Trust Gxt 880 Mekanik Klavye İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle Trust GXT 880 mekanik klavyesini inceleyeceğiz. Klavyeyi AdekStrore'dan 189 TL'ye aldım ve 2 iş gününde elime ulaştı. Bu ilk incelemem olduğu için amatör olacak. Kutudan başlayalım.

20170725_162954.jpg
20170725_163016.jpg

Kutuyu açıyoruz.

20170725_163147.jpg
20170725_163157.jpg
20170725_164144.jpg

Klavyenin kumaş sarım kablosu ve altın uçlu USB.

20170725_163535.jpg
20170725_163529.jpg

Klavyenin arkası.

20170725_163602.jpg

Klavyede Trust'un kendi switchleri bulunuyor bu switchler Cherry Mx Red ile birebir.

20170725_164333.jpg

Klavyenin incelemesi bu kadardı, ışık efektleri ve ses testi yolda. Bana sorulacak bazı sorulara cevap vereyim.

HyperX Alloy FPS almayacak mıydın?
Cevap=Bütçeyi azaltmak zorunda kaldım.

Fiyat bandındaki klavyelerden iyi mi?
Cevap=Evet.

Klavyenin artıları ve eksileri;
  • +Fiyatını hak ediyor
  • +Işıklandırmasının iyi olması
  • +Tuşlarının hafif olması

• -Full abs plastik olması
  • -Işık modlarının az olması

Sorularınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyaz Switch'ler en ucuz switchlerdir ben de Everest KB-R88 kullandığım için bilirim şunu söyleyebilirim Red Switch'lerin çakması gibi ama daha fazla ses çıkarıyordur bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hayırlı olsun.

Beyaz Switch'ler en ucuz switchlerdir ben de Everest KB-R88 kullandığım için bilirim şunu söyleyebilirim Red Switch'lerin çakması gibi ama daha fazla ses çıkarıyordur bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hayırlı olsun.

Hocam bahsettiğiniz Switch nedir ? ne işe yararlar ? aydınlatırsanız.. :)

Hocam bahsettiğiniz Switch nedir ? ne işe yararlar ? aydınlatırsanız.. :)
Şöyle yapalım beyaz (renksiz) Switch ve kırmızı Switch'leri karşılaştıralım;

Renksiz (beyaz) anahtar çeşidi:
Aktifleşme Noktası (basınç): 60cN
klik sesi: yok
Atlama Noktası: Var

Kırmızıya gelirsek:
Aktifleşme Noktası: 45cN
Klik sesi: Yok
Atlama Noktası: Yok

Beyaz anahtar MOBA ve MMO oyunlarında ve uzun yazı yazmak isteyen tercih edilir. Beyaz anahtarlar maviden sonra en yüksek sesi içeren anahtardır. Oyun oynarken yanlış tuşa basma olasılığın nerdeyse imkansızdır. (basınçtan dolayı) Kırmızı anahtarlarda FPS oyunlarında daha fazla etkilidir genelde uzun yazı yazmak isteyen ve az da olsa oyun oynamak istiyen kişiler içindir sesi daha az verir. (Basıncı az olduğundan daha hızlı tuşa basmak için tasarlanmıştır)

Kaynakça (bakmanı öneririm):Mekanik Klavye Nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu klavyede Trust kendi üretiği switchleri kulanıyor bu switchler beyaz renge boyanmıştır bu klavye ile Everest KB-R88 deki zarlı yapı yoktur. Klavyedeki anahtarlar Cherry Mx Red ile özelikleri aynıdır bide Cherry Mx White ile alakası yoktur.

Bu klavyede Trust kendi üretiği switchleri kulanıyor bu switchler beyaz renge boyanmıştır bu klavye ile Everest KB-R88 deki zarlı yapı yoktur. Klavyedeki anahtarlar Cherry Mx Red ile özelikleri aynıdır bide Cherry Mx White ile alakası yoktur.
O kısmı atlamışım haklısınız gözden kaçırmışım. Ama iki switch bir birini andırıyor. Hayırlı olsun.

Artık mouse ve klavye için aylık rapor yazıcam. Aklıma kardeşimin taş gibi bebeği 1 metreden klavyeye düşünce aklıma geldi. Klavyenin ışıklandırma, n-key rollover, tuş çift basma sorunları yok sadece klavyenin araları tozlandı aprat olmadığı için temizliyemiyorum. Bu klavyenin alındıktan 2 ay sonra yazılmıştır.

Artık mouse ve klavye için aylık rapor yazıcam. Aklıma kardeşimin taş gibi bebeği 1 metreden klavyeye düşünce aklıma geldi. Klavyenin ışıklandırma, n-key rollover, tuş çift basma sorunları yok sadece klavyenin araları tozlandı aprat olmadığı için temizliyemiyorum. Bu klavyenin alındıktan 2 ay sonra yazılmıştır.

Tozlanma işi hepsinde var :) Çıkaracan tek tek tuşları öyle bir güzel temizleyeceksin de kim uğraşır o kadar detaylı bilemiyorum :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı