Trojan nasıl temizlenir?

Tka

Decapat
Daha fazla  
Windows Defender skeeyah trojanı tespit etti ve sonra bilgisayar biraz yavaşlamaya başladı. Açılırken bir süre siyah ekranda kalıyor, virüsü temizledim. Kaspersky ve Windows Defender ile tarama yaptığım zaman temiz gözüküyor ama yavaşlık ve geç açılma devam ediyor. Bundan nasıl kurtulurum?

Windows Defender skeeyah trojanı tespit etti ve sonra bilgisayar biraz yavaşlamaya başladı. Açılırken bir süre siyah ekranda kalıyor, virüsü temizledim. Kaspersky ve Windows Defender ile tarama yaptığım zaman temiz gözüküyor ama yavaşlık ve geç açılma devam ediyor. Bundan nasıl kurtulurum?
Malwarebytes ile taratın PC'yi.

Trojandan sonra Cinebench puanım düştü konum açık hatta ve Malwarebytes, Kaspersky rescue disk falan her şey ile tarattım temiz diyor. Çıldıracağım.

Ortada algılayamamalık bir durum yok ki. Windows Defender virüsü tespit etmiş zaten, Defender'ın tespit edebildiği bir virüsü Kaspersky hayli hayli bulur.

Defender ile tespit edilen virüsün Kaspersky ile tespit edilememe ihtimali var demeye çalışıyorum ben de, öneriniz saçma yani. Virüsü temizler daha sonra Defender ile tekrar taratır eğer bulmaz ise %90 sorun yoktur; Ha ekstra güven isterse istediği antivirüs ile taratır.

Yani Defender ile tespit edilen virüsün temizlenip temizlenmediğini neden Kaspersky ile kontrol etsin ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -3 Eksi
Defender ile tespit edilen virüsün Kaspersky ile tespit edilememe ihtimali var demeye çalışıyorum ben de, öneriniz saçma yani. Virüsü temizler daha sonra Defender ile tekrar taratır eğer bulmaz ise %90 sorun yoktur; Ha ektra güven isterse istediği anti virüs ile taratır.

Yani Defender ile tespit edilen virüsün temizlenip temizlenmediğini neden Kaspersky ile kontrol etsin ki?
Öncelikle "Her antivirüs her virüsü tespit edemez." muhabbeti çok eskidi, artık AV'lerin çok büyük veritabanları var. Yeni bir zararlı piyasaya girmediği sürece şu anki virüsleri AV'ler bulacaktır, konu sahibi arkadaşa böyle yeni bir zararlının denk geldiğini zannetmiyorum. Ek olarak şu anda virüsler için kullanılan şifreleme yöntemleri AV'ler karşısında pek bir işe yaramıyor.
Defender ile tespit edilen virüsün Kaspersky ile tespit edilememe ihtimali var demeye çalışıyorum ben de, öneriniz saçma yani.
Hayır, yok. Kaspersky birçok açıdan Defender'dan başarılı. Bir zararlı Defender tarafından tespit edilebiliyorsa ondan üst AV'ler çok daha rahat tespit edecektir.
Defender'ın bir zararlıyı silebileceği belli değil, güven olmaz. Arkadaş Kaspersky taraması yaptığını belirtmiş, ek olarak yine çok güvenilir bir tarama aracı olan Malwarebytes kullanılabilir fakat farklı bir sonuç olmayacaktır.

Geri
Yukarı