Toshiba Satellite C660, Windows sürüm değişikliğinden sonra bazı özellikler çalışmıyor

FurkanAslan

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 2x4 GB Dual-Channel DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)
SSD veya HDD modeli
447GB SanDisk SSD PLUS 480GB (SATA (SSD))
Ekran kartı
Intel HD Graphics (Toshiba)
Anakart
TOSHIBA PWWAA (CPU)
Herkese merhaba, bu benim ilk sorum olacak hatalarım olursa özür dilerim şimdiden. Gerek bu toplulukta gerekse diğer mecralarda sorunumla ilgili birçok yazıyı okudum, videoları izledim. Fakat yapılması gerekenleri yapmama rağmen bir türlü çözüm bulamadım. O yüzde sizlere sormak istedim.

Kullandığım laptopu ilk aldığımda Windows 7 yazılımı vardı ve FN tuşlarının hepsini kullanabiliyordum. Zamanla Windows 10 ve Windows 11 sürümlerine geçtim. Hepsini temiz kurulum ve lisanslı bir şekilde kullandım. Ama ne yazık ki bu son iki sürümde de FN tuşlarından sadece ses azaltma ve ses yükseltme dışında hiçbirini kullanamadım çünkü çalışmıyorlar. Driverları internetten bulup silip tekrar kurdum olmadı. Başka programlar denedim olmadı. BIOS ayarlarında böyle seçenek yok bu yüzden bunu geçiyorum, klavyede FN tuşlarını klavyeden kilitleme tuşunu da denedim işe yaramadı. Sadece ses açma ve kısma tuşları aktif, diğerleri (ekran parlaklığı, Wi-Fi, touchpad vb.) Aktif değil. Windows 11'i kurduğumda masaüstü açıldığı ilk anda bütün FN işlemleri çalıştı fakat otomatik olarak sürücüler yüklenmeye başlayınca tekrar aynı sorunum oldu.

Kısacası bu laptopumdaki sorunu çözebilecek bir babayiğit var mıdır? Laptop bilgilerini aşağıya bırakıyorum, şimdiden teşekkür ederim herkese.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-29 164519.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-29 164519.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2023-08-29 164911.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-29 164911.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun benim de laptopumda var. Çünkü bilgisayarın sürücüleri Windows 7 le uyumlu Windows 11 yükledikden sonra Windows 11 sürücülerini destekleyemiyor ben touchpadi kullanabiliyorum ama bloke edemiyorum mesela(FN le değil kendi düğmesi var üzerinde)yani çok normal bir sorun bu kendini sıkma.

Aynı sorun benim de laptopumda var. Çünkü bilgisayarın sürücüleri Windows 7 le uyumlu Windows 11 yükledikden sonra Windows 11 sürücülerini destekleyemiyor ben touchpadi kullanabiliyorum ama bloke edemiyorum mesela(FN le değil kendi düğmesi var üzerinde)yani çok normal bir sorun bu kendini sıkma.

Cevap için teşekkür ederim. Windows 10 çıktığında da aynı sorun vardı. Windows 11 kurulumu yapıp laptop ilk açıldığında çalışmıştı bu FN tuşları. Update yapmaya başlayınca tekrar aynı sorun oldu. Klavyeden işleri yapma kolaylığı varken ayarlardan yapmak biraz saçma geliyor, bazı kişilerde de aynı sorun olup çözenler olmuş. Muhtemelen farklı markaların farklı sürücüleri olduğu için çözüme kavuşturmuşlardır. Belki bilen veya çözebilen vardır diye buraya sormak istedim.

Geri
Yukarı