, yazılı olmayan kurallar mevcut bunları bilmiyorsa yapacak bişey yok malesef.

Valla ben işe babamla eskiden nakliyeye gidiyodum adamlar bir kokuyor kamyonda fosur fosur sigara içiyorlar yemin ediyorum kusacaktım dayı 125tl para alıyon ya ver 10 tl deodarant ayıptır valla yolu bitirene kadar 1 paket bitirmişlerdir

Kullansınlarda, insan gibi kullansınlar. Bunu genelde bayanlar için söylüyorum. Ağır deodorant kokularınıda unutmamak lazım. İnsan nefes alamıyor.

giphy.gif

Deodoranttan önce genel hijyen konusunda eğitim verilmeli bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı