TTNET Şaşırttı

Mert

Megapat
Makaleler
9
Selamlar arkadaşlar. Amcamın evine TTNet bağlattık. Ben yokken modemi almışlar. Hattınız açıldı, kullanabilirsiniz demişler.

Dün kurmaya gittim. Modemi falan çalıştırdım, ama lanet olası internet gelmiyor. DSL ve Internet ışıkları yanmıyor modemin.

TTNet'i hemen aradım tabii. Bir kadın telefona çıktı. Modeme sinyali verdi. Çok güzel, hallettik. Ancaak.

PC bir türlü görmedi interneti. Telefonumum Wi-Fi'ından da denedim, olmadı. Tekrar aradım, bu sefer arıza kaydımı aldılar.

Uydunet kullandığım için arıza kaydı demek, benim için 4 gün boyunca mağdur olmak demekti.

Bana, modemi asla kapatmayın, uzaktan halledeceğiz sorunu dediler. Ben de ellemedim. Ama en sonunda patladım.

Modemi fabrika ayarlarına alıp, tekrar kurulum yaptım ve anında geldi internet :) Fakat konuştuğum kişi, hattımda sorun olabilir diye hızımı 6 Mbps'e çekmiş.

Tekrar aradım TTNet'i. Dedim, arıza kaydını silebilirsiniz, yaptım interneti. Hızımı 8 Mbps'e çıkarmasını söyledim. Hemen hallettiler.

TTNet beni şaşırttı. Fakat telefonu kapadıktan sonra kapı çaldı. TTNet'ten gelmişler. Ne oldu dediğimde, arıza varmış, onun için geldik dedi adam.

Yani arkadaşlar gerçekten şaşırdım. Ben TTNet'le bu güne kadar hiç muhattap olmadım. İnternette şikayet yağıyor. Ama ben çok memnun kaldım :)

Uydunet'e gelince, telefonu ilk açtığınızda çıkan elemanların bildiği 2 şey var. Hatta sinyali yeniden gönderip, modemin fişini çekmemizi söyleme. İkincisi, arıza kaydı alma.

Uydunet de sorunlarımı çözdü ama çok uzun sürdü. TTNet'i bu ilgisinden dolayı kutluyorum. Ama hiçbir zaman Uydunet kadar kaliteli internet veremeyecekler :)

Teşekkürler TTNet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Ttnet bize internetiniz açılmıştır dedi ama aslında interneti açmamışlardı. İşte sonra arıza ekibi gelip baktı suçu modeme atıp gittiler. Tabi birde 10 tl ödemek zorunda kaldık.Sonra ttnetten başkaları geldi sorunu bulup giderdiler. Yani Ttnet çalışanlarının hepsi bu işi tam olarak yapamıyorlar. En azından işini önemseyerek yapanlar da var.

Ben o kadar uğraştım adamları eve getirtemedim :) sonunda bi şekilde çözüldü ama Facebook, DH, Twitter, Şikayet var, müşteri hizmetleri yapıştım her yerden her gün arıyorlar halimi hatrımı soruyorlardı ama bi çay içmeye gelmediler :) Bir bakıma bilerek yapmıştım çünki işleyişi görüp koordinasyonlarını öğrenmek için ve şu tecrübeleri edindim ;
TTnet müşteri hizmetleri 3 türlüdür, birincisi Müşteri hizmetleri robotu (444 0 375 ) ancak basit belli alandaki sorunlarınızı çözebilir yada yönlendirebilir. Genelde arıza kaydı alıp işi şehrinizdeki TTnet şebeke teknisyenlerine atarlar, onlarda hattı kontrol edip sorun yok deyip arıza kaydını kapatırlar sizede otomatik mesaj gelir. Çoğundada kullanıcı hatası vardır buda bir gerçektir.
İkincisi TTnet Destek oda Twitter yada Facebook sayfası üzerinden çalışıyor ve yetki alanı Müşteri Hizmetleri Robotundan daha geniş daha detaylı kesin çözüm bulabiliyorlar.
Üçüncüsü de bulunduğunuz şehirdeki Türk Telekom arıza ekibi , standart prosedürleri uygularlar yani alet kaç yazmışsa odur yukardan dürtmedikçe gerisine pek karışmazlar. Mesela yağmur yağdığında yada sert rüzgar estiğinde bizim burdaki İnternet Trafosundan (adı her neyse) kaynaklı kopmalar düşüşler oluyordu bir iki şikayetten sonra teknisyenler geldi çözdüler.

Eğer profesyonel bir kullanıcı iseniz tavsiyem Facebook ve Twitter TTnet Destek hizmetlerini kullanmanız. Sorununuzu detayları yürüttüğünüz çözüm yöntemleri ve sonuçlarıyla birlikte mesajınızı iletin, eğer tecrübeniz yoksa Müşteri Hizmetlerini aramalısınız çünki TTnet Destek uygulamasında örneğin hızım düştü deyip geçerseniz pek yardımcı olamazlar.

TTnet aldığı paranın seviyesinde internet hızı ve AKK vermiyor. Tek sorun bu. Yoksa kalitesi, teknik ekibi gayet başarılı. Tıpkı Turkcell gibi, çok para az dakika, az SMS, az internet paketi...
S4'ün olsa bile internet paketin olmayabilir Türkiye'de. Çünkü 1 GB 20 TL. :) Sınırsız falan var da bir AKK sonrası 15 kb/s olarak düşüyor hız.

TTnet'den hiç memnun olmadım. Yıllarca yavaş ve kalitesiz hizmet verdi. Yıl olmuş 2013 halen Ankara'da fiber yok. 2 ay sonra oturduğum mahalleye dönecekmiş. Sabırla bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı