Türk Telekom çalışanı komşumun internetini söküp benim internetimi bağladı

Türkolog34

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom'dan İnternet bağlatmak için başvuru yapmıştım ve dün sabah gelen kişi epey uğraştıktan sonra sana hat gelmiyor dedi. Biraz daha uğraştı ve binadan birinin hattını söktüm seninkini bağladım, o artık arızayı arar gelir bakarlar dedi. Yaklaşık 1 aydır port beklememden dolayı ben de yok abi yapmayalım, ayıp olur vs. diyemedim. Az önce Türk Telekom'dan aradılar ve internetinizin aktif olduğunu göremiyoruz, internete bağlı mısınız, bir sorun var mı diye sordular. Ben de çaktırmadan bağlantım biraz yavaş ama bağlıyım falan dedim. Bu işin sonu ne olur sizce? Bu arada aldığım hız epey yavaş bu neyden kaynaklı olabilir?
Hız testi sonucum

Çözüm
Komşunuz arıza bildirince binanızdaki başka birinin internetini söküp ona bağlayacaklar. Ve bu böyle devam edecek. Arıza gidermek yerine günü kurtarmak.
TurkNet kötü değil aslında. Bağlama esnasında bekletiyorlar ancak sonrasında iyi bir tercih yaptığınızı anlıyorsunuz. TurkNet kullanıyorum. Bulunduğum yer 16 mbps hız destekliyor yani fiber altyapı yok. 16 mbps hızı veriyorlar gayet memnunum.

Neyse reklam gibi oldu :). Bence de dava açabilirsin. TurkNet tercih etmeyebilirsin ama Türk Telekom'a hiç bulaşma derim.

Türknet bazen 25 MBPS bazen 5 MBPS hız veriyor. Mesela şuan 7.5 veriyor, dün akşam 17 veriyordu. Taahhüt yok diyor ama sana modem aldırdığı için, diğer markalarda bedava verdiği için model elimde patlar düşüncesi ile değiştirmiyorsun. Yine de AKK'li internetlerden iyidir.

İnternet sorunu yaşan biri olduğunuzu belirttiğiniz halde gidip komşunuzun sorunlarla uğraşmasına sebep olacak bir iş yapmışsınız. Biri bunu bana yapacak olsa bu işlemi yapan çalışan kişiye ve sessiz kalan kullanıcıya da hiç beklemeden şikayet ederdim.

Zamanında binamızın yanına inşaat yapılırken hattımı koparmışlardı. İzin almadan ve bildirmeden. Hattın kopartıldığını hemen anladım zaten. Telefon ile şikayet ettim. Bir saat içerisinde ekip geldi ve çok güzel bir ceza tutanağı yazdılar. Bu işlerin hiç şakası olmaz.
Komşuna durumu bildir ve özür dile. Sonra birlikte hakaret edin. Sağlıklı bir hat sahibi olmak istiyorsanız.

İnternet sorunu yaşan biri olduğunuzu belirttiğiniz halde gidip komşunuzun sorunlarla uğraşmasına sebep olacak bir iş yapmışsınız. Biri bunu bana yapacak olsa bu işlemi yapan çalışan kişiye ve sessiz kalan kullanıcıya da hiç beklemeden şikayet ederdim.

Zamanında binamızın yanına inşaat yapılırken hattımı koparmışlardı. İzin almadan ve bildirmeden. Hattın kopartıldığını hemen anladım zaten. Telefon ile şikayet ettim. Bir saat içerisinde ekip geldi ve çok güzel bir ceza tutanağı yazdılar. Bu işlerin hiç şakası olmaz.
Komşuna durumu bildir ve özür dile. Sonra birlikte hakaret edin. Sağlıklı bir hat sahibi olmak istiyorsanız.
Hocam durum farklı biraz. Eğer söylersem büyük ihtimal İnternetsiz kalacağım ve bu uzun bir süre olacak 1,2 sene bile olabilir. Çünkü mahallede port yok. Bu sorunu yaşayan bilir paranızla İnternet bağlatamıyorsunuz. Ya biri taşınacak ya da İnternetini iptal edecek ki yer açılsın. Lanet bir sorun yani. Ayrıca hangi komşumun İnternetini söktüğünü biliyorum ve o kişi ben üniversite tatilinde 3 aylık ortak kullanalım diye rica ettiğimde yalan söylemişti gıcığım herife. En iyisi kendileri halletsin zaten ben istemedim böyle olmasını adam kafasına göre yaptı. Yine yaptığım doğru değil ama mecburum.

Bende bağlı olduğum kutuya güvenmiyorum.
İnternet sorunu yaşadım geçenlerde evime kadar gelip ölçüm yapmak zorunda kaldılar.
Sizin konuşmanıza ve ikna etmenize bağlı.
Bağlantı açmak zorundalar. Kutuda yeni aboneye bağlanılacak yer kaldığı zaman siz bildirdiğiniz taktirde o kutuyu değiştirmek zorundalar.
Size bir abonelik satışı yaptıktan sonra hizmet veremiyorlar ise şikayetiniz ile abonelik iptal edilir.
Siz İnternet kullanmak için abonelik için başvuru yaptığınız zaman gerekli işlemi uygulamadıkları zaman şikayet ile zorunlu olarak yapıyorlar.
Benim kiracım kutuda yer olmadığı için İnternet kullanamıyordu. Kendisi yaptıramayınca ben girdim araya ve bir hafta içerisinde İnternet kullanmaya başladı.

Bu durumlar için pasif kalırsanız hiçbir sonuca varamazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı