TTNET'ten Netspeed'e geçmek

Eğer yeni başvuru yapacaksanız Netspeed'e başvurmayı düşünüyorsanız. Altyapı ve bağlantının sağlanması, modemin kurulması gibi süreçlerde en az 1 haftayı göze almalısınız. Bu süre çok daha uzun da sürebilir 2-3 gün de olabilir. Kendinizi buna hazırlayıp süreci iyi takip etmelisiniz. Okuduğum şikayetlerde altyapısı olmayan İSS'lere yapılan yeni başvurularda bağlantı süreleri oldukça uzun. Gerekirse altyapıyı kiraladıkları İSS ile de görüşmeyi deneyebilirsiniz.

Bu konuda benim tavsiyem; bulunduğunuz bölgeye altyapı hizmeti veren bir şirkete başvurmanız. Daha sonraki dönemlerde fiyat ve bağlantı kalitesine oranla verdiğiniz parayı kıyaslayıp başka bir İSS düşünebilirsiniz.
Bir hafta beklerim bekleme açısından sıkıntım yok. Sadece bizim başvurmak dışında yapacağımız bir şey oluyor mu? Bulunduğum yerde TT ve SuperOnline altyapıları var.

Evraklarınızı tamamlayıp göndermeniz yeterli.
Merhabalar, 9 ağustosta superonline sözleşmem bitiyor. Netspeed'e geçiş yapacağım ama iletişime geçip nasıl başvuracağım diye sorduğumda bana bir link verip buradaki form ve sözleşmeleri indirip doldurun ve kimlik fotokopisi ile bize kargo olarak gönderin dediler. Sizce ayın 9 undan öncemi göndermeliyim yoksa yarın filan gönderirsem adrese bağlamaya anca gelecekleri için daha mı uygun olur ?

Sizce ayın 9 undan önce mi göndermeliyim yoksa yarın filan gönderirsem adrese bağlamaya anca gelecekleri için daha mı uygun olur ?
Gerekli evrakları indirip çıktısını alın. Bununla ilgili bir rehber de mevcut. Rehberi kullanarak gerekli yerleri doldurup imzalarınızı atın. Evrakların içinde bireysel işletmeci değişiklik formu olacak onu da doldurmannız gerek. Son olarak bütün evraklarla birlikte taahhütünüzün bittiği tarihi belirten bir açıklama ile gönderin. 9'una kadar beklemeyin hemen gönderin.

Gerekli evrakları indirip çıktısını alın. Bununla ilgili bir rehber de mevcut. Rehberi kullanarak gerekli yerleri doldurup imzalarınızı atın. Evrakların içinde bireysel işletmeci değişiklik formu olacak onu da doldurmannız gerek. Son olarak bütün evraklarla birlikte taahhütünüzün bittiği tarihi belirten bir açıklama ile gönderin. 9'una kadar beklemeyin hemen gönderin.
Teşekkürler, peki ekipler eve gelip baglantiyi yaptiktan ne kadar sure sonra kullanici adi ve sifre geliyor

Kullanici adi ile sifrem geldi iste oldugum icin kardesime soyledim, hata veriyor girmiyor yanlis yaziyor dedi. Acaba modemi resetleyerekmi denemem gerekiyor. Aksam gidince bakicam. Superonlinedan gectim bu arada modemde onlarin modemi

Kullanici adi ile sifrem geldi iste oldugum icin kardesime soyledim, hata veriyor girmiyor yanlis yaziyor dedi. Acaba modemi resetleyerekmi denemem gerekiyor. Aksam gidince bakicam. Superonlinedan gectim bu arada modemde onlarin modemi
Kardeşin sanırım modem arayüzüne girerken kullanılan kullanıcı adı ve şifre kısmına bağlantı bilgilerini girmeye çalışmış. Bu bilgileri daha önce değiştirmediyseniz kullanıcı adı: admin, superonline vs.. şifre de: password benzeri oluyor. İnternetten modemin modelini aratarak bulabilirsiniz. Bununla arayüze girdikten sonra kurulum menüsünden kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Anladim cok tesekkurler, ben ona oyle tarif ettim cunku oyle saniyordum. Kullanici adi admin sifreyide biliyorum kendim degistirmistim. Arayuze bunlarla girip bilgileri degistirmem gerekiyor

Ben 10 aydır port bekliyorum şuan 24 mbit internet için 110 liralık sözleşme imzaladım TTNET'ten uyduruk bi port bulduk sonunda bağlatıcaz. Bağlantım yapılırsa Netspeed'e geçmek istiyorum ama dediğim gibi burası sıkıntılı bi bölge tekrar port beklemek kesinlikle istemiyorum port düşmeden geçiş yapılıyor değil mi? Bir de bağlantım kurulur kurulmaz geçiş yapabilir miyim? En az 3 ay kullanmam gerektiğini duymuştum başka İSS'ye geçebilmek için. Bir de geçiş yaparken cayma bedeli ödüyor muyuz sözleşmemde indirimsiz fiyat 270 tl imiş 3 ay beklersek baya sağlam bir kazık olur bana. Müşteri hizmetlerine güvenmiyorum o yüzden buraya sorayım dedim.

Ben 10 aydır port bekliyorum şuan 24 mbit internet için 110 liralık sözleşme imzaladım TTNET'ten uyduruk bi port bulduk sonunda bağlatıcaz. Bağlantım yapılırsa Netspeed'e geçmek istiyorum ama dediğim gibi burası sıkıntılı bi bölge tekrar port beklemek kesinlikle istemiyorum port düşmeden geçiş yapılıyor değil mi? Bir de bağlantım kurulur kurulmaz geçiş yapabilir miyim? En az 3 ay kullanmam gerektiğini duymuştum başka İSS'ye geçebilmek için. Bir de geçiş yaparken cayma bedeli ödüyor muyuz sözleşmemde indirimsiz fiyat 270 tl imiş 3 ay beklersek baya sağlam bir kazık olur bana. Müşteri hizmetlerine güvenmiyorum o yüzden buraya sorayım dedim.
Henüz bağlantınız yoksa TTNET'le olan sözleşmenizi iptal edin bence. Bulunduğunuz bölge internet açısından sorunluysa TTNET ya da Netspeed farketmez. TTNET aboneliğiniz başladıktan sonra aynı port kullanılarak geçiş sağlanıyor Netspeed tarafından. Benim bulumduğum bölgede uzun sürmedi ancak sizde durum farklı olabilir. Benim tavsiyem doğrudan Netspeed'e başvurun. İnternet henüz bağlanmadıysa sözleşmeyi iptal edebilirsiniz. Hizmet almadığınız için cayma bedeli talep edemezler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı