Trojan virüsü nasıl anlaşılır?

AVnin açılımı Antivirüs ama Avast da iyidir. Kaspersky'den daha performanslı olduğu açık. Yine de sisteminizi yazarsanız daha iyi olur.

Hocam bazı trojanlar belli olmuyor. Mesela babam geçenlerde eski bir laptop getirdi ilk görüşte virüs olduğunu anladım Malverbytes indirdim ve tarafım 160 virüs çıktı en az 100 ü trojandı. Hepsi aynı anda çalışsaydı pc naneyi yerdi.

AVnin açılımı Antivirüs ama Avast da iyidir. Kaspersky'den daha performanslı olduğu açık. Yine de sisteminizi yazarsanız daha iyi olur.
Hocam Avast kullanmayın bilgileri sattığına dair haberler çıkmıştı , internette araştırırsanız görürsünüz ayrıca Avast , Kaspersky'ın yanına bile uğrayamaz.

En basit örneklerden Technopat'in haberi: Technopat Avast Haberleri

Program indirmek istemiyorum bilgisayara.

İndiriyorsunuz indiriyorsunuz sonra virüs bulaşmış mı diye 3 gün uyumuyorsunuz gelip konu açıyorsunuz millet av yükleyin diyor hayır diyorsunuz bu nasıl iş? Emin olun sizin bilgisayarınıza zarar veren avler değil korsan yazılımlar ya da bilinçsizce yüklenmiş garip uygulamalar daha sonra bilgisayarım çöktü diye konu açıyorsunuz genellikle.

Hocam tartışmak için demedim zaten dikkatli olmamız için söyledim :)
Sonradan düzenledim zaten böyle haberler çıktı sadece ,doğruluğu ne kadar doğru kimse bilemez.
Alabileceği pek bir veri yok. Veri toplamayı da Avast ayarlarından kapatabiliyorsun.Koskoca güvenlik firması senin verine mi bakacak? Zaten bu olaylardan sonra Avast CEO'su değişti. Aynı olaya takılıp kalmayın. Bu olaydan önce de "Avast çöp" diyorlardı. Sebebi ne, bilinmez. Bu arada testlere göre Kaspersky'den daha iyi.

+ Avast trojan tespit etti.
- False-positivedir, problem yok Kaspersky yükle.

+ Avast'ı silemiyorum.
- Avast bir virüs. Silinmez zaten. MBAM ve Kaspersky ile silebilirsiniz.

+ Tarihin en kötü virüsü nedir?
- Avast.

+ Kaspersky Steam oyununda virüs buldu.
- !?#!????

İndiriyorsunuz indiriyorsunuz sonra virüs bulaşmış mı diye 3 gün uyumuyorsunuz gelip konu açıyorsunuz millet av yükleyin diyor hayır diyorsunuz bu nasıl iş? Emin olun sizin bilgisayarınıza zarar veren avler değil korsan yazılımlar ya da bilinçsizce yüklenmiş garip uygulamalar daha sonra bilgisayarım çöktü diye konu açıyorsunuz genellikle.
Ben öyle garip programlar indirmem. Zaten genellikle İnternete bakarım.

Ben öyle garip programlar indirmem. Zaten genellikle İnternete bakarım.
Avast en iyi antivirüslerdendir. Hatta en iyisi sayılabilir. Kullanmanızı öneriyorum. Antivirüsü sadece tarama için kullanmayın. Hep aktif olsun. Sisteminiz nedir? Avast sistemi biraz zorlayabiliyor. Ama ortalama bir sisteminiz varsa pek sorun olmaz.

Geri
Yukarı