İnceleme Trust GXT 540 Yula incelemesi

Merhaba forum üyelerinin tavsiyeleri doğrultusunda ve F310 ile GXT 540 arasında kaldım bende bu gamepadi aldım internette bu kolu inceleyen fazla Türkçe kaynak yok bende almak isteyenler için bir inceleme hazırladım. Bu bütçede rakibi F310 ile karşılaştıracağım.
Bunada göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1648372809281.png

Tasarım
Gamepad güzel bir tasarıma sahip Xbox ve DualShock karışımı bir tasarım kullanılmış biraz da Nintendo Switch Pro andırmıyor değil ergono misine 9/10 verebilirim.
Triggerlerin altındaki çıkıntı birazcık rahatsız edebilir. 3 metre kablosu var bayağı uzun tam TV'nin karşısına geçip oyun oynamalık.

1648373119994.png

Uyumluluk​

Kol bilgisayar ile tam uyumlu titreşimi oyunlarda sıkıntısız çalışıyor X input ve D input modu var kolun arkasında yer alan tuş ile değiştiriyorsunuz.

Malzeme kalitesi​

Elinize aldığınızda direk kaliteli kol hissiyatı veriyor kaliteli malzeme kullanılmış analoglarda vb herhangi bir gıcırdama takılma yok. Fiyatına göre oldukça güzel.

Analoglar​

Analoglar yeterince hassas fiyatının hakkını veriyor emin değilim ama muhtemelen rakibi F310 gibi 360 derece değil 8 yönlü analog.
Ölü bölgesi var ama ben rahatsız olmadım analogun içe doğru bombeli bir yapısı var yumuşak ve parmağa tam oturuyor F310'a göre çok daha rahat olsa da F310 daha iyi analog hassasiyetine sahip.

D-pad
D-pad konusunda sınıfta kalıyor eğer dikkatli basmazsanız 2 tuşu da algılıyor eğer pes FIFA gibi oyunları D-pad ile oynuyorsanız pek size göre D-pad e sahip değil.

1648374098435.png

Tuşlar​

Xbox dizilimine sahip tuşlarının tok bir hissiyatı var herhangi bir takılma sorunu ile karşılaşmadım.

Rb lb​

Güzel bir tasarımları var ve gene herhangi bir sorunu yok yumuşak ve oldukça ergonomik.

1648374707776.png

Triggerlar

Triggerların basınç hassasiyeti var F310 gibi sert triggerları yok modern ve oldukça yumuşak yarış oyunları için bu bütçede en iyi tercihlerden biri olacaktır gazı ve freni ayarlayabiliyorsunuz tabii profesyonel yarışlar için yetersiz kalabilir ne kadar ekmek o kadar köfte.
Sağ triggerda biraz ölü bölge var birazcık bastıktan sonra algılamaya başlıyor sol trigger direk algılarken sağ da ölü bölge olması garip ama gene de gaz ayarlaması yaparken sorun yaşamadım. Dipnot X input modunda triggerlar hassas oluyor.

Titreşim​

X-input modunda titreşimi oyunlarda sıkıntısız çalışıyor kademeli titreşimi var ben titreşimini yeterli buldum God of War oynarken bayağı keyifli idi.

Değerlendirme​

Gamepad fiyatını hak ediyor şu an MediaMarkt'da 250 TL diğer satıcılar 380 liradan satıyor MediaMarkt'da uzun süredir 250TL muhtemelen biraz daha bu fiyatta kalır rakibi F310 şu an Amazon'da 250 TL ama muhtemelen tekrar 300 liraya çıkar diye düşünüyorum ben tercihimi GXT 540'dan yana yaptım çünkü F310 artık eski bir kol idi ve titreşim motoru yok bu nedenler beni GXT 540'a yöneltti F310 incelemesi internette bayağı var düşünüp kendi tercihinizi yaparsınız.
Soru cevap.
-Herhangi bir hassasiyet testi var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Yarış oyunları için almak istiyorum.

Yarış oyunları için işinizi gayet görür triggerlar kademeli gaz verebiliyor ve yumuşak ama profesyonel bir şey arıyorsanız bütçeyi yükseltmeniz gerek.

-Ölü bölge konusu

Analoglarda ölü bölgesi var F310 daha az ölü bölgeye sahip ama ben GXT 540 da rahatsız olmadım.
-Spor oyunları için iş görür mü?
D-pad ile oynamıyorsanız evet yukarıda D-pad ile ilgili sorunları belirttim.

Son düzenleme:
F310 daha hassas diyorlar lakin önemli olan 360 derece olup olmaması.
F310 360 derece ise bu da 360 derecedir öyle diyeyim. Analog testini izledim.
Emin değilim 360 diyorlar bir kaynak olsa keşke.
F310 eğer 360 ise Trust da 360dır öyle diyeyim. Test videosunu izledim F310un ve karşılaştırdım.
Pardon cevap vermedim sanıp tekrar cevap yazdım :D

Son düzenleme:
Konu biraz eskidi ancak merak ettiğim bir detay var. Bu gamepad ile retro emülatör kullanabilir miyim? Örneğin PSP, PS2, NES vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı