Tüketici Mahkemesi Duruşmayı 3 Ay Erteledi

Geçmiş olsun. Bazıları bunlar kötü firma oradan alırsanız böyle olur tarzında saçma sapan şeyler demiş. Ne olursa olsun bu işi uzatmaları saçmalık. Sırf uzamasın diye iade almaları gerekirdi. Bu tür konularda müşteriye suç bulanlarıda anlamıyorum. Adam parasıyla rezil olmuş hala "yaa ordan alırsan böyle olur" diyorsunuz.

Sabahtan beri tüm konularını okudum. Hocam çekilecek çilen varmış. Geçmiş olsun.
Geçmiş olsun dileğiniz için teşekkür ederim de bu geçmeyecek gibi alıştım bende zaten eğer birde üstüne kaybedersem parçalayacağım kasayı herhalde.
Geçmiş olsun. Bazıları bunlar kötü firma oradan alırsanız böyle olur tarzında saçma sapan şeyler demiş. Ne olursa olsun bu işi uzatmaları saçmalık. Sırf uzamasın diye iade almaları gerekirdi. Bu tür konularda müşteriye suç bulanlarıda anlamıyorum. Adam parasıyla rezil olmuş hala "yaa ordan alırsan böyle olur" diyorsunuz.
Suç bende de aslında 3 kuruş daha az vermek için bilmediğim bi mağazadan aldım. Sonu da böyle oldu en azından artık oyun oynamıyorum kutuladım kasayı. Sistemi görmemek için bunu olumlu bi gelişme sayabilirim işte:)

Pes etmediğiniz için tebrik ediyorum. Umarım harcadığınız her kuruşu taksi paralarınız dahil, söke söke alırsınız ve bu mücadeleniz başkaları için emsal olur.
Kaybetme olasılığımda var ne kadar THh kararı eski bilirkişi raporu lehime olsa da. Karşı tarafın avukat ücretini dosya masrafını bilirkişi ücretini vb. kaybedersem ödemek zorunda kalacağım. İşte o zaman balkondan aşağı atarım kasayı. Parayı geçtim zaten inata bağladım bu işi. Kimsenin hakkını yemedim şimdiye kadar hakkımın yenmesini de hazmedemiyorum.

@Divisive Tek marka konusu dışında size hak veriyorum. Fakat tek marka her zaman en iyisi olmuyor.
Ttek markadan kastım şu, laptop gibi düşünün o markanın servisine gönderirsin direk hallederler. (Tabi bu yazdığım parası olan için geçerli) Ben tek marka alamıyorsam yine de internet üzerinden almıyorum gidip teknoloji marketten alırım bir arıza olursa da bırakırım kucaklarına ne yaparlarsa yapsınlar.
Kaybetme olasılığımda var ne kadar THh kararı eski bilirkişi raporu lehime olsa da. Karşı tarafın avukat ücretini dosya masrafını bilirkişi ücretini vb. kaybedersem ödemek zorunda kalacağım. İşte o zaman balkondan aşağı atarım kasayı. Parayı geçtim zaten inata bağladım bu işi. Kimsenin hakkını yemedim şimdiye kadar hakkımın yenmesini de hazmedemiyorum.

Bilgisayarın içindeki bozulan parçaların servis raporları olacaktır. O raporlarla ilgili bir bilginiz var mı ?

Ttek markadan kastım şu, laptop gibi düşünün o markanın servisine gönderirsin direk hallederler. (Tabi bu yazdığım parası olan için geçerli) Ben tek marka alamıyorsam yine de internet üzerinden almıyorum gidip teknoloji marketten alırım bir arıza olursa da bırakırım kucaklarına ne yaparlarsa yapsınlar.

Bilgisayarın içindeki bozulan parçaların servis raporları olacaktır. O raporlarla ilgili bir bilginiz var mı ?
THH'ye vermiştim onlarda Mahkemeye iletmişler evrakları. O konuda bi problemim yok en azından. Yeni bir bilirkişi inceleyecekmiş onu bekleyeceğim şimdi ise. Mahkeme kararı da ona göre şekillenir herhalde.

THH'ye vermiştim onlarda Mahkemeye iletmişler evrakları. O konuda bi problemim yok en azından. Yeni bir bilirkişi inceleyecekmiş onu bekleyeceğim şimdi ise. Mahkeme kararı da ona göre şekillenir herhalde.

İnsaallah sonuç lehinize olur. Sizi bu kadar uğraştırıp başınızı ağrıtanlara manevi tazminat cezası açmalısınız. Bozuk malın arkasında durmayıp insanları mahkemelerde oyalamanın bir cezası olmalı.

Kurtulamayacak mıyım ben bu süreçten? 28 Temmuz 2019'da Thh'ye başvurduğumun konusunu açmıştım. Bilgisayarı kullanmıyorum 5-6 aydan fazladır kutuda duruyordu mahkemeye teslim ettim dün lanet olsun şu sistemi aldığım güne. Benim durum ortada siz siz olun böyle uyduruk firmalardan büyük meblalarda alışveriş yapmayın. Benim gibi uğraşır durursunuz sonra.

Öncelikle geçmiş olsun,

Yıllarca perakende işletmeciliğinde bulundum. Tüketici ve yönetici olarak tüketici hakem hetyetleri, tüketici mahkemelerinde davalarım oldu.
Benden söylemesi 3 ayda sonuçlanması mucize olur. 1,5-2 yıl sürer davanız.

Bilir kişi süreçleri, oradan firmanın itirazı, hakem heyeti savunması falan fişman çok yolu var daha.
Mahkeme sonuçlanansa dahi bilgisayarınızı alamayacaksınız; gerekçeli kararın çıkmasını bekleyeceksiniz o da karardan 1-2 ay sonra.
Çok büyük ihtimal ile sonuç lehinize çıkacak ama o cihazı iade ettiğinizde ciddi bir değer kaybına uğrayacaksınız.
Size bir tecrübe oldu.

Ayrıca ilave edeyim; firma avukatları sizin sosyal medya platformlarında firma ile ilgili yazılarınızı toplayıp arşivler ve dava dosyasına "Sosyal alanlarda firma itibarını zedeleyici söylemler" olarak koyabilir ve buna da "zarardan doğan hakın tazminatı saklıdır " notu düşebilir. bu neredeyse standart bir uygulama haline geldi . Yapıldığını çok defa gördüm. (çoğunlukla sizi korkutmaya yarıyor) Ticari bir davaya/hakaret davasına konu olmamak için yazılarınıza dikkat edin.

Netice: Ne şeytanı gör, ne de salavat getir...

Yeni konular

Geri
Yukarı