TTNET'ten Netspeed'e geçmek

Ben geçmeden önce 16 Mbit ADSL paketi kullanıyordum ve max 10-11 alıyordum. Şimdi senin anlattığın duruma göre ben boşunamı VDSL geçtim?

Ben geçmeden önce 16 Mbit ADSL paketi kullanıyordum ve max 10-11 alıyordum. Şimdi senin anlattığın duruma göre ben boşunamı VDSL geçtim?
Eğer bulunduğunuz bölgede VDSL için yeterli altyapı varsa durum farklı olacaktır. Ben altyapının olmadığını biliyorum.
Az önce Türk Telekom mobil uygulamasıyla internet hizmetine giriş yapmaya çalıştım. Abonelik uyarısı verdi. Aboneliğim iptal olmuş sanırım. Büyük ihtimalle yarın yeni kullanıcı adı ve şifremi verecekler. Normal şartlarda sürecin daha hızlı işleyeceğini düşünüyorum. Benim değişim sürecim 15 temmuza denk geldi çünkü.

18.07.18
TTNET'ten aboneliğimin iptal olduğunu söyleyen bir mesaj geldi. Aradan bir 10dk geçtikten sonra Netspeed'ten kullanıcı adı ve şifremin olduğu bir mesaj geldi. Daha sonra Netspeed'den mesaj'ın geldiğini doğrulamak için aradılar. Akşam modem bilgilerini güncelleyip interneti test edeceğim.

TTNET'ten gelen mesajda kullandığım modemi iade etmem gerekiyorsa 7 iş günü içinde iade etmem gerektiğini yoksa modem bedelinin son faturama yansıtılacağı yazıyordu. Çok eski bir abonelik olduğu için bu kısmı hatırlamıyorum. Bu konuda bilgi alıp gerekirse modemi iade edeceğim.

TTNET müşteri hizmetlerini arayıp modem konusunda bilgi aldım. Tivibu kampanyası ile verilen modemler iade ediliyormuş. Müşteri hizmetleri görevlisi modemi iade etmeme gerek olmadığını modemin benim olduğunu söyledi.

Son düzenleme:
Eğer bulunduğunuz bölgede VDSL için yeterli altyapı varsa durum farklı olacaktır. Ben altyapının olmadığını biliyorum.
Az önce Türk Telekom mobil uygulamasıyla internet hizmetine giriş yapmaya çalıştım. Abonelik uyarısı verdi. Aboneliğim iptal olmuş sanırım. Büyük ihtimalle yarın yeni kullanıcı adı ve şifremi verecekler. Normal şartlarda sürecin daha hızlı işleyeceğini düşünüyorum. Benim değişim sürecim 15 temmuza denk geldi çünkü.

18.07.18
TTNET'ten aboneliğimin iptal olduğunu söyleyen bir mesaj geldi. Aradan bir 10dk geçtikten sonra Netspeed'ten kullanıcı adı ve şifremin olduğu bir mesaj geldi. Daha sonra Netspeed'den mesaj'ın geldiğini doğrulamak için aradılar. Akşam modem bilgilerini güncelleyip interneti test edeceğim.

TTNET'ten gelen mesajda kullandığım modemi iade etmem gerekiyorsa 7 iş günü içinde iade etmem gerektiğini yoksa modem bedelinin son faturama yansıtılacağı yazıyordu. Çok eski bir abonelik olduğu için bu kısmı hatırlamıyorum. Bu konuda bilgi alıp gerekirse modemi iade edeceğim.

TTNET müşteri hizmetlerini arayıp modem konusunda bilgi aldım. Tivibu kampanyası ile verilen modemler iade ediliyormuş. Müşteri hizmetleri görevlisi modemi iade etmeme gerek olmadığını modemin benim olduğunu söyledi.
Dostum ben dün gece itibariyle VDSL geçmiş bulunmaktayım. Umarım sende en kısa zamanda kazasız belasız geçersin. 45 Mbps civarı download, 3.8 civarıda upload alıyorum. İnşallah Netspeed hep bu kalitede ve hızda devam eder.

Şu an bağlantımı yaptım. Değerlerde ve bağlantı kalitesinde herhangi bir değişiklik yok gibi görünüyor. Belki ileride bulunduğum bölgede fiber altyapı çalışması olursa ya da başka bir yere taşınırsam bu rezillikten kurtulurum diye umuyorum.

Onun dışında şu zor dönemimde beni 72TL fatura ödemekten kurtaran ve bana alternatif sunan Netspeed'e teşekkür ediyorum.
21.07.18

Önceden hız değerim 6Mbit olarak sabit kalıyordu. Şu an farkettim ki SNR değerine göre yükseliyor. Yoğun kullanım olmayan saatlerde 8Mbit görüyorum. Henüz 1 kere kopma yaşadım. Bunu özellikle mi yaptılar emin değilim ama durumdan memnunum.

Son düzenleme:
Akk, hız ve ucuzluktan ötürü kesinlikle Türknet.
İlk başta ben de Türknet'e bakmıştım. Bildiğim kadarıyla yalın interneti yok. Yani sabit telefon da kullanmam gerekiyor. Verdikleri fiyat da 65TL. Aslında TTNET'e göre avantajlı ama benim için çok da iyi bir seçenek değildi.

Başvuru yaptığımızda eve internet bağlansın diye saha elemanlarını kendimiz mi çağırıyoruz yoksa sadece evde kullanıcı adı ve şifre gelen mesajı bekleyip geldikten sonra modem mi kuruyoruz?
Kullandığınız bir internet varsa sadece geçiş işlemi yapılıyor ve daha önce kullanmış olduğunuz modemin arayüzünden mesajla yolladıkları kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra bağlantı yapılıyor. Eğer yeni başvuru yapacaksanız süreç biraz farklı. Netspeed'in kendi saha ekipleri olmadığı için kurulumu altyapının sahibi olan firma yapacaktır. Bu da duruma göre değişiklik gösterebilir.

Kullandığınız bir internet varsa sadece geçiş işlemi yapılıyor ve daha önce kullanmış olduğunuz modemin arayüzünden mesajla yolladıkları kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra bağlantı yapılıyor. Eğer yeni başvuru yapacaksanız süreç biraz farklı. Netspeed'in kendi saha ekipleri olmadığı için kurulumu altyapının sahibi olan firma yapacaktır. Bu da duruma göre değişiklik gösterebilir.
Hazırda evde kullandığımız bir internet yok. Başvuru yapsak izlenecek süreç nedir?

Hazırda evde kullandığımız bir internet yok. Başvuru yapsak izlenecek süreç nedir?
Eğer yeni başvuru yapacaksanız Netspeed'e başvurmayı düşünüyorsanız. Altyapı ve bağlantının sağlanması, modemin kurulması gibi süreçlerde en az 1 haftayı göze almalısınız. Bu süre çok daha uzun da sürebilir 2-3 gün de olabilir. Kendinizi buna hazırlayıp süreci iyi takip etmelisiniz. Okuduğum şikayetlerde altyapısı olmayan İSS'lere yapılan yeni başvurularda bağlantı süreleri oldukça uzun. Gerekirse altyapıyı kiraladıkları İSS ile de görüşmeyi deneyebilirsiniz.

Bu konuda benim tavsiyem; bulunduğunuz bölgeye altyapı hizmeti veren bir şirkete başvurmanız. Daha sonraki dönemlerde fiyat ve bağlantı kalitesine oranla verdiğiniz parayı kıyaslayıp başka bir İSS düşünebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı