Türk Telekom DSL ışığı yanmıyor

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Türk Telekom 16Mbps paket kullanıyorum normalde ama bana verdikleri hız 6 falan oluyordu ama bir şekilde idare ediyordum. Ancak birkaç gündür DSL ışığı yanmıyor modemin normalde telefon kablolarıyla alakalı oluyordu düzeltiyorduk ancak sorun kabloda değil, internet kesildiği gün mahallede çalışma yapılıyordu kablolarla falan onlarla ilgili olabilir sorun diye düşünüyorum. Binadaki kablolarla da alakası yok bizde arıza kaydı oluşturduk, hala ne gelen var ne giden Zoom üzerinden derslerime bile giremiyorum kaç gündür, müşteri hizmetlerini arayınca tele sekreter arıza kaydı oluşturmuşsunuz diyor kimseye ulaşamıyorum, ne yapmamı önerirsiniz? Taahhüt sorunum var normalde 100Mbps Kablonet geçeceğim ancak adamlar 1.8k masraf çıkarıyorlar, ikinci internet alsam daha ucuza geliyor. Ne yapacağımızı şaşırdık tüketici haklarına başvursak bir sonuç çıkar mı?

Müşteri hizmetlerine şöyle ulaşmıştım ben paket satın almaya girip oradan yönlendirmenizi isteyin bağlanırsınız.

Aynı sourunu bende yaşadım müşteri hizmetleri size bir kod veriyor oradan Türk Telekom'un sitesine gidiyorsun hızlı kurulum yapmadan önce hataları ayıklayıp hızlı kurulum yaabilirsin
sorun çözülür basit bir hata ama moderniniz eskiysede olabilir

Müşteri hizmetlerine şöyle ulaşmıştım ben paket satın almaya girip oradan yönlendirmenizi isteyin bağlanırsınız.
Denedim ancak arıza kaydınız oluşturulmuştır diyip kapattı :D
Aynı sourunu bende yaşadım müşteri hizmetleri size bir kod veriyor oradan Türk Telekom'un sitesine gidiyorsun hızlı kurulum yapmadan önce hataları ayıklayıp hızlı kurulum yaabilirsin
Sorun sanırsam mahalledeki kablolarla alakalı normalde olmuyordu bu sorun çalışma yapılıyor ve sorun çalışma yapılırken başladı.

Hızlı kurulum yapın düzgünce, modemin güç kablosunun fişini çekin 5 dakika bekletip sonra takın ve kabloların tam olarak bağlı olduğuna emin olun.

Hızlı kurulum yapın düzgünce, modemin güç kablosunun fişini çekin 5 dakika bekletip sonra takın ve kabloların tam olarak bağlı olduğuna emin olun.
Deneyeceğim teşekkürler.
Ha bu arada ev telefonu da çalışmıyor ev telefonuna bağlı İnternet.

Splitterda kablolar doğru bir şekilde takılı mı kontrol edin. Modem yazanda modemden gelen kablo telefon yazanda ya da işaretlide telefondan gelen kablo bağlı olacak ve tek girişe internet kablonuz bağlanılacak.

Hocam DSL yanmıyorsa hattan kaynaklı sorun var demektir. Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturuyorsunuz ve gelip sorunu bulup çözmeye çalışıyorlar. 2 iş günü içinde gelirler. Taahhüt konusunda eğer taahhüt süreniz 1 yıldan fazla ise ceza ödemeden ayrılabilirsiniz diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı