Trust GXT 383 Dion 7.1 İncelemesi

Kulaklık özelliklerini teker teker yazmak yerine kendi sitesinin linkini vereceğim.
Trust.com - GXT 383 Dion 7.1 Bass Vibration Headset
Yaklaşık 3 gündür toplamda 24 saati geçen kullanım süremde artılarını ve eksilerini sizinle paylaşmak istedim.

Artıları:
- Sanal 7.1'i başarılı olmuş. Daha öncesinde Gamepower Medusa 7.1'i deneyimlemiş biri olarak Trust bu konuda daha başarılı.
- Bass konusunda fiyatına göre gerçekten de başarılı özellikle Bass seslerde kulaklığın titremesi ayrı bir hoşluk katıyor.
- Aydınlatma konusunda (gerçi bu insandan insana farklılık gösterir ama) sade abartısız hafif ve şık bir mavi tonda yanıp sönen aydınlatma kullanılmış.
- Kulaklığı bir çok platformda kullanabiliryorsunuz gerek PC gerek konsolda.
- 7-8 saat kullanımda bile kulağımı acıtmadı, sadece terletti.

Eksileri:
- Kulaklıklar ne yazık ki katlanmıyor bu yüzden uzun süreli kullanım sonrası bi kulaklığı çıkartıyım dediğinizde boynunuzda çok rahat durmuyor.
- Bu bir yazılımsal sorun mu bilmem ama örneğin Youtube'da videoyu sessize aldığımda çok çok hafif bir cızırtı geliyor ama videoyu sessizden çıkartınca cızırtı bitiyor. Bazıları için bu sorun olmayabilir ama benim gibi düşünenler varsa küçük de olsa bu bir sorun.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar merak ettiğiniz sorular varsa görürsem seve seve cevaplarım.

Fiyatının söylemeyi unutmuşum. Ben 2 Ağustos günü trendyol'dan 240.9 TL'ye aldım. Diğer sitelerde 15-20 TL daha pahalı. Dolar her geçen gün arttığı için bu açıklamayı yapmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım kılavuzunu inceledim driverdan bahsetmemiş. Büyük ihtimal bir driver yazılımı içermiyor. Ses işlemesini içerisindeki kutu hallediyor galiba. Kullandıktan sonra yorumlarını bekliyorum ben de almayı düşünüyorum da.
Reis üst mesajda bana bi driver linki vermiştin o olmuyor mu 383 modeli için.

Onu alt yorumdaki arkadaşa verdim 363 modeli için. Büyük ihtimal bu alet için özel bir driver söz konusu değil. Windows ses ayarlarından aygıtın ayarlarına girip baktın mı özelleştirmeleri var mı diye ?

yok olmuyor onu ındırdım fakat kurulum sonunda 363u takın dıyo
ama sunu soylemem gerekıse kulaklık cıdden harıka
drıverını sunu test etmekiçin arıyorum kumanda panelının ustunde chatın sesını acma-kapama oyun sesını-acma kapama ve bas titresimi acma-kapama potları mevcut fakat Skype'la oyuna gırdıgımde sadece chat potu aktıf oluyo dıerlerı pasıf konumda driveri varsa bunu degıstırmek mumkun mu onu merak edıyorum

Son düzenleme:
drıverını sunu test etmekiçin arıyorum kumanda panelının ustunde chatın sesını acma-kapama oyun sesını-acma kapama ve bas titresimi acma-kapama potları mevcut fakat Skype'la oyuna gırdıgımde sadece chat potu aktıf oluyo dıerlerı pasıf konumda driveri varsa bunu degıstırmek mumkun mu onu merak edıyorum

USBlerinde sıkıntı olabilir. Diğer dediğini ise anlamadım.

Reis peki 2.0, 5.1 ve 7.1 arasında geçiş yapabiliyormuyuz. Yani PUBG oyununda 2.0'ı kullanıyorum ancak film izlemeye geçtiğimde 5.1'e geçiyorum sorma sebebim budur.

Reis peki 2.0, 5.1 ve 7.1 arasında geçiş yapabiliyormuyuz. Yani PUBG oyununda 2.0'ı kullanıyorum ancak film izlemeye geçtiğimde 5.1'e geçiyorum sorma sebebim budur.
usblerde sıkıntı oldugunu sanmıyorum ama 5.1 olayını drıverını bulamadıgım ıcın deneyemedım usb baglantısı ıcın ara bır aparatı var uzerındekı butona basınca sterıo veya 7.1 oluyo 5.1 gecısı yok aparatta
USBlerinde sıkıntı olabilir. Diğer dediğini ise anlamadım.
yanı komanda panelındekı 3 potdan sadece bırısı calıyo oda hem skypeyı hemde oyunun sesını arttırıp azaltıyo

usblerde sıkıntı oldugunu sanmıyorum ama 5.1 olayını drıverını bulamadıgım ıcın deneyemedım usb baglantısı ıcın ara bır aparatı var uzerındekı butona basınca sterıo veya 7.1 oluyo 5.1 gecısı yok aparatta

yanı komanda panelındekı 3 potdan sadece bırısı calıyo oda hem skypeyı hemde oyunun sesını arttırıp azaltıyo

Dayanamadım ben de aldım. Kutudaki düğme açıp kapatıyor 7.1 bu arada. Yeşil stereo, mavi 7.1 demek.

Kaç tl'ye aldın reis uçtu gitti fiyatlar.

Harbi uçtu fiyaltar. N11 de gamekstra son ürünün fiyatını güncellemeyi unutmuş 310 liraydı. Almak istiyorsan smallman.com.tr diye küçük adam kırtasiye adlı bir mağaza var ankaradan gönderim yapıyor. Orayı araştırırken keşfettim 290 lira fiyat biçmişti en son.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı