Toshiba P300 için uzun kullanım sonrası deneyimim

Toshiba yine Toshiba olduğunu bize hatırlattı. Daha 1 yılı dolmayan 2TB Toshiba P300 model harddiskim kafa sesi ile başladı ve 20 dakika sistem açık durunca kilitlenmeye (bu sırada disk kullanimi %100 genelde) başladı.

IMG_20180317_233441_257.jpg

Senin diskin sıkıntılı olmuş olabilir mi(Bozuk çıkmış anlamında) acaba? Hayır bende de P300 1 TB modeli var alalı 8-9 ay civarı oldu ve bir sıkıntısını görmedim şu anlık, onun için soruyorum. Eğer benimkinin sonu da seninki gibi olursa işimiz var.:kararsız: Hayır hadi yeni disk almak sıkıntı değil sonuçta çok pahalı şeyler değil ama 400 GB oyun var yani, bir daha indirmek istemiyorum hepsini tek tek.(n)

CDler gibi harddiskler de bir an önce yerini daha iyi teknolojilere bırakır inşallah. Gece ışıklar kapalıyken duyduğumuz sese verdiğimiz tepki gibi harddiskin her sesinde programlardan kontrol edesim geliyor anormal birşey var mı diye. Allah düşmanımızın başına vermesin böyle hata, geçmiş olsun hocam.

Ben de 2 TB modelini kullanıyorum. Henüz sağlamlık açısından yorum yapacak kadar kullanmadım. YouTube kanalında incelemesini görüp aldım. Sorunlu bir seri olsa mutlaka belirtilirdi diye düşünüyorum. Normalde olabilecek bir arıza oranına sahip diye düşünüyorum. Garantisi var nasılsa, değişim yaptırın, geçmiş olsun. :(

HB'ye iade talebinde bulundum, sonuç alınca konudan belirteceğim. 9 Haziran 2017 de diski satın aldığımı belirteyim.

CDler gibi harddiskler de bir an önce yerini daha iyi teknolojilere bırakır inşallah. Gece ışıklar kapalıyken duyduğumuz sese verdiğimiz tepki gibi harddiskin her sesinde programlardan kontrol edesim geliyor anormal birşey var mı diye. Allah düşmanımızın başına vermesin böyle hata, geçmiş olsun hocam.

Sağolun hocam yaklaşık 300₺ bir para ödedikten sonra bu kadar övülen bir diskin sorun vermesi. Çok kotu.

Geçmiş olsun. Ben kasamdan bad sector sorunu olan hard diski söktüm şu an sistemimde sadece 500 + 120 GB SSD var oynamayacağım oyunları yüklemiyorum yetiyor mutluyum. Arşiv yapmam gerekirse harici hard disk kullanıyorum. Büyük kapasiteli Toshiba hard disk almayı planlıyordum tam şu an vazgeçtim.

Sizin aldığınız ürün de bir sorun olma ihtimali var mı peki? Bir markaya suç atmadan önce bunu da düşünmek lazım. Masaüstü bilgisayarımda 27 Mayıs tarihinden beri kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı da yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı