Türk Telekom çalışanı komşumun internetini söküp benim internetimi bağladı

Türkolog34

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom'dan İnternet bağlatmak için başvuru yapmıştım ve dün sabah gelen kişi epey uğraştıktan sonra sana hat gelmiyor dedi. Biraz daha uğraştı ve binadan birinin hattını söktüm seninkini bağladım, o artık arızayı arar gelir bakarlar dedi. Yaklaşık 1 aydır port beklememden dolayı ben de yok abi yapmayalım, ayıp olur vs. diyemedim. Az önce Türk Telekom'dan aradılar ve internetinizin aktif olduğunu göremiyoruz, internete bağlı mısınız, bir sorun var mı diye sordular. Ben de çaktırmadan bağlantım biraz yavaş ama bağlıyım falan dedim. Bu işin sonu ne olur sizce? Bu arada aldığım hız epey yavaş bu neyden kaynaklı olabilir?
Hız testi sonucum

Çözüm
Komşunuz arıza bildirince binanızdaki başka birinin internetini söküp ona bağlayacaklar. Ve bu böyle devam edecek. Arıza gidermek yerine günü kurtarmak.
Bende bağlı olduğum kutuya güvenmiyorum.
İnternet sorunu yaşadım geçenlerde evime kadar gelip ölçüm yapmak zorunda kaldılar.
Sizin konuşmanıza ve ikna etmenize bağlı.
Bağlantı açmak zorundalar. Kutuda yeni aboneye bağlanılacak yer kaldığı zaman siz bildirdiğiniz taktirde o kutuyu değiştirmek zorundalar.
Size bir abonelik satışı yaptıktan sonra hizmet veremiyorlar ise şikayetiniz ile abonelik iptal edilir.
Siz İnternet kullanmak için abonelik için başvuru yaptığınız zaman gerekli işlemi uygulamadıkları zaman şikayet ile zorunlu olarak yapıyorlar.
Benim kiracım kutuda yer olmadığı için İnternet kullanamıyordu. Kendisi yaptıramayınca ben girdim araya ve bir hafta içerisinde İnternet kullanmaya başladı.

Bu durumlar için pasif kalırsanız hiçbir sonuca varamazsınız.
Valla hiç te zorundaymış gibi davranmıyorlar. Ayrıca konuşmayla pasif olmayla falan alakalı olduğunu da düşünmüyorum. Bizzat Türk Telekom müdürlüğüne gidip çemkirmiştim çünkü yıl oldu 2018 bu ne saçmalıktır diye. Adamlar yapacak bir şey yok bekleyeceksiniz diyor. Tanıdık vs olmadan da zor bu işler. İnternette aratırsanız pek çok kişinin de bu sorunla boğuştuğunu görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı