Trendyol'dan alınan angel far LED'i durdugu yerde patladi

Hesu

Decapat
Daha fazla  
Trendyol'dan angel far almistim falcon active motorum icin, bir suredir takmak icin bekletiyordum ilk denedigim gun calisiyordu şu an goturmeden bir kez daha deniyeyim dedim calismiyor ikisi de. Icini açtım baktim LED'lerin hepsi gitmis. Nereye tamir ettirebilirim? Ne dukkanina gotursem tamir eder bilen var mı? Su A101 de satilan LED'lere benziyor bu arada.

Konya'da oturuyorum.

Fiş ile çalışıyorsa onların genelde akım koruma özelliği olmuyor yüksek akımdan patlayı veriyorlar elektrikçiler yapar sen bile evde yaparsın büyük ihtimalle kablodaki lehimde sıkıntı oldu veya kablonun içinde LED şerti şeklinde ise onda da olmuş olabiilir lehim yerlerini kesip tekrar lehim atarsan sorunlu yerin yerine çalışır diye düşünüyorum.

Elektrikçilere gösterebilirsiniz, tamir edilebilecek durumdalarsa tamir ederler yoksa çöp olacak gibi duruyor.

Tamir edilmez muhtemelen. Direkt normal satilan LED'lerle ayni en azindan benim gordugum kadariyla oyle. Onlardan alip icine taksam olur mu ki? Az sonra resim de koyayim.

Fiş ile çalışıyorsa onların genelde akım koruma özelliği olmuyor yüksek akımdan patlayı veriyorlar elektrikçiler yapar sen bile evde yaparsın büyük ihtimalle kablodaki lehimde sıkıntı oldu veya kablonun içinde LED şerti şeklinde ise onda da olmuş olabiilir lehim yerlerini kesip tekrar lehim atarsan sorunlu yerin yerine çalışır diye düşünüyorum.
Akim koruma ozelligi yoksa ondan patlamistir muhtemelen, ben evde normal led i bagladigim adaptoru baglayip gectim tipleri ayni diye

Pek anlamıyorum bu tür elektronik işlerinden fakat, içerisindeki LED sökülüp yenisi takılabilecekse tekrardan kullanılması mantıklı olacaktır.

Direkt sıcak silikonla yapistirilmis zaten icini actigimda fark ettim. Her yerine tasirmislar.

1696023894848.jpeg

1696023883724.jpeg

250 TL'nin gitmis olmasina uzuluyorum en azindan yiyecek bir şeyler alirdim.

Son düzenleme:
Trendyol'dan angel far almistim falcon active motorum icin, bir suredir takmak icin bekletiyordum ilk denedigim gun calisiyordu şu an goturmeden bir kez daha deniyeyim dedim calismiyor ikisi de. Icini açtım baktim LED'lerin hepsi gitmis. Nereye tamir ettirebilirim? Ne dukkanina gotursem tamir eder bilen var mı? Su A101 de satilan LED'lere benziyor bu arada.

Konya'da oturuyorum.
Photon Angel Led al.

Geri
Yukarı