Tüketici mahkemesi duruşma süreci nasıl işler?

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
27 Eylül tarihinde Tüketici Mahkemesinde bir duruşmam var. Süreç nasıl işliyor? Yani beni savunmam ve iddiaalarımı sunmam için çağırdılar. Ben nasıl iddialarımı sunacağım? Elimde sağlam değiştirilemez delillerim var bunları nasıl mahkemede sunacağım? Yani aklımda tonla soru var bana başından geçirmiş biri varsa bahsedebilir mi? Ya da konu hakkında bilgisi olan biri? Şimdiden teşekkürler. @BilgisayarKurdu

Not: Davam ASUS ve bana laptopu satan şirket ile. Yani 2 davalı var.

Gözünüzü korkutmasın hocam. Avukat tumasanız bile sadece iyilik yapıp bilgi vermelerini isteyin. Emin olun ki çoğu avukat bilgi verir zaten.
Valla hocam doğru diyorsunuz ben yine bakayım. Ama konu yine burada dursun belki tecrübesi olan yazar bilgim olur.

Mebla 15.600 olması lazım hocam. Ya şimdi avukat kısmı biraz gözümü korkutuyor o yüzden burada tecrübesi olan vardır dedim belki.
Hocam size detayıyla bütün süreci anlatırım ben de hukukçuyum fakat doğru olmaz, gidin bir danışın illa vekalet vermenize gerek yok. En azından sürece dair bilgilendirir, ne yapacağınızı bilirsiniz.

Hocam size detayıyla bütün süreci anlatırım ben de hukukçuyum fakat doğru olmaz, gidin bir danışın illa vekalet vermenize gerek yok. En azından sürece dair bilgilendirir, ne yapacağınızı bilirsiniz.
Hocam siz anlatsanız olmaz mı valla zor durumdayım hayatımda ilk defa hukuk ile işim oldu cahilim yaşımda genç bir yardımcı olsanız, çok memnun kalırım.

Hocam siz anlatsanız olmaz mı valla zor durumdayım hayatımda ilk defa hukuk ile işim oldu cahilim yaşımda genç bir yardımcı olsanız, çok memnun kalırım.
Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptınız ve çıkan karara karşı tarafın itirazı neticesinde mi Tüketici Mahkemesine dahil oldunuz yoksa direkt siz Tüketici Mahkemesinde mi dava açtınız?

Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptınız ve çıkan karara karşı tarafın itirazı neticesinde mi Tüketici Mahkemesine dahil oldunuz yoksa direkt siz Tüketici Mahkemesinde mi dava açtınız?
Hocam direkt mahkemeye başvurdum o zaman mebla hakem heyetinin parasal sınırını geçiyordu. Kusura bakmayın berberdeyim cevap yazamadım 🥲.

Yeni konular

Geri
Yukarı