Trojan yedim

Üst tarafta haklısın. Ancak buradan sonra tam doğru değil.

Öncelikle HDD format atılsa dahi Low Level format atılmadan virüs üzerinde barınabilir.

RAM konusunda eksik bilgi vermişsin dostum.
Bilgisayar kapanmadan RAM bellek üzerinde zararlı durabilir. Ancak ekran kartı belleği için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Çünkü VBIOS dediğimiz olay var.

Ek olarak fare ve kulaklık içine zararlı yazılım veya macro atan gördüm.
Arkadaşlar lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• 11111.JPG
    11111.JPG
    27,1 KB · Görüntüleme: 147
Kaspersky ile tarat.
Tarama yapılırken bağlantıyı kes.
Virüsü bulursa sil.

Başlık bir garip olmuş.

Hocam hiç gerek yok. Dediğimiz adımları uygulayın. Olmazsa format atarsınız.
Ben içim rahat etsin istiyorum hocam çünkü önemli veriler var onlara bir klasör oluşturdum yedeklemek için bilgisayarı kapadım. Bizim arkadaş akşam gelecek 3 diskim var hepsini kökten sileceğim. Bilgisayar kapalıyken karşı taraf veri aktarımı yapabilir mi?

Ben içim rahat etsin istiyorum hocam çünkü önemli veriler var onlara bir klasör oluşturdum yedeklemek için bilgisayarı kapadım. Bizim arkadaş akşam gelecek 3 diskim var hepsini kökten sileceğim. Bilgisayar kapalıyken karşı taraf veri aktarımı yapabilir mi?
Bilgisayarı kapatmanıza gerek yok. İnternet bağlantınızı keserseniz bir sorun olmaz. Bu kadar endişelenmeye gerek yok. Bir antivirüs yazılımı kurup tarama yapmanız yeterli. Ama herhangi bir kayıp durumunda sorumluluk kabul etmiyorum. Tespit edilen zararlının adı ve aktif olarak kullandığınız güvenlik yazılımı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı