Trendyol iade talebinin reddedilmesi

Othellos

Centipat
Daha fazla  
Trendyol'dan aldığım işlemci arızalı olduğu için iade talebi oluşturdum, Trendyol'dan gönderdim. Her şeyi tamamdır, hafta sonu olduğu için ellerine pazartesi ulaştı. Ürünü alır almaz Trendyol'dan iade ret yanıtı geldi. Kutu içeriği eksik diye.

İşlemci AMD Ryzen 7 5700X, stok fan yokmuş içinde. Bu serinin içinde stok çıkmıyor diye biliyorum değil mi? O yüzden ret aldım. İade Trendyol ile görüştüm, onlar bunu söylüyor. Aldığım mağazayı aradım görüştüm, sizi bağlayabileceğimiz bir departman yok diyor. Sitesine yazın dedi. Yazdım, incelemede olduğunu söylüyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Gününü doldurup bir sıkıntı çıkarabilirler mi? 27 Ekim'de geri normalde ürün ret olduğu için bana geri gönderilmesi lazım, bir art niyet aramalı mıyım? 14 gün cayma hakkımın içerisinde gönderdim ürün bende olmadığı sürece cayma hakkı dolmuyormuş, bana öyle diyorlar.

Trendyol'dan aldığım işlemci arızalı olduğu için iade talebi oluşturdum, Trendyol'dan gönderdim. Her şeyi tamamdır, hafta sonu olduğu için ellerine pazartesi ulaştı. Ürünü alır almaz Trendyol'dan iade ret yanıtı geldi. Kutu içeriği eksik diye.

İşlemci AMD Ryzen 7 5700X, stok fan yokmuş içinde. Bu serinin içinde stok çıkmıyor diye biliyorum değil mi? O yüzden ret aldım. İade Trendyol ile görüştüm, onlar bunu söylüyor. Aldığım mağazayı aradım görüştüm, sizi bağlayabileceğimiz bir departman yok diyor. Sitesine yazın dedi. Yazdım, incelemede olduğunu söylüyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Gününü doldurup bir sıkıntı çıkarabilirler mi? 27 Ekim'de geri normalde ürün ret olduğu için bana geri gönderilmesi lazım, bir art niyet aramalı mıyım? 14 gün cayma hakkımın içerisinde gönderdim ürün bende olmadığı sürece cayma hakkı dolmuyormuş, bana öyle diyorlar.
Dert etmeyin sizin 14 gün içinde ürünü gönderdiğiniz tarih önemli.
İstediği kadar bekletsinler.
Ürünün kutusu ve içeriği eksiksiz,herhangi bir problemi de yoksa ( sizden ötürü ) değişim olacaktır.

Hayır cayma süren ürün sende olmadığı sürece geçmez merak etme. Sen iade talebini ne zaman oluşturduğunun ve kargoya ne zaman verdiğinin kaydını tut yeter.
Ayrıca 5700X ile herhangi bir soğutucu gelmiyor. Aldığınız yer ile görüşün bunu bildirin, işlemciyi servise yollamalarını isteyin. Bozuk yani ayıplı ürün satıldığı için de iade hakkını kullanmak istediğinizi ve değişim ya da tamir istemediğinizi özellikle belirtin.
Eğer hala oyalamaya devam ederseniz THH'ye başvuracağım diye belirtin.
Ayrıca satıcı firma Şikayetvar üzerinde varsa bir şikayet oluşturun anında geri dönüş sağlarlar. Eğer yoksalar Trendyol'u şikayet edin, onlar daha çok yardımcı olmaya çalışır.

Ürünün kutusu ve içeriği eksiksiz,herhangi bir problemi de yoksa ( sizden ötürü ) değişim olacaktır.
Yaklaşık 2-3 hafta önce Trendyol'dan Corsair RM750 aldım. Üründe sorun vardı 2. gün Trendyol'u aradım, call center'daki hanımefendi "elektronik ürünler için iade alamıyoruz" dedi. Şikayetvar'da da benzer şikayetler gördüğüm için ben de Corsair'in servisine gönderdim.

Bu durumda sanıyorum Trendyol beni kandırdı.

Trendyol'dan red verdikleri için ürün bana 27 Ekim de gelmiş olarak gözükecek ve cayma sürem dolmaya başlayacak bunlar bir şeyler çeviriyorlar ama çözemiyorum.

Ürünün kutusu ve içeriği eksiksiz, herhangi bir problemi de yoksa ( sizden ötürü ) değişim olacaktır.

Hocam ürün bana 27 Ekim de gelecek diye gözüküyor Teknobiyotik'ten aldım ürünü arıyorum ulaşabileceğim bir yer yoktur, sadece müşteri hizmetleri hala incelemede diyor gün geçiriyorlar anladığım bu sadece.

Son düzenleme:
Banada elektronik ürünlerde iade olmadığını iddia ediyorlar dur bakalım. O zaman devlet kanun çıkarmasın hiç, her firma kafasına göre kurallar koysun bilelim, ona göre alışveriş yapalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı