Tüketici Mahkemesine Başvuru

TahirÖztürk

Hectopat
E-GameShop üzerinden 26-11-2019 tarihinde kulaklık siparişi verdim, kargoya verilmeden önce 04-12-2019 tarihinde iade talebi oluşturdum, onaylandı telefon ile bilgide verdim 5-7 iş günü içerisinde hesabıma geçeceğini söylediler, bugün oldu hala hesabıma geçmedi, arıyorum açmıyorlar telefonu. Bugün tüketici mahkemesine e-devlet üzerinden başvuru yapacağım bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi?

Bu rehberden faydalanabilirsin. Faturalandırılmadığı için vergi - mersis numaralarını boş bırakabilirsin.
Bedel iadesini içeren sözleşmeden döndüğünü işaretleyeceksin. Uyuşmazlık bedeli kargo dahil ödemiş olduğun ücrettir. 2 hafta içerisinde yapması gerekirdi, sürenin ucundasın hemen hemen.

Sana tavsiyem cuma gününe kadar beklemen, bugün şikayetvar.com sitesine başlık aç ve durumdan kibarca bahset. Para iademi almam halinde şikayeti kaldıracağım diye belirt. Geçmiş şikayetleri çözmüşler seninle de kısa sürede ilgilenirler.

Cuma gününe kadar geri dönüş alamazsan bu rehber ile şikayetçi olursun, eğer bu seçenek devreye girerse "En yüksek finansal faiz oranları hesaplanarak" iadesini istediğini belirt.

E-GameShop üzerinden 26-11-2019 tarihinde kulaklık siparişi verdim, kargoya verilmeden önce 04-12-2019 tarihinde iade talebi oluşturdum, onaylandı telefon ile bilgide verdim 5-7 iş günü içerisinde hesabıma geçeceğini söylediler, bugün oldu hala hesabıma geçmedi, arıyorum açmıyorlar telefonu. Bugün tüketici mahkemesine e-devlet üzerinden başvuru yapacağım bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi?

Bir THH Raportörü olarak sana memnuniyetle yardımcı olayım.

Öncelikle e-devlet üzerinden başvuru yapmış olsan bile ıslak imzalı evrakları (Başvuru formu, fatura, iade talep yazısı, sipariş dökümü vb. ) bulunduğun ilçenin THH başvuru merkezine ulaştırmalısın.

Başvurun alındıktan sonra cayma hakkının kullandırılmaması şikayeti ile karşı firmadan savunma istenecek. Bu savunma için karşı firmaya 1 ay süre verilecek ve bu süre tamamı ile beklenecek.

Daha sonrasında başvuru sırasına göre ve ayda maksimum iki defa yapılamakla sınırlı olan gündem süreci başlayacak ki işte karar da burada alınacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir THH Raportörü olarak sana memnuniyetle yardımcı olayım.

Öncelikle e-devlet üzerinden başvuru yapmış olsan bile ıslak imzalı evrakları (Başvuru formu, fatura, iade talep yazısı, sipariş dökümü vb. ) bulunduğun ilçenin THH başvuru merkezine ulaştırmalısın.

Başvurun alındıktan sonra cayma hakkının kullandırılmaması şikayeti ile karşı firmadan savunma istenecek. Bu savunma için karşı firmaya 1 ay süre verilecek ve bu süre tamamı ile beklenecek.

Daha sonrasında başvuru sırasına göre ve ayda maksimum iki defa yapılamakla sınırlı olan gündem süreci başlayacak ki işte karar da burada alınacak.

E-Devlet üzerinden başvuru yaptım şu an savunması istendi yazıyor. Siparişim bana ulaşmadan sitesi üzerinden iademi gerçekleştirdim o yüzden faturam yok. Islak imza ile başvurmadan karar olumlu çıkmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı