Çözüldü Türk Telekom BufferBloat testi kötü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kwAhjs

Hectopat
BufferBloat testimiz böyle çıktı. Müşteri temsilcimle görüştüm bana değerlerin normal olduğunu söyledi. Kanal vs. değiştirdi, modem kapattı açtı, LAN portu değiştirdik tekrar teste soktuk sonuç aynı çıktı. Ne yapmam lazım şu anda?

Yayın vs. açtığım zaman oyunuma aşırı lag giriyor.

1631875243071.png

Arkadaşımın Bufferbloat testinde Upload Avtive 40ms çıktı.

Son düzenleme:
Bufferbloat testimiz böyle çıktı. Müşteri temsilcimle görüştüm bana değerlerin normal olduğunu söyledi. Kanal vs. değiştirdi, modem kapattı açtı, LAN portu değiştirdik tekrar teste soktuk sonuç aynı çıktı. Ne yapmam lazım şu anda?

Yayın vs. açtığım zaman oyunuma aşırı lag giriyor.

Eki Görüntüle 1167709
Arkadaşımın bufferbloat testinde upload avtive 40ms çıktı.

Kanka Türk Telekom'dan bir şey bekleme. Eskiden kullandığımız pakedi aldık eskisinden daha fazla ödüyoruz ve daha yavaş. Hatta olması gereken hızdan 4 kat daha yavaş. İmkanın varsa en hızlı şekilde Türk Telekom'u değiştir.

Son düzenleme:
Millenicom 100mbps için sonuçlar böyle. Sorun yok gibi sizde.Eki Görüntüle 1167738
Bence sizinkide sıkıntılı. Yayın açdığım zaman oyunumda laglanma oluyor ama bütün değerler normal oyun içi. Arkadaşımın testide 40ms çıktı Telefonomun kendi internet sağlayacısında 20 çıktı :) şaşırtıcı
Kanka Türk Telekom'dan bir şey bekleme. Aynı pakedi aldık eskisinden daha fazla ödüyoruz ve daha yavaş. Hatta olması gereken hızdan 4 kat daha yavaş. İmkanın varsa en hızlı şekilde Türk Telekom'u değiştir.
Tam bir bela...

Bence sizinkide sıkıntılı. Yayın açdığım zaman oyunumda laglanma oluyor ama bütün değerler normal oyun içi. Arkadaşımın testide 40ms çıktı Telefonomun kendi internet sağlayacısında 20 çıktı :) şaşırtıcı

Tam bir bela...
Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Oyun oynamıyorum ama yeni bir sıkıntı çıktı başımıza 😅

Ne gibi etkisi oluyor mesela?

Türk Telekom 100 Mbps FTTH kullanıyorum. Router olarak bilgisayarımda bir sanal makinede Pfsense sanal makinesi kullanıyorum. Download hızını 94 Mbps, upload hızını 8 Mbps olarak kısıtladım.

1631904084247.png

Türk Telekom 100 Mbps FTTH kullanıyorum. Router olarak bilgisayarımda bir sanal makinede Pfsense sanal makinesi kullanıyorum. Download hızını 94 Mbps, upload hızını 8 Mbps olarak kısıtladım.

Eki Görüntüle 1167856
Nasıl yaptınız hocam? Herhangi bir şekilde İnternet hızına etki etti mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı