Tüketici Hakem Heyeti Formu Nasıl Doldurulur?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Bir firma hakkında şikayette bulunmak istiyorum. THH formunu doldururken zorluk yaşadım. Yardımcı olur musunuz?

Adsız.png

Firma unvanından kasıt nedir? Sorun yaşadığım ürünü Vatan Bilgisayar üzerinden aldım. Anladığım kadarıyla onu yazmamam gerekiyor. Ürünün firmasını şikayet etmem gerektiğini biliyorum. Unvan deyince aklım karıştı biraz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Firma Unvanı kısmına VATAN BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş yazmanız yeterli olacaktır hocam. Ürünü oradan aldığınız ve satış/iade/değiştirme/teknik servis gibi hakları olduğu için onları şikayet etmeniz gerekmektedir.

Bir yıllık monitörümde bulutlanma sorunu oluştu. AOC marka bir monitör. İki kez servise gönderdim ve "sorun yok." dendi.

O tür konularda uğraşmanızı pek önermem benzeri şeyde 3 yıldır bekliyorum ve daha dosya açılmamış. Bu gidişle 10 yıla bakarlar.

O tür konularda uğraşmanızı pek önermem benzeri şeyde 3 yıldır bekliyorum ve daha dosya açılmamış. Bu gidişle 10 yıla bakarlar.
O kadar para verip sorunlu monitör kullanmak koyuyor. Hakkımı kullanmayı deneyeceğim en azından.
Firma unvanı: Sonunda ne şirketi olduğunu belirten firmanın ismi dahil unvanıdır.
Örneğin: Dr. Pc A.ş l.t.d ş.t.i
AOC Monitors ne oluyor bu durumda?
Firma Unvanı kısmına VATAN BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş yazmanız yeterli olacaktır hocam. Ürünü oradan aldığınız ve satış/iade/değiştirme/teknik servis gibi hakları olduğu için onları şikayet etmeniz gerekmektedir.
Emin misiniz?

Hocam öyle bir sordunuz ki kendimden şüphelendim. 😅

Eminim hocam. Vatan Bilgisayar'ın, bahsi geçen monitörü satmaya hakkı olduğu gibi iade/değişim/servis gibi hakları da var.

Ek olarak, eğer ki sorun olduğu halde size "Sorun yok" diye geri dönüş sağlıyorlarsa "Sorun yoksa yeni ürün istiyorum" diye bir talep oluşturun. Bir ihtimal gönderirlerse sizin için de kolay bir çözüm olur. He olmazsa dediğim gibi, Tüketici Hakları'na Vatan Bilgisayar'ı şikayet etmeniz gerekmektedir.

Hocam öyle bir sordunuz ki kendimden şüphelendim. 😅
Acemi olduğum için garip sorular sorabiliyorum, kusuruma bakmayın. :D

Dediklerinizi dikkate alacağım, teşekkürler.
@animloss, bir sorum daha olacak. Ürünü satın aldığımız şube ile servise gönderdiğimiz şube farklı. Adres bilgilerine hangi şubenin adresini yazmalıyım?

Geri
Yukarı