Elden Ring ve souls like sevmeyen bir ben miyim?

En son okurken güldüğüm konunun üzerinden kaç ay geçmiştir bilmiyorum. Bu arada gerçekten yazılanların çoğu doğru. Bir oyun çıldırtmamalı, zaten stres atmak için giriyoruz.

Hocam oyun oynuyoruz kafamız dağılsın diye tansiyonumuz yerine gelsin dünyadaki sıkıntılardan uzaklaşalım diye Elden Ring gerçekten dünyadan daha büyük sıkıntıyla karşılaşıyoruz :D

Mesela beni 3 gün uykusuz bırakan vicdansız ırz düşmanı astel 🤬
112734_2a9d37c69f9e403e93e30f06df0a2d83.jpg

Arkaya ışınlanıp bir kapma hareketi var ya hocam hidetaka miyazaki reyize hiç hoş olmayacak şeyler söylemek zorunda kaldım :D

Son düzenleme:
Bosslara bile sallıyorsan git gud diyeyim yani.

Dostlar merhaba.
Aslında Elden Ring oynayalı bayağı bir oldu ama hala içimde kaldı. Elden Ring 30 saat gibi bir süre deneyim ettim. Görsel dizaynı dünyası filan çok ama çok güzel. Savaş mekanikleri zaten muazzam. Ona diyecek bir şey yok da 30 saattin sonunda god skin Duo denilen şahısları gelince bu arkadaşlara kadar nasıl geldim bilmiyorum. Normalde bir oyun boss savaşları oyuncuya zevk vermesi gerekmez mi? Bu oyun benim tansiyonumu yükseltiyor. Bunda bir iş yok mu? :D sinirden neredeyse zar zor daha birkaç aylık aldığım laptopumu kıracaktım artık. God skin Duo denilen şahıslardan önce başladı zatenç neydi boss un adı? Moon quenn miydi neydi? En çok küfür ettim. 2 gün uğraştım. Yok arkadaş ölmüyor. Build olarak Full buyücü yaptım. Bakıyorum yabancı kaynaklara intelligence yeterli boss için. Büyü seçimimde sorun yok ama ölmüyor arkadaş. Gidiyorum, kasılıyorum, geliyorum gene ölüyorum. Bu nasıl iş_ neyse işte o anda artık hile yapmaya karar verdim. :D hile dediğim de ölümsüzlük hilesi değil, bayağı bir rün attım karaktere Cheat Engine sayesinde öyle ıkına ıkına geçebildim. Sonra da dedim artık hile yok, bileğimin hakkıyla kasılıp bitireceğim. Sıra geldi fire giant denen vicdansıza. Bu arkadaşı da yine Cheat Engine kullanarak rün attım sonra da stats yükselttim. Bildiğiniz intelligence fulledim. :D

Neyse öyle kestim onu da ama tabii zerre zevk almıyorum o ayrı mevzu. Hatta bıkma noktasına geldim. God skin Duo geldim. Neyse 5-6 defa denedim sinirlenip sildim. Neyse dedim, oyun aklımda iyi kalsın. 30 saat az bir süre değil yan. İ güzel deneyimdi ama yok sevgili dostlar... Aradan kaç ay geçti ama yok. Aklımda çıkmıyor. Bu oyunu hakkına vererek en 60 saat gömerek oynamadım çünkü bakın bir yere kadar gerçekten ama gerçekten çok güzel bosslar vardı. Limgrave bölgesindeki ejderha bossu filan fena değildi (başlangıç için). Efenim size soruyorum sizce hakkını vererek bir yanımda rehberlere bakarak bir daha mı oynamalıyım Elden Ring yoksa boş ver abi git RDR 2-3. kez başla daha güzel olur mu dersiniz? Efenim, diğer konu da Lies of P Game Pass üyeliğim bitmeden önce oynamıştım. 15 saat yakın oynamıştım. Çok güzeldi mekanikleri falan. Kiliise vardı orada. Pisikopos vardı. Onu kestim. Sonra yağmur yağan bir şehir vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oraya geçtim. Orada bir bölgede bir boss ve aynı anda size sürekli dalan yardakçıları vardı. Onlarda tıkanmıştım ve Lies of P hiç hile yapmadan gelmiştim. Bu arada soranlar için daha önce de Dark Souls 1 Full büyücü olarak oynamıştım. Bitirmek üzereydim. Hydra vardı. Onu kestim ama ondan sonra PC bozuldu bir daha dönemedim.
Büyücü oynama sen de. Demek ki büyücü sana göre değil. Bir souls oyununda kontroller senin elindedir, öldüysen senin hatan. Ya karakterin kasılmamıştır, ya başaramıyorsundur ya da buildin hatalıdır. Ben Souls oyunlarında wikiden bakmam, ama bilmiyorsam ve önemli bir şey olduğunu düşünüyorsam üstün körü bir bakarım. Baktığımda da karlı çıkarım. Mimic Tear al mesela Godskin Duo için geçemiyorsan Mimic Tear ile geç. Souls oyunlarını da hileyle bitirme. Bu oyunları hileyle bitirmen büyük bir hata olur çünkü oyunculuk yeteneklerin geliştiğinde 2. kez oynamaya başlarsan bossları bildiğinden en yüksek zevk seviyesine asla ulaşamazsın.

Hocam oyun oynuyoruz kafamız dağılsın diye tansiyonumuz yerine gelsin dünyadaki sıkıntılardan uzaklaşalım diye Elden Ring gerçekten dünyadan daha büyük sıkıntıyla karşılaşıyoruz :D

Mesela beni 3 gün uykusuz bırakan vicdansız ırz düşmanı astel 🤬
Eki Görüntüle 2183170

Arkaya ışınlanıp bir kapma hareketi var ya hocam hidetaka miyazaki reyize hiç hoş olmayacak şeyler söylemek zorunda kaldım :D
Bir kere bitir adam akıllı benim dediğim yöntemlerle, kafa dağıtmalık oyun olur merak etme.

En son okurken güldüğüm konunun üzerinden kaç ay geçmiştir bilmiyorum. Bu arada gerçekten yazılanların çoğu doğru. Bir oyun çıldırtmamalı, zaten stres atmak için giriyoruz..
Elden Ring en kolay souls oyunlarından biri zaten hocam. Daha da çıldırtmasın diyorsanız souls türünde oyun oynamayın. Bu oyun kadar elinizden tutan başka bir souls oyunu yok.

Büyücü oynama sen de. Demek ki büyücü sana göre değil. Bir souls oyununda kontroller senin elindedir, öldüysen senin hatan. Ya karakterin kasılmamıştır, ya başaramıyorsundur ya da Build'in hatalıdır. Ben souls oyunlarında wikiden bakmam, ama bilmiyorsam ve önemli bir şey olduğunu düşünüyorsam üstün körü bir bakarım. Baktığımda da karlı çıkarım. Mimic tear al mesela godskin Duo için geçemiyorsan mimic tear ile geç. Souls oyunlarını da hileyle bitirme. Bu oyunları hileyle bitirmen büyük bir hata olur çünkü oyunculuk yeteneklerin geliştiğinde 2. kez oynamaya başlarsan bossları bildiğinden en yüksek zevk seviyesine asla ulaşamazsın.

Bir kere bitir adamakıllı benim dediğim yöntemlerle, kafa dağıtmalık oyun olur merak etme.

Elden Ring en kolay souls oyunlarından biri zaten hocam. Daha da çıldırtmasın diyorsanız souls türünde oyun oynamayın. Bu oyun kadar elinizden tutan başka bir souls oyunu yok.

Hocam mimic tear almıştım zaten bir de büyücüyle oyunda çok daha fazla zevk alıyorum. Tek intellgence gitmedim zaten Full arada ağırlığıda yükselttim great sword la filan oynadım o kadar da kötü değildi aslında Build. Bir de sanırım siz souls oyunlarıyla çok içli dışlı birisiniz souls oyunlarını seven ve aynı anda birkaç kez bitiren birine Elden Ring zaten kolay gelecektir ama eğer benim gibi türe çok uzak biri için işkence gelecektir o yüzden size kolay olması normaldir.

Hocam mimic tear almıştım zaten bir de büyücüyle oyunda çok daha fazla zevk alıyorum. Tek intellgence gitmedim zaten Full arada ağırlığıda yükselttim great sword la filan oynadım o kadar da kötü değildi aslında Build. Bir de sanırım siz souls oyunlarıyla çok içli dışlı birisiniz souls oyunlarını seven ve aynı anda birkaç kez bitiren birine Elden Ring zaten kolay gelecektir ama eğer benim gibi türe çok uzak biri için işkence gelecektir o yüzden size kolay olması normaldir.
Souls oyunları benim için de işkenceydi ama demek ki o işkence değilmiş. Geçilebiliyormuş. Siz de geçebilirsiniz eminim.

Büyücü oynama sen de. Demek ki büyücü sana göre değil. Bir souls oyununda kontroller senin elindedir, öldüysen senin hatan. Ya karakterin kasılmamıştır, ya başaramıyorsundur ya da Build'in hatalıdır. Ben souls oyunlarında wikiden bakmam, ama bilmiyorsam ve önemli bir şey olduğunu düşünüyorsam üstün körü bir bakarım. Baktığımda da karlı çıkarım. Mimic tear al mesela godskin Duo için geçemiyorsan mimic tear ile geç. Souls oyunlarını da hileyle bitirme. Bu oyunları hileyle bitirmen büyük bir hata olur çünkü oyunculuk yeteneklerin geliştiğinde 2. kez oynamaya başlarsan bossları bildiğinden en yüksek zevk seviyesine asla ulaşamazsın.

Bir kere bitir adamakıllı benim dediğim yöntemlerle, kafa dağıtmalık oyun olur merak etme.

Ha mimic tear kullanmışsın ha hile açmışsın ne fark ediyor ikisinde de sen öldürmüyorsun o yüzden öyle çok güçlü summonlar çağırmak saçmalık bana göre. Elden Ring zaten boss kesmekten ve keşfetmekten başka bir şey yapmadığın oyun onu da gidip summona yaptırıyorsan ne anlamı kalıyor oyunun ve dostum @TRCONNOR 30 saatte hiç keşif yapmadın mı hocam rennala en basit demigod olabilir oyunda ki ben bile 2. denememde geçmiştim 53 level falandım Vigor da 22 olması lazımdı DeX+strength buildiyle bayağı rahat geçmiştim. Galiba sen Vigor'a falan pek ağırlık vermedin yoksa rahat geçerdin.

Soul's oyunlarını hiç oynamamış ve zamanında Elden Ring'i 400 liraya alıp iade etmiş biriyim. Bence de oyun insanı eğlendirmeli daha da germemeli diye düşünürüm. Zaten oyuna ayrılan zaman kısıtlı. O süre içinde de insan eğlenmek istiyor.
Ancak bu oyun o kadar çok önüme düştü ki gittim çıkacak olan DLC paketi ile birlikte 400 liraya iade ettiğim oyunu 2000 liraya aldım.
Ardından çevirisi iyi olan gruplardan Türkçe yama indirdim. YouTube'da ayazmon isimli kanalın büyücü ile oynadığı oynatma listesini onunla birlikte oynadım. Şu an 110 seviyeyim. Oyunda da 130 saatim var. İnanılmaz zevk alıyorum oyundan. Hatta oynadığım en iyi 5 oyun arasına da sokarım.
Bu arada fire giant demişken;
Geçen pazar öğlen 13'ten akşam 21'e kadar sadece o Boss'u kesmekle uğraştım. Normalde ben asla böyle bir şey ile uğraşacak biri değildim. Bir oyunda bir şeyi iki kere dener olmuyorsa sıkılır kapardım. Ama bu oyun başka. Saatlerce uğraşıp o Boss'u kesmeye çalışmak ve sonunda kesmek inanılmaz haz veriyor.
Oyunun sonlarına yaklaştığımın farkındayım. Bilerek daha az oynuyorum artık. Çünkü bitsin istemiyorum.😀

Souls oyunları herkese hitap eden oyunlar değil zaten. İnsanların neden bu kadar zor dediğini anlıyorum ama NES oyunlarındaki gibi kazık bir zorluk yok. Uğraşırsanız geçeceğinize eminim.

Benim ilk soul deneyimim DS 1'di. O zamanlarda hem NES oyunlarını biraz oynamış olduğumdan hem de git gud mantığını sevdiğimden, oyunu bayağa sevmiştim.

Elden Ring ve Bloodborne oynamadığım tek soul-like olabilir. Elden Ring'i, MHR + DLC'sini aldığımdan bütçem almaya yetmemişti. Sonrasında tabii başka oyunlarda çıkınca alma fırsatım olmadı. İndirime girince alacağım ama bu sefer. Bende deneyimlemek istiyorum.

Ha mimic tear kullanmışsın ha hile açmışsın ne fark ediyor ikisinde de sen öldürmüyorsun o yüzden öyle çok güçlü summonlar çağırmak saçmalık bana göre. Elden Ring zaten boss kesmekten ve keşfetmekten başka bir şey yapmadığın oyun onu da gidip summona yaptırıyorsan ne anlamı kalıyor oyunun ve dostum @TRCONNOR 30 saatte hiç keşif yapmadın mı hocam rennala en basit demigod olabilir oyunda ki ben bile 2. denememde geçmiştim 53 level falandım Vigor da 22 olması lazımdı DeX+strength buildiyle bayağı rahat geçmiştim. Galiba sen Vigor'a falan pek ağırlık vermedin yoksa rahat geçerdin.

Hocam mimic oyunun size verdiği bir seçenek yani hile değil ve benim mimic ne hikmetse 2 dk sonra ölüyordu oyunu saldıktan sonra öğrendimki mimic geliştirmemiz gerekiyormuş :D

Yeni konular

Geri
Yukarı