Tüm sınıfa çikolata alma cezasına ne yapılabilir?

Boş konuşmasın, onlarca lira maaş almasını biliyor, kendisi alsın dağıtsın.
Sorarsa param yok almadım de geç, uzatırsa CİMER'den çak şikayeti.

Bu Amerika ve Avrupa ülkelerinde olabilien bir uygulama, bizim lise döneminde de ing hocamız 'fool's cake" sistemi diyerek derste konuşanları bir listeye yazdırırdı, onların alacağı bir kek-pastayı tüm sınıfça yiyeceğiz derdi ama genelde adı yazılan tipler durumu olmayan çocuklardı. Yani pasta masta yemedik ama kimse de zorda kalmadı, veya hoca yakasına yapışıp pasta nerede diye darlamadı, he eğer az biraz paraya kıyıp bir çikolata, pasta alsalar güzel olmaz mıydı, harika olurdu, tatlı bir anı olarak kalırdı. İçinizdeki bu nefreti gidip başka yere kusun, basit bir çikolata al dendi diye CİMER'e ne yazıyorsun, ne bu sinir, ne bu öfke? 5 kuruşluk iş yapmamış mış, bir öğretmenin yüzüne diyebilir misin bu ağır hakareti?
Orta okulda tarihim çok iyi olduğundan tarih hocası bazen vs atar, ağır bir soru sorar, bilemezsem bir çikolata al derdi, böyle birkaç kez çikolata almam gerekmişti ama ''ben de sorayım diye'' kazık bir soru sorardım ,genelde bilemezdi ve durumu eşitlerdim. Şimdi yıllar sonra bunları hatırladıkça hoşuma gidiyor, herhalde sen olsan cimere mesajlar atar, dershaneyi ilçe mem e şikayet falan ederdin:)

Kuzenime veriyorlar bunu 5. sınıf yaşınız nedir hocayla konuşun.

Bugün fen bilimleri dersinde ödevi hiçbir şekilde duymadım ama tüm sınıfa çikolata alma cezası aldım. Benim alacak param yok ne yapabilirim?

Bugün fen bilimleri dersinde ödevi hiçbir şekilde duymadım ama tüm sınıfa çikolata alma cezası aldım. Benim alacak param yok ne yapabilirim?

Gerek bile yok aslında alma direkt unutur birkaç gün sonra.

Bizim lisede de derse geç kalanlara sınıfa Petito aldıran bi hoca vardı. Tabi o zamanlar 25 kuruş olduğu için kimseye dert olmuyordu. Bu yani önceden belirlenen bir şeyse, yapılabilir. Ama ödevi getirmedin diye o anda böyle ceza vermesi saçma. Alma, unutmuştur bile bence. Param yok demeye utanıyorsan da utanılacak bir şey yok, öğrencinin parası olmaz zaten.

Almak istemiyorsan alma. Almazsan ilk ders bir tane andaval çıkıp bağıra bağıra hocam x kişisinin çikolata cezası vardı diyecek. Bir kaç ders sonra unutulup gidecek çok takılma basit konular.

Hoca sana çikolata al derken ciddi miydi? Hiçbir öğretmen öğrencinin parasını alamaz.
Evet çok ciddi şekilde söyledi.

Kuzenime veriyorlar bunu 5. sınıf yaşınız nedir hocayla konuşun.

Gerek bile yok aslında alma direkt unutur birkaç gün sonra.

1. olarak 7. sınıftayım 14 yaşındayım 2. olarak sınıf yemezse bana psikolojik şiddet ya da fiziksel şiddet bile uygular dinleri çikolata gibi tövbe estafurullah.

Almak istemiyorsan alma. Almazsan ilk ders bir tane andaval çıkıp bağıra bağıra hocam x kişisinin çikolata cezası vardı diyecek. Bir kaç ders sonra unutulup gidecek çok takılma basit konular.
Sınıfta ağır pickme kızlar varken bunu nasıl yapıcam ki? Söz geçmiyor, akıl yok ki hiç birinde.

Evet çok ciddi şekilde söyledi.

1. olarak 7. sınıftayım 14 yaşındayım 2. olarak sınıf yemezse bana psikolojik şiddet ya da fiziksel şiddet bile uygular dinleri çikolata gibi tövbe estafurullah.

Sınıfta ağır pickme kızlar varken bunu nasıl yapıcam ki? Söz geçmiyor, akıl yok ki hiç birinde.
7. Sınıfta 14 yaşında mısınız ?

Bizim lisede de derse geç kalanlara sınıfa petito aldıran bir hoca vardı. Tabii o zamanlar 25 kuruş olduğu için kimseye dert olmuyordu. Bu yani önceden belirlenen bir şeyse, yapılabilir. Ama ödevi getirmedin diye o anda böyle ceza vermesi saçma. Alma, unutmuştur bile bence. Param yok demeye utanıyorsan da utanılacak bir şey yok, öğrencinin parası olmaz zaten.

Ben diken gibiyim sınıfa çok batmış birisi olarak, önceden belirlendi fakat bir öğrenci çikolata değil bisküvit olarak aldı ve bana ceza geldiğinde çıkışıp " ya seve seve ya da müstehcen cümleler alacaksın yarım beyin" gibi sözler söyledi çok fena kavga ettik oda alacak şimdi ne yapacağız.

7. Sınıfta 14 yaşında mısınız ?
Ben okula çok geç başladım 8 yaşında felan, daha 5 ay var doğum günüme.

Bu Amerika ve Avrupa ülkelerinde olabilien bir uygulama, bizim lise döneminde de ing hocamız 'fool's cake" sistemi diyerek derste konuşanları bir listeye yazdırırdı, onların alacağı bir kek-pastayı tüm sınıfça yiyeceğiz derdi ama genelde adı yazılan tipler durumu olmayan çocuklardı. Yani pasta masta yemedik ama kimse de zorda kalmadı, veya hoca yakasına yapışıp pasta nerede diye darlamadı, he eğer az biraz paraya kıyıp bir çikolata, pasta alsalar güzel olmaz mıydı, harika olurdu, tatlı bir anı olarak kalırdı. İçinizdeki bu nefreti gidip başka yere kusun, basit bir çikolata al dendi diye CİMER'e ne yazıyorsun, ne bu sinir, ne bu öfke? 5 kuruşluk iş yapmamış mış, bir öğretmenin yüzüne diyebilir misin bu ağır hakareti?
Orta okulda tarihim çok iyi olduğundan tarih hocası bazen vs atar, ağır bir soru sorar, bilemezsem bir çikolata al derdi, böyle birkaç kez çikolata almam gerekmişti ama ''ben de sorayım diye'' kazık bir soru sorardım ,genelde bilemezdi ve durumu eşitlerdim. Şimdi yıllar sonra bunları hatırladıkça hoşuma gidiyor, herhalde sen olsan cimere mesajlar atar, dershaneyi ilçe mem e şikayet falan ederdin:)
Katılıyorum hocam. Bizim hocalarımızdan biri de yapıyor. Ama hoca da en ucuzundan al diyor. Alan mutlu, sınıf mutlu, hoca mutlu. Hoca da bazen bizim için birşeyler alıp dağıtıyor. :)

Geri
Yukarı