Toplu taşımada yer veriyor musunuz?

Bir keresinde bir yaşlı abla saatlerdir ayakta yürüyen ve artık bitip tükenmiş olan bana yer vermek istemişti. O an demiştim yaşlı insanlara yer verilir. O anki teklifi reddettim tabi.

Yaşlılar ve hamileler haricinde yer vermiyorum. Parası nasıl olsa benden çıkıyor sonuçta. Tamam her şey maddiyat değil ama insanların da bir sabrı var. Parasını vererek oturduğum yerden beni kaldırmak için psikolojik baskı kuruyorlar. Gözlerime dik dik baktıklarında zaten sinir vuruyor beni. Çok çabuk sinirleniyorum maalesef :(

Herkes ''Hamile ve yaşlılara yer veriyorum'' yazmış. Önemli olan hamile veya yaşlı olması değil, gerçekten ayakta duracak hali var mı, yoksa zevk için mi oturuyor?
Şimdi linç etmeyin beni hemen, hamile ve yaşlı derken iki çeşit yaşlı oluyor genellikle, 1. si, örn. Hastahaneden dönen, ayağı vb. ağrıyan, evi uzak olan yaşlılar. 2. si ise tüm gün çekirdek çitleyip, milletin ortasında yüksek sesle telefonda konuşan, dedikodu yapan, insanlar yer vermeyince öldürecekmiş gibi bakan yaşlılardır. 2. tip yaşlılara yer vermiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı