Trendyol satıcısının fatura talebine verdiği cevap

Önüne gelene mağaza açtırıp satış yaptırıyorlar şu adamın üslubuna baksana kahvehanede sanki. Umarım CİMER'den sonuç çıkarda bir ceza yer.

Emin ol önüne gelene değil. Biz mağaza açmak için çok uğraştık bir sürü belge istiyor her şeyi alıyor, fakat denetim düzgün değil.

Trendyol.com web sitesi üzerinden 17 Kasım 2023 tarihinde "yalçın carsound" satıcısından bir adet subwoofer ürünü sipariş ettim.

Aynı gün kargoya verildi, ertesi gün teslim aldım, sorun yok. Fakat siparişlerim kısmından ürünün faturasına baktığımda 09.11.2023 tarihli başka birine kestikleri bir faturayı yüklemişler. Bana ait faturamı 3-4 kere talep ettim, her seferinde sistem hatası diyerek başından attılar, benim faturamı kesmediler. En son "sizi şikayet edeceğim bana hakkım olan faturayı göndermiyorsunuz" yazdım, bu sefer sistem hatası vermedi. İstediğin yere git şikayet et yazdılar. Göz göre göre vergi kaçakçılığı yapıyorlar. Hakkım olan faturamı bana göndermiyorlar. Bir de böbürlenerek saygısızca cevap veriyorlar. Ekran görüntülerinde de gözüktüğü üzere. Trendyol nasıl böyle bir rezilliğe müsaade ediyor anlamıyorum.

Buradan hariç olarak CİMER ve maliyeye bu durumu bildirdim. Mesele sadece bana kesilmeyen fatura değil, bu satıcının veya bunun gibi başka satıcıların, diğer satışlarında da aynı şeyi yapmadığı meçhul. Siparişi veren kişinin ilettiği fatura başlığından bağımsız bir başlığa kesilmiş faturayı sisteme yüklüyorlar. Herkesin faturaya dikkat etmediğini farz edersek dünya kadar vergiyi cebe indirmiş oluyorlar. En yakın zamanda sağlam bir denetim yapılmasının gerektiğini düşünüyorum. Trendyol'dan sorunumun çözülmesini bekliyorum.

Eki Görüntüle 2040969

Eki Görüntüle 2040970

Eki Görüntüle 2040971

Satıcı adanalıymış, çok cesur bu adanalılar yahu!

Eğer iddialarınız doğruysa ki kanıtlarınızdan doğru olduğu anlaşılıyor. Yakalanmayacağını sanarak çok ciddi bir suç işliyor. Lütfen peşini bırakmayın. Sırf takındığı ukala tutum nedeniyle bile aşırı rahatsız oldum. İlgili tüm devlet kurumlarına bildirin. Lütfen sonucu paylaşın. Bakalım ceza yedikten sonra böyle ukala konuşabilecek mi...

Bugün Trendyol'a attıgım fatura talebi sonuçlandı. Mailime yeni fatura geldi ama evrak düzenlenmiş sanırım verilen faturayı sorgulattım e-belge sorgulamadan. Kayıtlı e-belge bulunamıyor hatası alıyorum. Başka faturalar da sorguladım böyle bir sey yok. Yarın tekrar deneyeceğim umarım aynı hatayı tekrar almam. Kafayı yemek üzereyim. Mesele sadece fatura değil. Trendyol'un, böylesine terbiyesiz, usulsuz, ahlaksız, vergi kaçıran bir satıcının bütün şikayetlerime rağmen benle hala bu şekilde konuşabilmesine nasıl müsaade edebiliyor aklım almıyor.

a1.jpga2.jpg123.png

Bugün Trendyol'a attıgım fatura talebi sonuçlandı. Mailime yeni fatura geldi ama evrak düzenlenmiş sanırım verilen faturayı sorgulattım e-belge sorgulamadan. Kayıtlı e-belge bulunamıyor hatası alıyorum. Başka faturalar da sorguladım böyle bir sey yok. Yarın tekrar deneyeceğim umarım aynı hatayı tekrar almam. Kafayı yemek üzereyim. Mesele sadece fatura değil. Trendyol'un, böylesine terbiyesiz, usulsuz, ahlaksız, vergi kaçıran bir satıcının bütün şikayetlerime rağmen benle hala bu şekilde konuşabilmesine nasıl müsaade edebiliyor aklım almıyor.

Eki Görüntüle 2041562Eki Görüntüle 2041563Eki Görüntüle 2041567
Sinir krizi geçirtir bu satıcı insana. Olay fatura da değil böyle iğrenç bir üslupla konuşan birisinin hiçbir e-ticaret platformunda satış yapma izni olmaması gerekiyor. Vergi kaçırıp devleti dolandırıyorsa da sokakta bile gezmemesi gerekiyor. Umarım peşini bırakmazsınız. Hakettiğini bulsun şöyle insanlar.

Fatura geldi. Fakat e-belgeden sorguluyorum kayıtlı çıkmıyor. Geç onaylanıyor desek bile üzerine iki gün geçti. Evrakta oynama yapılmış olduğundan şüpheleniyorum veya taslak görüntüsü muhemetelen. Hizmet yerine basit bir yazı yazılmış. ürünün markası modeli yok. Satıcıya tekrar yazdım.
Arkadaş bu sefer iyice kendini aştı bu kadarını beklemiyordum. Bi tehdit edilmediğim kalmıştı. Trendyol a 4 - 5 defa destek talebi ilettim. Özür dileriz gerekli uyarılar yapılacak yazdılar. Satıcının fişini çektik yazmalarını beklerdim. Fark ettim ki satıcının bana yazdığı son mesajdan sonra Trendyol’un umurunda değil. Uyarı falan hepsi palavra.
Müşteri hizmetlerini arayıp sekretere bağlandım. "Satıcınız
ile konuşmamı görebiliyor musunuz?" diye sordum. Evet efendim dediler.
"yalçın carsound ile konuşmamıza bakın. Bu satıcınızdan şikayetçiyim.
Sattığı ürünün faturasını göndermiyor, vergisini ödediğim ürünün faturasını
istiyorum tehdit ediliyorum. Böyle satıcılara nasıl müsaade ediyorsunuz bu ne
rezilliktir. Gerekenin yapılmasını istiyorum." dedim. "Özür dileriz
efendim, bizim yapabileceğimiz bir şey yok biz ilgilenmiyoruz" dediler. Tepem
attı. Kim ilgileniyor hanımefendi siz Trendyol müşteri hizmetleri değil misiniz
yanlış yeri mi aradım diyorum. Israrla "Yapabileceğimiz bir şey yok"
diyor. Şaka gibi gerçekten inanamıyorum. Trendyol'un bu kadar sorumsuz bir E-ticaret sitesi olduğunu bilmiyordum hiç mi itibarınız yok be kardeşim mahalle pazarı
mı burası. Denetimin "D" si yok. Satıcı göz göre göre K.D.V. Hırsızlığı
yapıyor yüklü vergi matrahı artırımı yaptığından bile bir şeyler
düşünebilirsiniz. Uslüp desen dünyadan bir haber. Son kullanıcıyım tehdit ediliyorum
umurlarında değil. Son siparişimi teslim aldım başka da yok. Çok mecbur kalırsam
da alacağım mağazayı çok iyi seçmem gerekiyor. 100-200 daha veririm en fazla.
Millet kafasına göre takılıyor gelen geçen tezgah açıyor bit pazarı sanki.

Başka bir siparişimde de sıkıntı yaşıyorum şuan. Fatura içeriği yanlış ve düzeltilmiyor...

Alışveriş yapacak arkadaşlar dikkatli olun derim. her satıcıdan ürün alınmaz.

003.jpg

Son düzenleme:
Fatura geldi. Fakat e-belgeden sorguluyorum kayıtlı çıkmıyor. Geç onaylanıyor desek bile üzerine iki gün geçti. Evrakta oynama yapılmış olduğundan şüpheleniyorum veya taslak görüntüsü muhemetelen. Hizmet yerine basit bir yazı yazılmış. ürünün markası modeli yok. Satıcıya tekrar yazdım.
Arkadaş bu sefer iyice kendini aştı bu kadarını beklemiyordum. Bi tehdit edilmediğim kalmıştı. Trendyol a 4 - 5 defa destek talebi ilettim. Özür dileriz gerekli uyarılar yapılacak yazdılar. Satıcının fişini çektik yazmalarını beklerdim. Fark ettim ki satıcının bana yazdığı son mesajdan sonra Trendyol’un umurunda değil. Uyarı falan hepsi palavra.
Müşteri hizmetlerini arayıp sekretere bağlandım. "Satıcınız
ile konuşmamı görebiliyor musunuz?" diye sordum. Evet efendim dediler.
"yalçın carsound ile konuşmamıza bakın. Bu satıcınızdan şikayetçiyim.
Sattığı ürünün faturasını göndermiyor, vergisini ödediğim ürünün faturasını
istiyorum tehdit ediliyorum. Böyle satıcılara nasıl müsaade ediyorsunuz bu ne
rezilliktir. Gerekenin yapılmasını istiyorum." dedim. "Özür dileriz
efendim, bizim yapabileceğimiz bir şey yok biz ilgilenmiyoruz" dediler. Tepem
attı. Kim ilgileniyor hanımefendi siz Trendyol müşteri hizmetleri değil misiniz
yanlış yeri mi aradım diyorum. Israrla "Yapabileceğimiz bir şey yok"
diyor. Şaka gibi gerçekten inanamıyorum. Trendyol'un bu kadar sorumsuz bir E-ticaret sitesi olduğunu bilmiyordum hiç mi itibarınız yok be kardeşim mahalle pazarı
mı burası. Denetimin "D" si yok. Satıcı göz göre göre K.D.V. Hırsızlığı
yapıyor yüklü vergi matrahı artırımı yaptığından bile bir şeyler
düşünebilirsiniz. Uslüp desen dünyadan bir haber. Son kullanıcıyım tehdit ediliyorum
umurlarında değil. Son siparişimi teslim aldım başka da yok. Çok mecbur kalırsam
da alacağım mağazayı çok iyi seçmem gerekiyor. 100-200 daha veririm en fazla.
Millet kafasına göre takılıyor gelen geçen tezgah açıyor bit pazarı sanki.

Başka bir siparişimde de sıkıntı yaşıyorum şuan. Fatura içeriği yanlış ve düzeltilmiyor...

Alışveriş yapacak arkadaşlar dikkatli olun derim. her satıcıdan ürün alınmaz.

Eki Görüntüle 2044029
Bu nasıl bir üslup ya? Karşısındakini çocuk sanıyor herhalde, tehditlere bak. Yok avukatmış yok mahkemeymiş.

Geri
Yukarı