Türk Telekom altyapı kurulum süreci ne kadar sürer?

• Konuyu başlatan ExX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B
Çok pahalı değil mi?

El mahkum hocam başka seçeneğim yok şu anda. ama hız olarak 150 nin altına inmedim daha 200'lere çıktığı oluyor

Maalesef ortalama bir süre yok hocam. TT bir yere yatırım yapacaksa ona tanınan yasal süre 180 gün. Yani 6 ay.
Biz müşteriler olarak süreci hızlandıramayız. Ama siz yine de BTK'ya bir şikayet kaydı açmayı deneyebilirsiniz. Hatta en etkili yol olan dilekçeyi kullanabilirsiniz. Ben VDSL bulunan binama dilekçe vasıtasıyla 3 aydan kısa sürede fiber çektirdim. Siz de bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim ederseniz resmi bir girişimde bulunmuş olursunuz.

Bu arada VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: https://www.technopat.net/sosyal/konu/tt-altyapisinda-vdslden-fibere-gecis-suerecim.1

Hocam bende başvurdum ama tırt :/ şurada 5 ayım kaldı süper box da aldık 1 kere diye ugraşmıyorum artık.

Hocam bende başvurdum ama tırt :/ şurada 5 ayım kaldı süper box da aldık 1 kere diye ugraşmıyorum artık.
Dediğiniz gibi bazı başvuruların sonucu tırt çıkıyor. Yani hiçbir sonuç çıkmıyor. Ama bizim de yapabileceğimiz tek şey bu. Dilekçeden başka ne yapabiliriz ki? Araya tanıdık sokma gibi ahlaksızlıklar haricinde.
Neticede TT özel bir şirkettir ve kârını maksimize etmek için uğraşır. Kâr potansiyeli görmediği yere de yatırım yapmaz doğal olarak. Aslında bu TT özelinde bir şey de değil. Şirketler yatırım yaparken kâr gelip gelmeyeceğine bakar. Yatırım bölgesinden kaz gelecekse tavuğu da esirgemezler. Ha, bazen çok iyi yerleri es geçtikleri de oluyor. İnsanları uğraştırıp duruyorlar ama ne yapalım, bizim de elimizden resmi/hukuki sınırlar içerisinde başvuruda bulunmaktan başka bir şey gelmez.
Bu sebeple ben herkese dilekçeyi öneriyorum. Dilekçe bende işe yaradı diye herkeste işe yaracayak değil, bunun farkındayım. Ama insanlara ufacık bir yardımım dokunursa ne âlâ.

El mahkum hocam başka seçeneğim yok şu anda. Ama hız olarak 150'nin altına inmedim daha 200'lere çıktığı oluyor.

Hız çok iyi miş ama aslında biraz daha yavaşı 150 TL civarına olursa çok iyi olur.

Maalesef ortalama bir süre yok hocam. TT bir yere yatırım yapacaksa ona tanınan yasal süre 180 gün. Yani 6 ay.
Biz müşteriler olarak süreci hızlandıramayız. Ama siz yine de BTK'ya bir şikayet kaydı açmayı deneyebilirsiniz. Hatta en etkili yol olan dilekçeyi kullanabilirsiniz. Ben VDSL bulunan binama dilekçe vasıtasıyla 3 aydan kısa sürede fiber çektirdim. Siz de bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim ederseniz resmi bir girişimde bulunmuş olursunuz.

Bu arada VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: https://www.technopat.net/sosyal/konu/tt-altyapisinda-vdslden-fibere-gecis-suerec

Bu arada VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: https://www.technopat.net/sosyal/konu/tt-altyapisinda-vdslden-fibere-gecis-suerecim.1

VDSL'den fiber nasıl getirttiniz?

Geri
Yukarı