TÜBİTAK'ın Kabul Etmediği Mehmet Türker'in Buluşunu Çinliler Üretecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Felçli hastaların hayatını kolaylaştıracak cihazı 26 yaşında bir Türk, Mehmet Türker buldu. Cihaza GlassOuse ismini veren Türker’in icadı kafa hareketlerini yüzde 99,99 algılayıp bilgisayara aktarabiliyor. Engelli kişilerin ellerini kullanmadan teknolojik cihazları kullanmasını sağlayan buluş, TÜBİTAK tarafından reddedildi. İngiltere’de düzenlenen buluşlar zirvesine katılan Türker, yüzlerce proje arasından birinci seçildi.

Sistem, ağza alınan silikon parça ve bir gözlükten oluşuyor. Silikon aparat sayesinde tıklamaları gerçekleştirecek hastanın, kafa hareketlerini gözlük algılayacak. Böylelikle GlassOuse kullanan kişi, akıllı telefon ve bilgisayar kullanabilecek. GlassOuse'un hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk icadı olmasına rağmen, GlassOuse’a sahip olmak isteyen hastalar ÖTV ve gümrük vergilerini ödemek zorunda kalacak. TÜBİTAK tarafından kabul edilmeyen buluşun tüm Dünya’da böylesine ses getirmesi ise oldukça ironik.

Haber Kaynağı: TÜBİTAK'ın Kabul Etmediği Türk'ün Buluşunu Çinliler Üretecek

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen projeye bakmamışlardır, adamın torpili yoktur. Bilim torpille döner. Pattt :)

Anladığın buysa biz daha çok senin işaret ettiğin imam hatip tahsilli imanlı vatansever nesillere hayvanat bahçesi müdürlerini layık görürüz. Balık baştan kokar liyakata göre değil yandaşa göre mevki verirsen o yandaşta kendi kriterine uygun nesile hitap eder. Hurafelerle beyni sulandırılmış gençleri oraya buraya doldurur parlak zekalı gençleri tek tek kaybedersin.
İslam işi ehline teslim edin diye emreder. Kitabın hiçbir yerinde İmam hatiplilere takip edin diye yazmaz. Kişi zeki biriyse nereye giderse gitsin zekidir. Üniversitelerde belki 100 bin imamhatiple alakasız hoca var. Bunların %90'ı simitçi. Elinde fotokopisi gider gelir onu yazar tahtaya. Bu oran imamhatip liselilerde de aynı. Kimse liyakate bakılmasın demiyor. Ama size göre biri dindarsa tamam, onun kafası hurafelerle doludur, ondan bişiy olmaz. Siz liyakatli insanlara görev verilmesini savunduğunuza emin misiniz?

Nerden bilebiliyorsunuz anlamadığımı?! :)

Masallara inanmakta özgürsünüz. Ben size gerçekleri söyliyeyim yine de. Almanya hariç diğer Avrupa ülkelerindeki gelişmişlik sömürge kaynaklıdır. Almanya'nın kalkınması ise çok çalışmakla oldu. İstediğin kadar laik ol, sabah 5'te kalkıp mümkün olduğunca erken iş başı yapmazsan Yunanistan gibi batarsın. Sadece kendin için değil esasen Devlet,Millet için çalışacaksınız. Beyin göçünü parayla engelleyemezsiniz. Bunun için vatan perver bir nesil yetiştirmek zorundasınız. Vatan sevgisi de imandandır. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı ne derece tanıyorsunuz. Acaba onun öldürmeye çalıştığı bir adamın, ülkeye silah zoruyla dayattığı zihniyeti mi savunuyorsunuz? Kemal Atatürk hakkında çok şey okudum ben de. Benim bildiğim Atatürk, bugün ortalıkta Atatürkçü'yüm diye gezenlerin %90'ını atla kovalardı.

Siz de masal anlatmayın, hangi avrupa ülkesinden iman var da gelişmişliği buna bağlıyorsun. Saat sabahın beşinde iş başı yaptığını söylüyorsun, paydosu ne zaman yaptıklarını niye söylemiyorsun. Adamlar 2 gibi paydos ediyor. Kendine zaman ayırıyor, tiyatroya gidiyor. Bizim çalıştığımız koşullar çinlilerle aynı neredeyse. En az 10 saat, 12 saat çalışan Türk milleti. O iş sabahın 5 'iyle falan alakalı değil. Amaerikada çok mu vatan sevgisi varmış, bütün bilim adamları finansman arar, araştırmak, geliştirmek için, vatan sevgisiyle, imanla, finansman sağlanmıyor. Almanya ırkçılık sayesinde bir hırsa sahip ve en azından bilim adamları tutuluyor. Siz masal anlatmaya devam edin asıl, vatan sevgisi, iman diye diye. Bunların ne zaman bittiğini söyleyeyim sana Atatürk cihat ilan ettiğinde, bütün arapların sırt dönmesi gibi mesela.

Siz de masal anlatmayın, hangi avrupa ülkesinden iman var da gelişmişliği buna bağlıyorsun. Saat sabahın beşinde iş başı yaptığını söylüyorsun, paydosu ne zaman yaptıklarını niye söylemiyorsun. Adamlar 2 gibi paydos ediyor. Kendine zaman ayırıyor, tiyatroya gidiyor. Bizim çalıştığımız koşullar çinlilerle aynı neredeyse. En az 10 saat, 12 saat çalışan Türk milleti. O iş sabahın 5 'iyle falan alakalı değil. Amaerikada çok mu vatan sevgisi varmış, bütün bilim adamları finansman arar, araştırmak, geliştirmek için, vatan sevgisiyle, imanla, finansman sağlanmıyor. Almanya ırkçılık sayesinde bir hırsa sahip ve en azından bilim adamları tutuluyor. Siz masal anlatmaya devam edin asıl, vatan sevgisi, iman diye diye. Bunların ne zaman bittiğini söyleyeyim sana Atatürk cihat ilan ettiğinde, bütün arapların sırt dönmesi gibi mesela.
He kardaşım he. Çalışmayacaksınız. 10:00'da işe gidip 14:00'de paydos edeceksin. He kardaşım he. Amerika'da bütün öğretmenler sözleşmeli. Çalışmayanı anında kovuyorlar. Kim anlatıyor size bu cennet Avrupa masalını. Senin bahsettiğin iş vardiyalı paketleme işleri. Almanya'da bile Bunların yevmiyesi 30-40 €. Ayrıca makine gibi çalışacaksın yoksa anında şuttingmayer :)

Şu Atatürk Cihat ilan etti olayına hiç girmiyorum. :)

He kardaşım he. Çalışmayacaksınız. 10:00'da işe gidip 14:00'de paydos edeceksin. He kardaşım he. Amerika'da bütün öğretmenler sözleşmeli. Çalışmayanı anında kovuyorlar. Kim anlatıyor size bu cennet Avrupa masalını. Senin bahsettiğin iş vardiyalı paketleme işleri. Almanya'da bile Bunların yevmiyesi 30-40 €. Ayrıca makine gibi çalışacaksın yoksa anında şuttingmayer :)

Şu Atatürk Cihat ilan etti olayına hiç girmiyorum. :)

Siz dediklerimi çarpıtacaksaınız zaten hiç girmiyorum tartışmaya, kapiş. (Ben 10'da başlayıp, 2'de bitiriyorlar dedim ya) :rolleyes:

Burada yatsan bile kovmuyorlar, zaten. Tepene binen yok he.

Siz dediklerimi çarpıtacaksaınız zaten hiç girmiyorum tartışmaya, kapiş. (Ben 10'da başlayıp, 2'de bitiriyorlar dedim ya) :rolleyes:
Uzaktan davulun sesi hoş gelir insana. bir kaç arkadaş bul Avrupa'dan sor ne yiyip içtiklerini. Dikkatli ol PKK'lı olmasınlar. Onlar heryerde bedava yaşamanın bir yolunu bulabiliyor.

Uzaktan davulun sesi hoş gelir insana. bir kaç arkadaş bul Avrupa'dan sor ne yiyip içtiklerini. Dikkatli ol PKK'lı olmasınlar. Onlar heryerde bedava yaşamanın bir yolunu bulabiliyor.

Ya Allah aşkına çok saçmalıyorsunuz. Yazmıcam diyorum dayanamıyorum. Sana sadece video ile kanıt gösteriyorum. Arkadaşa gerek yok. Tüm dünya köy oldu artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya Allah aşkına çok saçmalıyorsunuz. Yazmıcam diyorum dayanamıyorum. Sana sadece video ile kanıt gösteriyorum. Arkadaşa gerek yok. Tüm dünya köy oldu artık.

Köy yerinde 1000 € kira verdikten sonra kalan paralarla biraz zor alırsın o abur cuburları.

Köy yerinde 1000 € kira verdikten sonra kalan paralarla biraz zor alırsın o abur cuburları.

Şimdi iyice salladığınız belli olmuş oldu, bu adamın diğer videoları var kirasını gösteriyor ve şehirde oturuyor. Kirasını bile söyleme zahmetinde bulunmayacam, siz bakabilirsiniz meraklı iseniz.

Hatta içimden geldi, son defa zahmet edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı