Trust GXT 890 Cada incelemesi

Yaklaşık 1 aydır Trust GXT 890 Cada klavyesini kullanıyorum. Hem artılarından hem eksilerinden bahsedeceğim. Almayı düşünenlere de bi rehber olur.
1608869162664.png

Artıları;

1) Klavye denildiği gibi mekanik ve bu fiyata böyle kaliteli bi mekanik klavye bulmak cidden zor iş.

2) Tasarımı çok güzel tuşların yüksek durması önündeki trust gxt amblemi ve köşelerindeki gri şeritle çok güzel gözüküyor klavye.

3) Tuşların geri tepkimesi ve bastığında verdiği his güzel.

4) RGB aydınlatmasına gelecek olursak, bundan önce Razer Cynosa Chroma kullandığım için çok fazla renk seçeneği var diyemem ama memnun edecek seviyede fazla. Özellikle her tuşa renk atayabilme olayı güzel. Ayrıca FN+END tuşuna basarak bir çok renk moduna geçiş yapabiliyorsunuz bu da güzel bi olay.

5) 1 Aydır kullanıyorum ve tuşlarda herhangi bir sorun yok. Tuşların üzerindeki yazılarda da silinme yok.

6) Klavye cidden ağır ve bu hoşuma gidiyor. Belki artı bi özellik değil sizin için ama eklemek istedim.

Eksileri;

1) Tamam RGB renk seçenekleri fazla ama ışıklandırma biraz zayıf geldi gözüme. Yine de yeterli seviyede kötü değil ama ben daha önce Razer Cynosa Chrome kullandığım için bana az gibi geliyor olabilir.

2) Köşeleri biraz keskin. Bi kere elimi kesmişliğim var. Yani o kadar ciddi birşey değil tabi ki kanamadı bile çizildi sadece.

3) Enter ve Shift tuşları biraz küçük ilk aldığımda garip gelmişti.

Sonuç olarak bu fiyata alınabilecek en güzel mekanik klavyelerden biri. Cidden kaliteli ve güzel bi ürün almayı düşünenler alabilir.

1608869434606.png

1608869583390.png

Hocam bende yakın zamanda belki Razer Cynosa Chroma alacağım. O klavyeden kullandığınız zaman memnun kaldınız mı?
Hiçbir sıkıntısı yoktu o klavyeninde. Alabilirsin bana hiçbir sıkıntı çıkarmamıştı. Tuşların hissiyatı güzeldi, RGB seçenekleri inanılmaz fazlaydı. Tek eksisi membran olması o da benim için bi eksiydi sizin için membran olması daha iyi de olabilir. Orası size kalmış. Bi an kendime mesaj attım sandım 😄

Aynı klavyeyi 2019'dan beri kullanıyorum 2. el olarak almıştım benden önce ki sahibi klavyeye temiz bakmış gayet birkaç ay kullanmış. Şu ana kadar hiçbir sorunu çıkarmamıştı birkaç gün önce ilk kez bir tuşun switchi tutan kısmı kırıldı oda benim gibi biri için çok normal.

Tek sorunu tuşların soyulması. Bende W A S D tuşları soyuldu onlarda oyun oynayan biri için normal.

3 yıldır kullanıyorum neredeyse, 3-4 tuşun soyulması ve del tuşundaki RGB'nin mavi renk yanmaması haricinde hiçbir sıkıntım yok. Klavyeyi üstelik o yıllarda 300 TL gibi bir fiyata almıştım. Fiyatını düşünürsek gerçekten çok fazla şey vadediyor. Tuş soyulması zaten çoğu klavyede yaşanan bir şey, keycap alıp onu da engellersin. Tasarım olsun, mekanik olması olsun, Full RGB olsun, yazılım desteği olsun dönemine göre oldukça iyi bir klavyeydi.

Ekran görüntüsü 2023-09-30 185925.png

Ekran görüntüsü 2023-09-30 190121.png

Merhaba aynı klavyeyi 2 seneyi aşkındır kullanıyorum gayet memnunum. Fakat a tuşunda ve iki tane daha ara ara basmama problemi oluyor bildiğiniz bir çözüm yolu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı