Trojan yedim

Format atarken diskleri biçimlendirmezseniz (yani içerisindeki her şeyi silmezseniz) bir değişiklik olmaz. Format atmanıza gerek yok. Malwarebytes ile temizleyip bilgilerinizi değiştirmeniz yeterli.

Bu konudaki kullanıcının bilgisayarında keylogger bulunduğundan dolayı bilgileri gönderilebilir. O yüzden. Normalde internet bağlantısı açıkken yapılan taramaların daha verimli olduğunu biliyorum. Güvenlik yazılımlarının internet bağlantısı açıkken algılama kapasitesi daha yüksekmiş.
Her şeyi sileceğim gerekli dosyaları bir klasöre attım 1 SSD 2 tane HDD var hepsini tamamen sileceğim

Her şeyi sileceğim gerekli dosyaları bir klasöre attım 1 SSD 2 tane HDD var hepsini tamamen sileceğim
Zararlı gerekli dosyalarınıza da bulaşmış olabilir. Gerekli dosyaları taşımak için kullanacağınız USBye ve onu takacağınız bilgisayara da bulaşacak. Ek olarak ayrı disk açmadıkça sadece klasörü tutamazsınız. Diski sildiğinizde hepsi gider. Ki tüm disklere bulaştığını düşünüyorum. Ben önerimi yaptım. Öneriyi uygulamayacaksanız lütfen konu açmayın.

Zararlı gerekli dosyalarınıza da bulaşmış olabilir. Gerekli dosyaları taşımak için kullanacağınız USBye ve onu takacağınız bilgisayara da bulaşacak. Ek olarak ayrı disk açmadıkça sadece klasörü tutamazsınız. Diski sildiğinizde hepsi gider. Ki tüm disklere bulaştığını düşünüyorum. Ben önerimi yaptım. Öneriyi uygulamayacaksanız lütfen konu açmayın.
SSD ye yedekleyemez miyim ?

SSD ye yedekleyemez miyim ?
Yedeklersiniz de, format atarken tüm diskleri biçimlendirmezseniz bir anlam ifade etmeyecek. O yüzden önerdiğim yazılımla "full scan" yani tam tarama yapın. Tespit edildi dedi, veriniz şu ana kadar gittiyse zaten gitmiştir. O yüzden iki seçeneğiniz var. Başka bilgisayardan güvenlik yazılımı indirip USBye atıp bilgisayarınıza takmak (Muhtemelen USBye de bulaşacaktır ama tarama sırasında USByi takarsanız USByi de temizler.) veya internet bağlantısını açıp tarayıcınız üzerinden Malwarebytes indirmektir. (Bazı zararlı yazılımlar güvenlik yazılımlarının sayfasına girmenize izin vermez.) Ama internet bağlantısını açarsanız ve verileriniz hala gitmediyse açmanızla birlikte gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı