Türk Telekom fiber fiyatı yüksek

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
İyi sosyaller.

Yaklaşık 18 senedir Türk Telekom ev interneti kullanıyorum. Sırasıyla önce ADSL, VDSL ve sonra FTTH fiber kullandım.
Şu an aktif olarak FTTH fiber kullanabiliyorum ve bu altyapıdan 1000MBPS'e kadar erişim alabiliyorum. Kullanmış olduğum paket 100Mbps. Taahhüt süresi dolacağı için aradılar ve ilk yıl 394, 00TL'den, ikinci yıl 454, 00TL'den hizmet verebileceklerini söylediler.
Kafam açıkçası karıştı. Mantıklı bir teklif olarak değerlendiremiyorum.
Sizce fiyat nasıl? Normal mi?

İyi sosyaller.

Yaklaşık 18 senedir Türk Telekom ev interneti kullanıyorum. Sırasıyla önce ADSL, VDSL ve sonra FTTH fiber kullandım.
Şu an aktif olarak FTTH fiber kullanabiliyorum ve bu altyapıdan 1000MBPS'e kadar erişim alabiliyorum. Kullanmış olduğum paket 100Mbps. Taahhüt süresi dolacağı için aradılar ve ilk yıl 394, 00TL'den, ikinci yıl 454, 00TL'den hizmet verebileceklerini söylediler.
Diğer firmalara göre en yüksek fiyatı şu anda TT sunuyor gibi. Superonline 1GBPS 417TL'ye geliyor. Altyapıya göre diğer firmalara bir bakmak gerek çünkü mantıklı bir fiyat değil gibi ama kişiye kalmış bir durum...

Diğer firmalara göre en yüksek fiyatı şu anda TT sunuyor gibi. Superonline 1Gbps 417TL'ye geliyor. Altyapıya göre diğer firmalara bir bakmak gerek çünkü mantıklı bir fiyat değil gibi ama kişiye kalmış bir durum...

Tek altyapı Türk Telekom mevcut.
Diğer sağlayıcılar Türk Telekom üzerinden erişim veriyorlar.
TurkNet'e baktım. Bulunduğum bölgede YAPA üzerinden erişim verebiliyorlarmış ancak 100Mbps. İlerleyen zamanda hızı yükseltmek istesem yapamayacağım, sınırlı kalacak.

O fiyata 1Gbps çok da fazla değil. Normal şartlarda. Kabul edebilirsiniz.
100mbps fiyatı verilmiş arkadaşa.

Tek altyapı Türk Telekom mevcut.
Diğer sağlayıcılar Türk Telekom üzerinden erişim veriyorlar.
TurkNet'e baktım. Bulunduğum bölgede YAPA üzerinden erişim verebiliyorlarmış ancak 100Mbps. İlerleyen zamanda hızı yükseltmek istesem yapamayacağım, sınırlı kalacak.
O konuda doğrudan altyapı sahibinden hizmet almanız gerekiyor dediğiniz gibi maalesef yani 500-1000 gibi hızları kullanmak istiyorsanız yapacak bir şey yok. Eski müşteri olduğunuz için belki biraz daha uygun kampanyalar koparabilirsiniz bilmiyorum.

İyi sosyaller.

Taahhütlü her zaman mantıklıdır. Zaten TT altyapısı kullanan ve hizmeti iyi olan sağlayıcılar 250 civarında. Temmuz sonrası zam yapmadılar. Ocak ayında 50-100 civarı zam gelir yüksek ihtimal. Ben TT altyapısında olmasına rağmen diğer sağlayıcılardan iyi hizmet alamadım. Eğer memnunsanız kabul edilebilir bir teklif. Ama 1000 isterseniz Türknet tarafına bir geçiş yapın isterseniz. Duruma göre tekrar dönersiniz.

Geri
Yukarı