Trojan bulaşmış mıdır?

Maraz The Legit

Hectopat
Herkese selam GTA san a bir tane mod indirdim ve indirdikten sonra Windows Defender'dan uyarı geldi virüs diye baktığımda trojan diyordu RAR olarak gelmişti dosya ve direkt sildim Malwarebytes'tan tarattım ve bir şey bulmadı sizce virüs bulaşmış mıdır?

Herkese selam GTA san a bir tane mod indirdim ve indirdikten sonra Windows Defender'dan uyarı geldi virüs diye baktığımda trojan diyordu RAR olarak gelmişti dosya ve direkt sildim Malwarebytes'tan tarattım ve bir şey bulmadı sizce virüs bulaşmış mıdır?
Bulaşmış olsa bile tarattığınızda bir şey çıkmadıys silinmiştir.

Defender direkt olarak siliyor, bulaşmamıştır.

Çalıştırmadıysan herhangi bir şey bulaşmamıştır merak etme. Yalnız çalıştırmaktan kastım sadece exe bir uygulamayı açmak değil bilgine, eğer modu olması gereken klasöre vs koyup oyunu açtıysan da aynı şekilde çalışmış sayılır. Ne var ki konuda yazdığına göre zip dosyasını indirdiğin gibi silmişsin, böyle bir durumda virüs bulaşma ihtimali yok.

Virüs bulaşmamıştır muhtemelen fakat eğer güvenilir sitelerden indirmişseniz o modun virüs olduğunu düşünmüyorum.

Defender birçok şeye trojan diyor indirdiğiniz yer güvenliyse bir problem çıkmaz. Defender'ı kapatın öyle açın. Kurulumdan sonra ne olur ne olmaz Malwarebytes'tan tarama yapın.

Geri
Yukarı