Türk Telekom hızları artırdı

Neden bu kadar sertsin kanka. Nedenini bilmek istiyorum sadece bende Türk Telekom kullanmayan biriyim
4 yıl boyunca ADSL internetlerini çekmek zorunda kaldım. 8 indirme 0.5 yükleme. Sonra VDSL getirdiler. İnternetimizi 16 yaptılar. VDSL getirip 16 yapmak. Çok teşekkür ettik, hemen çıkışımızı yaptık. Ne oyun oynayabildim (biri girdiğinde pingim 1000'i görüyordu) ne 480p üzeri video izleyebildim. Daha sayayım mı? Whatsapp'da mesaj gönderemedim internet yavaşlığı yüzünden, mesajlarım geç gidiyordu her zaman. İnstagram'daki videolar donuyordu, fotoğraflar yüklenmiyordu. Bir şeyin yüklenmesi için 1-2 dk bekliyordum en az. Üstüne üstlük, 100 alabildiğim altyapıyı 80'e düşürenler de ta kendileri. Türktelekom bir bataklıktır. İçine kapılırsan çıkamazsın. Tahahhütü dayarlar, sen sormadan paket verirler, çıkmak istersen cayma bedelini yüzüne yapıştırırlar.

4 yıl boyunca ADSL internetlerini çekmek zorunda kaldım. 8 indirme 0.5 yükleme. Sonra VDSL getirdiler. İnternetimizi 16 yaptılar. VDSL getirip 16 yapmak. Çok teşekkür ettik, hemen çıkışımızı yaptık. Ne oyun oynayabildim (biri girdiğinde pingim 1000'i görüyordu) ne 480p üzeri video izleyebildim. Daha sayayım mı? WhatsApp'da mesaj gönderemedim internet yavaşlığı yüzünden, mesajlarım geç gidiyordu her zaman. Instagram'daki videolar donuyordu, fotoğraflar yüklenmiyordu. Bir şeyin yüklenmesi için 1-2 dk bekliyordum en az. Üstüne üstlük, 100 alabildiğim altyapıyı 80'e düşürenler de ta kendileri. Türk Telekom bir bataklıktır. İçine kapılırsan çıkamazsın. Tahahhütü dayarlar, sen sormadan paket verirler, çıkmak istersen cayma bedelini yüzüne yapıştırırlar.

Bende TurkNet kullanıyorum. Kendi altyapısı değil hepsi Türk Telekom altyapısı ama olsun verilen hizmet çok farklı. Gibernet veya o senin kullandığın TurkNet'ten iyi mi değil mi bilemiyorum ama.

İnternet uploadları yükseldi

Dosya Ekleri

• IMG_20230218_151001.jpg
    IMG_20230218_151001.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 37
Dün Steam'den indirme yaparken hızımın 2 katına çıktığını gördüm. Download 24MB internetim 41MB olmuş upload da 11'lere dayandı. Babama sorduğumda kendisinin yapmadığını, fiyatın değişmediğini söyledi.
Bu zamana kadar Türk Telekom ile bir sorun yaşamadım altyapımız iyi olduğu için. Arayıp sormak da istemiyorum hata olduğunu söyleyip eski duruma getirceklerinden dolayı. Sanırım ülke genelinde yükseltiler.
Evet yavaş yavaş her yerde arttırıyorlar

Kablonet de böyle şeyler hiç olmuyor...

Merhabalar , bende kontrol ettiğimde upload hızımın 8 den 15 e yükseldiğini görüyorum. Bu değerler kalıcı mı geçici mi acaba?

Dün Steam'den indirme yaparken hızımın 2 katına çıktığını gördüm. Download 24MB internetim 41MB olmuş upload da 11'lere dayandı. Babama sorduğumda kendisinin yapmadığını, fiyatın değişmediğini söyledi.
Bu zamana kadar Türk Telekom ile bir sorun yaşamadım altyapımız iyi olduğu için. Arayıp sormak da istemiyorum hata olduğunu söyleyip eski duruma getirceklerinden dolayı. Sanırım ülke genelinde yükseltiler.
Hız testlerinde aldığınız hızın hepsi çıkmıyor dikkat ederseniz. Bunu tolere edebilmek için alt yapı problemi olmayan abonelere aldıkları paketin biraz üzerinde hız tanımlaması yapılıyor ki hızın hepsini kullanabilsin. Muhtemelen sizinki de öyle bir durum. Benim paketim 76/8 di şimdi upload artışıyla beraber 88/15 oldu. Birçok arkadaşımda da böyle durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı