Toyota Corolla HB vs Seat Leon

Egea F/P olmasa taksiciler almazdı zaten, düz mantık.

Alakası yok. Taksiciler yerli üretim araç almak zorunda. Yerli üretim en az %51 oranı olması gerekiyor. Baktığımızda aralarında en az yakanı egea mecburen onu tercih ediyorlar.
Tam şuanın piyasasını takip etmiyorum lakin geçen sene haziran ayında 100.000 TL'ye 2020 model 700 Km'de aldık. Önceki araba Accent Era'ydı. Farklı arabalar da sürdüm fakat o zaman Egea fiyatına göre alınabilecek en iyi seçenekti. Sırf Fiat diye kötüleyenleri de anlayamıyorum. Üstüne Volkswagen logosu koyup o fiyata koysalar daha da fazla satılırdı. Egea "fanboy"u değilim fakat haterlarını da anlayamıyorum.

O zamanı bilmem ama şu anda egea 1.6 mjet parasına çok daha donanımlı sağlam yol tutan araba alınıyor.

O zamanı bilmem ama şu anda egea 1.6 mjet parasına çok daha donanımlı sağlam yol tutan araba alınıyor.
Şuanki fiyatlara baktım da aşırı pahalı. 1.6 mjet zaten en pahalı versiyonu. 1.4 Fire Urban Plus ortalama bence.
Alakası yok. Taksiciler yerli üretim araç almak zorunda. Yerli üretim en az %51 oranı olması gerekiyor. Baktığımızda aralarında en az yakanı egea mecburen onu tercih ediyorlar.
Merakımdan soruyorum da Accent Era!ar %51 yerli üretim mi?
Joy paket lakin opsiyonel donanımla Touch paket kadar dolduruyordu servisler. Bence 1.4 atmosferik Egea'dan gayet iyidir.
O dediğin Megane'da 2 hava yastığı var, Egea'da 6.

Joy paket lakin opsiyonel donanımla Touch paket kadar dolduruyordu servisler. Bence 1.4 atmosferik Egea'dan gayet iyidir.
Opsiyon eklesen bile lounge kadar donanımlı olmaz diye düşünüyorum. Joy megane parasına 1.3 multijet olanı alınyor.

Opsiyon eklesen bile lounge kadar donanımlı olmaz diye düşünüyorum. Joy megane parasına 1.3 multijet olanı alınyor.
Ama gitmeyen ve EuroNcap'ten 3 yıldız atlmış, geyik testini diğerlerinden daha yavaş geçen bir araba alıyorsun.

Ama gitmeyen ve EuroNcap'ten 3 yıldız atlmış, geyik testini diğerlerinden daha yavaş geçen bir araba alıyorsun.
Arabayı hiç sürdünüz mü? 1.4'ü öyle mükemmel uzamıyor ama 1.6 multijet tokatlar çoğu arabayı. Resmi Fiat Tipo 2016 güvenli derecelendirme sonuçları
Eğer dogmatik olarak düşünmezseniz güvenlik ekipmanları yüzünden 3 yıldız aldığını görürsünüz. Alınırken Urban Plus paketiyle alırsanız 6 hava yastığı geliyor ve bu hiç de kötü değil.
Geyik testi sonuçları da hiç fena değil, hiç araştırdınız mı yoksa kulaktan dolma bilgilerle mi konuşuyorsunuz?

Geri
Yukarı