Trendyol'dan alınan gamepad iade alınmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yoshitsune

Hectopat
Merhaba, Trendyol üzerinden bir gamepad satın aldım. Fakat ürün ağır olduğu için iade etmek istedim. Bir süre kullandım ürünü. 15 gün iade süresi dolmadan kargoya verdim. Fakat bugün gelen cevap çok alakasız ve saçma bir cevap. Elimde kaldı mı bu ürün?

sx.png

Bildiğim kadarıyla iade işlemi başlatırken iade nedenini seçiyorduk. Siz hangi iade nedeni seçtiniz?

Anlayamadım, ürün ağır olduğundan dolayı ne demek? Aldığınız üründe donanımsal bir sorun var mı? Ezilme, bükülme, çizik, darbe var mı? Ürün satılırken size sunulan bilgilerden farklı bir bilgi mi içeriyor? Yani gamepad 200 gramdı elinize geçince 1 kilo mu çıktı? Bir de ürünü kullanmışsınız. İade alıp kime satacak bu adamlar?

Ürünü beğenmediğimi seçtim.
Satıcıya; kanunen ürünü alması gerektiğiyle ilgili resmî dille yazılmış bir mesaj gönderin. Almamakta ısrarcı olursa THH'ye başvuracağınızı belirtin, hâlâ kabul etmezse THH yolu gözükmüş demektir. Bu durumda beni etiketlerseniz yardımcı olurum. Pek yorucu olmayan ama uzun bir süreçtir, haberiniz olsun.

Anlayamadım, ürün ağır olduğundan dolayı ne demek? Aldığınız üründe donanımsal bir sorun var mı? Ezilme, bükülme, çizik, darbe var mı? Ürün satılırken size sunulan bilgilerden farklı bir bilgi mi içeriyor? Yani gamepad 200 gramdı elinize geçince 1 kilo mu çıktı? Bir de ürünü kullanmışsınız. İade alıp kime satacak bu adamlar?
Adam ürünü beğenmemiş ve göndermiş. Bununla ilgili tüketicinin aleyhine kanun maddesi varsa gönderin inceleyelim.
Ama genel anlamda dediklerinize katılıyorum. Yani ürünü satın almadan önce incelememiz gerekiyor. Fakat şu an tüketicin iade yolu açık.
Keşke bu gibi keyfi iadelerin önüne geçilebilinse.

Merhaba, Trendyol üzerinden bir gamepad satın aldım. Fakat ürün ağır olduğu için iade etmek istedim. Bir süre kullandım ürünü. 15 gün iade süresi dolmadan kargoya verdim. Fakat bugün gelen cevap çok alakasız ve saçma bir cevap. Elimde kaldı mı bu ürün?

Eki Görüntüle 1536241

Üründe bir kusur yoksa iade insiyatife kalmış bir şey e sen bir de gidip beğenmedimi seçersen tabii ki iade alamazsın.
Seni THH ile uğraşmayı göze alamayacağını düşünerek terslyeceklerdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı