Türk Telekom internet çok yavaş

alivelibey

Femtopat
Yer
Московский
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hepinize selam, fiber olmayan bir bölgede yaşıyorum ve durumumdan muzdaribim. Türk Telekom aboneliğim var, ayda 100 lira ödememe rağmen yatak odamdan 40-20KB upload alıyorum. Modemim 500 liralık gayet iyi bir modem, ne yapabilirim?

Arkadaşlar hepinize selam, fiber olmayan bir bölgede yaşıyorum ve durumumdan muzdaribim. Türk Telekom aboneliğim var, ayda 100 lira ödememe rağmen yatak odamdan 40-20KB upload alıyorum. Modemim 500 liralık gayet iyi bir modem, ne yapabilirim?
Modemin yanında durum nasıl? Modem arayüzünden hat değerlerini atınız.

Kardeşim bu olay altyapı ve kabloların sağlamlığı eski mi yeni mi olmasıyla kaynaklı olabilir. Bizim evde de internet çok yavaştı bunun sebebini öğrenmek için aradığımızda kablolara bakacaklarını söylediler arızalı kablo varsa değiştirilmeli. Kablodan kastım sokaktaki internet kabloları. Tabii ki verdiğin ücret de önemli.

Bizim internet 16 Mbps iken modemde 4 Mbps gorunuyordu. Ariza kaydı oluşturduk kablo ile modeme giren kablonun bağlantı yerindeki oksitlenmeden çıktı. Orayi kesti yeniden bağladı. Bantladi hallolmustu. Siz de bir kontrol edin.

Modemin yanında durum nasıl? Modem arayüzünden hat değerlerini atınız.
300 kb en fazla.
Eğer altyapı yoksa modeminizin 500 TL'lik olması bir şey değiştirmez. Ve Türk Telekom'dan bahsediyoruz, fazla söze gerek yok maalesef.
Altyapı çok iyi değil,Arifiye'de yaşıyorum.
Kardeşim bu olay altyapı ve kabloların sağlamlığı eski mi yeni mi olmasıyla kaynaklı olabilir. Bizim evde de internet çok yavaştı bunun sebebini öğrenmek için aradığımızda kablolara bakacaklarını söylediler arızalı kablo varsa değiştirilmeli. Kablodan kastım sokaktaki internet kabloları. Tabii ki verdiğin ücret de önemli.
Altyapı iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı