Opel Corsa 2021 vs Hyundai I20 2021

Evet şimdi araştırdım :D Hocam şöyle bir sorun var. DSG şanzıman gönderiyorlarmış hala Türkiye'ye ve siz daha iyi biliyorsunuzdur ki dikkatli kullanılmadığında sıkıntı çıkaran bir tür. Ben yine sorun çıkaracak hususları göz önünde bulundurarak sürecek olsam da maalesef babamın böyle sürmeyeceğine eminim, bu yüzden VW ailesinden şu anlık ümidi kesmeyi tercih ediyorum.
Ondan yana o araçta sorun olmaz bence.
Normal konuya dönecek olursak Elegance donanımda 130 değil 100 beygirlik 1.2T var, yani bahsettiğim yakıt eksisi o kadar belirgin değil. Donanım olaral da şimdi inceleme şansım oldu, Elegance daha üstün ancak Comfortline da gayet iyi. Şu durumda bence 3 cümlede sonucu özetleyebiliriz:
Büyük olsun dersen Polo al.
Büyüklüğü önemsiz dersen Corsa (veya 208) al.
Sene sonuna sarkar bu iş dersen tereddütsüz yeni gelecek Fabia'yı al.

Ondan yana o araçta sorun olmaz bence.
Normal konuya dönecek olursak Elegance donanımda 130 değil 100 beygirlik 1.2T var, yani bahsettiğim yakıt eksisi o kadar belirgin değil. Donanım olaral da şimdi inceleme şansım oldu, Elegance daha üstün ancak Comfortline da gayet iyi. Şu durumda bence 3 cümlede sonucu özetleyebiliriz:
Büyük olsun dersen Polo al.
Büyüklüğü önemsiz dersen Corsa (veya 208) al.
Sene sonuna sarkar bu iş dersen tereddütsüz yeni gelecek Fabia'yı al.
Eğere aracımızı elden çıkarabilirsek Corsa çıkaramazsak da Fabia'yı bekleyip yine ikisi arasından tercih yapacağız gibi gözüküyor. Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

@Serpenos Hocam birde bayiiler sizin durumunuzda indirimden araç satmamaya çalışabilir. Ellerinde olmadığını söyleyebilirler. Bayiiye göre değiştiğinden bu indirim meselesi modeller, araçlar değişebilir. Bizim arkadaş T-roc alacaktı 515 bin yazıyordu fiyatı, engelli indirimine alıyorlardı, 400 binlik başka bir aracı dahil etmiyorlardı. Elde kalan versiyonu vermeye çalıştılar, 2 gün sonra gidince satıldı, sizin indirime uyan araç gelmeyecek dediler. İmkanınız varsa birden fazla bayii ziyaret edin bence. Bunun aksine Octavia'nın fiyatı yüksekti ama farklı bayii fiyatı indiriyordu engelliler için.

@Serpenos Hocam birde bayiiler sizin durumunuzda indirimden araç satmamaya çalışabilir. Ellerinde olmadığını söyleyebilirler. Bayiiye göre değiştiğinden bu indirim meselesi modeller, araçlar değişebilir. Bizim arkadaş T-roc alacaktı 515 bin yazıyordu fiyatı, engelli indirimine alıyorlardı, 400 binlik başka bir aracı dahil etmiyorlardı. Elde kalan versiyonu vermeye çalıştılar, 2 gün sonra gidince satıldı, sizin indirime uyan araç gelmeyecek dediler. İmkanınız varsa birden fazla bayii ziyaret edin bence. Bunun aksine Octavia'nın fiyatı yüksekti ama farklı bayii fiyatı indiriyordu engelliler için.
Konya'da yaşadığım için Hyundai hariç tüm araçların 1 adet bayisi var ne yazık ki, ama Ankara bayiilerini de bayramdan sonra arayacağım.

Sadece yaşadığın yerin bayisi şeklinde düşünme, geçen sene bir tanıdığıma aynı muafiyet ile CRV almıştık, araç Hatay'dan mı Hakkari'den mi ne İstanbul'a geldi satış için.

Uzunca bir süreçten sonra Corsa Elegance'a kapora yatırdık bekliyoruz, Eylül'de aracı teslim alacağız. Görüşleriniz için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı