Trabzonspor Süper Lig'de 7. kez şampiyon oldu!

Trabzonspor'u sevmem, şahsen Galatasaraylıyım fakat bu sene Trabzon'un hak ettiğini düşünüyorum.

Diğer takımlardan daha iyi top çevirip, gol bulabildiler. Belki puanlar daha farklı olurdu fakat yine de şampiyon Trabzonspor olurdu büyük ihtimal.

Önümüzdeki senelere bakacağız artık.

İşte bizim federasyon böyle. Trabzonspor'un Trabzon'daki Beşiktaş maçı var o maçta da kural hatası var o maçın tekrar oynatılması, bu maçın hükmen antalyaspor'a verilmesi gerekiyor kurallara göre ancak federasyonumuz çok objektif (!) kararlar verdiği için tekrar ettirmez.

Sinan Engin i dün izledin mi?
Ertem şenerden daha sıvacı çıktı.

Bu olay yaşandıktan sonra Trabzonspor'un 1 tane maçını bile izledin mi? Trabzon aleyhine verilen kararları gördün mü? Gerçekten skora göre atıp tutmak çok kolay, bilgisiz bilgin ile.

2. dakikada penaltı çalınan maçın ilk 2 dakikasini izledim, o penaltidan sonra kapattım. Satılmış bir ligi izleyecek kadar vaktim yok, sen Beşiktaş'ın maçlarında özellikle ligin baslarinda nasıl dograndigini izledin mi? Şampiyon senenin başında belirlenmişti. Gereken yapıldı. Bu ligde şikeler oldu, kasıtlı hakem hataları yapıldı ama hiçbir sene bu kadar bariz şike yapılmadı.

2. dakikada penaltı çalınan maçın ilk 2 dakikasini izledim, o penaltidan sonra kapattım. Satılmış bir ligi izleyecek kadar vaktim yok, sen Beşiktaş'ın maçlarında özellikle ligin baslarinda nasıl dograndigini izledin mi? Şampiyon senenin başında belirlenmişti. Gereken yapıldı. Bu ligde şikeler oldu, kasıtlı hakem hataları yapıldı ama hiçbir sene bu kadar bariz şike yapılmadı.
Trabzonspor alenen doğrandığında 3 maymun oynayan 3 büyükler başlarına geldiği zaman ortalığı yangın yerine çevirir olmuş. Hakemler sadece bu sene bazılarını doğramış gibi konuşman çok garip geldi, Galatasaray 2 sene üst üste şampiyon olduğu sene hakemin ne kadar konuşulduğunu ne çabuk unuttunuz? Pandemi varken küme düşme olması için tescil edilmeyen ligde TS'nin şampiyonluğu gitti ve küme düşme yapılmadı, o zaman neden lig tescil edilmedi? 2011 sezonunun CAS açıklamalarını yazmaya bile gerek yok, şampiyonlar şampiyonlar ligine gider demek yeterli. Holiganca düşüncelerden arınıp büyük resmi görmek lazım. Hakemler bariz takımları doğruyor ve bunu her sene yapıyor, şampiyon olan ise şikeci damgası yiyor.

Futbol fanatikliği dünyanın en saçma şeyleri arasına girer. Bir insan bir takıma saatlerini verir mi ya? Yok kim transfer olmuş yok tüm maçlarını izleyip analiz yok tüm oyuncu isimleri ezberlemeler falan. Kusura bakmasın kimse fakat bağımlılık bu. Kesinlikle uzaklaşılması gereken davranışlar böyle şeyler.
Bağdat Caddesi Fener'in çöplüğü. Eğer sen 38 yıldır Trabzon'da diğer takımlara şampiyonluk kutlattırmazsan alacağın budur.

Aşırı Milliyetçi arkadaşlar varsa şöyle özetleyeyim.
Siz kendi evinizin önünde Yunanistan bayrağı açılıp Yunan marşları söylenip, kışkırtılmanıza izin verir misiniz? Hayır.

Cevap istiyorsun emin ol attığım linkte bütün cevaplar vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin akıllı taraftarlarınız gitti Antalyaspor kalecisi Boffin'e saldırdı gittiler korner bayrağını aldılar sahaya bilmem kaç tane sis fırlattılar maç oynanırken ve bu maç normalmiş gibi oynatılmalı. Öyle mi? Gerçi haklısınız 2006'da Denizli'deki maçı tekrar oynattırtmayan federasyon 2022'deki bu maçı hükmen vermez.
Antalyasporlu futbolcular eğer biz bu durumda devam etmeyeceğiz, sahaya çıkmıyoruz deseydiler maç hükmen onlara verilebilirdi ama adamlar sahaya çıktı ve devam etti hükmen onlara verilmesi için bir durum kalmadı.

Antalyasporlu futbolcular eğer biz bu durumda devam etmeyeceğiz, sahaya çıkmıyoruz deseydiler maç hükmen onlara verilebilirdi ama adamlar sahaya çıktı ve devam etti hükmen onlara verilmesi için bir durum kalmadı.
Eğer Antalyaspor'lu oyuncular çekilseydi maçtan bu sefer kendileri hükmen mağlup olacaklardı. Siz taraftarlar hiçbir şey yapmayı diyorsunuz ama Antalyaspor kalecisi Boffin'e darbe geldi. Yani bu saha olayları yok sayılmamalı.

@SunSet

Bak iyi oku UEFA ne yazmış?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Bunun üstüne de diyecek bir şeyin varsa helal olsun.
2010 2011 Şampiyonu Fenerbahçe dir.

38 yıl sonra şampiyonluğu kutlamak, 11 yıl sonra da tekrar şampiyon olmak nasip oldu. Fazlasıyla bu şampiyonluğu hak ettik. Abdullah Avcı'nın bu şampiyonlukta emeği çok fazla. Bir diğer isimde; Uğurcan Çakır. Kaptan bu takımı şampiyon yaptı desek yeridir. Alınan nice puanlarda ilk akla gelen isim Uğurcan. Herkesin emeğine sağlık hak ettik ve şampiyon olduk. Kazım abiye selam olsun. Keşke şarkılarınla ve seninle bu şampiyonluğu kutlayabilseydik.

Geri
Yukarı