Türk Telekom internet çok yavaş

Evet eminim 5G olur.
Önceki modemimde vardı 4,5g ama olup olmaması çok da önemli değil, varsa 4,5G, varsa 5G,
mesajın sonunda belirttiğim üzere amaç sadece yayın olarak 2,4G nin kalması. Haa, hafızama beni yanıltıyorsa inat edeceğim kadar önemli bir konu değil. :)

Emin olduğum konu şu: Bilgisayardan wifi ile internete girmek istediğimde hem 2,4G hem de 4,5G wifi yayını vardı.

5G ? adam 15 mbs hız alırken ve hedef 50 iken? 2,4G bile fazla gelir. :)

Önceki modemimde vardı 4, 5G ama olup olmaması çok da önemli değil, varsa 4, 5G, varsa 5G,
Mesajın sonunda belirttiğim üzere amaç sadece yayın olarak 2, 4G'nin kalması. Haa, hafızama beni yanıltıyorsa inat edeceğim kadar önemli bir konu değil. :)

Emin olduğum konu şu: Bilgisayardan Wi-Fi ile internete girmek istediğimde hem 2, 4G hem de 4, 5G Wi-Fi yayını vardı.

4, 5G SIM kart yuvası içindir o kapatılabilir gereksiz ama 5G çok önemli ve 2, 4GHz'den çok çok daha performanslı kapatılmamalı.

4, 5G SIM kart yuvası içindir o kapatılabilir gereksiz ama 5G çok önemli ve 2, 4GHz'den çok çok daha performanslı kapatılmamalı.
Bu benim bu konudaki son mesajım. Burak yanlışsın bilesin. Oturup saatlerce araştırma yaptım bu konuda. Hiç de bile kapatılmaması gerekmez. 2,4G hala standart yayın. 5G ile pekçokşey uyumsuz.

Komiksin valla diycem. Aslında beğenmemene sevindim ( Valla samimi). Yani şu düşünce yapısına sahip birisine yardımcı olmuş olmak istemem.

Ve asıl yanıltan sensin, Ya diyorum ki benim modem 2,4 ve 4,5 G yayın yapıyordu. Sen olmaz öyle şey diyorsun. :)

İnatlaşmamanı tavsiye ederim çoğu 2018 sonrası cihaz 5G desteklidir ki çok daha iyi bir Wi-Fi deneyimi sunar sen nasıl biliyorsan öyle yap ama buradaki arkadaşları yanıltma.

Wi-Fi - Vikipedi 4G - Vikipedi
Valla çok enteresan tipler var. Bunu neetcen bilemem. Hatanı anlayıp özür dileyecek ve teşekkür edecek kadar erdemli misin acaba?

Dosya Ekleri

• 4,5 g.JPG
    4,5 g.JPG
    51,2 KB · Görüntüleme: 17
Bak uzatma cihazın simkart modem orada 4G yazmasının sebebi (fark ettiysen hücresel veri yazıyor) yani interneti alan kısım yayan kısma bakarsan çalışma frekansı 2, 4GHz yazıyor eğer direşecek ve böyle insanları yanıltacaksan yazmayacağım.

İnatlaşmamanı tavsiye ederim çoğu 2018 sonrası cihaz 5G desteklidir ki çok daha iyi bir Wi-Fi deneyimi sunar sen nasıl biliyorsan öyle yap ama buradaki arkadaşları yanıltma.

Wi-Fi - Vikipedi 4G - Vikipedi
*** 5G nin 2,4G den iyi olduğu yönler var olmadığı yönler var. Buradaki arkadaşları yanıltma gibi sanki söylediğim şey her şart altında yanlışmış gibi bir ithamda bulunmasan umursamazdım.
*** Biri 600mbs biri 1300mbs destkeliyor. 600 Mmbs? arkadaş alıyor 15 mbs?
*** Tabi tek bir cihaz bağlıyorsan + fazla mesafe yok ise 2,4G kapatılması mantıklı.
*** İkisinide kapatma desen anlar ve kabul ederim ama ikisinden birini kapatacak olsan ve ağa çeşitli cihazlar bağlanıyor ise 5G nin kapatılması mantıklı olan.

*** 4,5 konusunda inat etmeyeceğim ama aklımı karıştıran bilgi değil ki tecrübe.
Kablonet modemim(Eski model) vardı, hem 2,4G hem 4,5G yayın yapıyordu. Arızalandı ve yeni model ile değiştirdiler. Yenisi 2,4G ve 5G yayın yapıyordu. Ağa bazı cihazlar bağlanamayınca müşteri hizmetlerini arayıp var ise eski model modem talep ettim. Olmadığını söylediler..
Şimdi Burak arkadaş. Lütfen yanlış anlama. Şu yukarıda anlatığım tecrübe imkansız bir şey mi? Ben rüya gördüm veya yanlış mı hatırlıyorum cidden? ( cidden kendimden şüphe etmeme sebep olduğunu bilesin, tartışmaya ve inatlaşmaya çalışmıyorum)

Tekrar mesaj yazmak istemediğimden aklıma gelen ek durumlar.
- Halihazırda kullandığım telefon 5G desteklemiyor.
- Modem külüstür ki herkeste olabilir. Turknete geçince ıvırzıvırın arasından çıkarttığım ttnet modemi. Zaten külüstür olduğu için belki bir yayının kapatılması Stabil çalışmasında da etki eder diye 5G yi kapattım.

Son düzenleme:
*** 5G'nin 2, 4G'den iyi olduğu yönler var olmadığı yönler var. Buradaki arkadaşları yanıltma gibi sanki söylediğim şey her şart altında yanlışmış gibi bir ithamda bulunmasan umursamazdım.
*** Biri 600Mbps biri 1300MBPS destkeliyor. 600 mmbs? Arkadaş alıyor 15 Mbps?
*** Tabii tek bir cihaz bağlıyorsan + fazla mesafe yok ise 2, 4G kapatılması mantıklı.
*** İkisini de kapatma desen anlar ve kabul ederim ama ikisinden birini kapatacak olsan ve ağa çeşitli cihazlar bağlanıyor ise 5G'nin kapatılması mantıklı olan.

*** 4,5 konusunda inat etmeyeceğim ama aklımı karıştıran bilgi değil ki tecrübe.
Kablonet modemim(Eski model) vardı, hem 2, 4G hem 4, 5G yayın yapıyordu. Arızalandı ve yeni model ile değiştirdiler. Yenisi 2, 4G ve 5G yayın yapıyordu. Ağa bazı cihazlar bağlanamayınca müşteri hizmetlerini arayıp var ise eski model modem talep ettim. Olmadığını söylediler.
Şimdi Burak arkadaş. Lütfen yanlış anlama. Şu yukarıda anlatığım tecrübe imkansız bir şey mi? Ben rüya gördüm veya yanlış mı hatırlıyorum cidden? ( cidden kendimden şüphe etmeme sebep olduğunu bilesin, tartışmaya ve inatlaşmaya çalışmıyorum)

Tekrar mesaj yazmak istemediğimden aklıma gelen ek durumlar.
- Halihazırda kullandığım telefon 5G desteklemiyor.
- Modem külüstür ki herkeste olabilir. TurkNet'e geçince ıvırzıvırın arasından çıkarttığım TTNET modemi. Zaten külüstür olduğu için belki bir yayının kapatılması Stabil çalışmasında da etki eder diye 5G'yi kapattım.

Zaten 2,4 ü kapat demedim dediğim şey 4, 5G modem yoktur ama çok az sayıdada olsa olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı