Türk Telekom internet çok yavaş

Hazeyn_44

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Casper Excalibur G770
İşlemci:11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz, 2688 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Ram: 16GB 3200MHz DDR4 CL16 Dual Channel
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1650 4GB GDDR6
SSD: 500GB M.2 SSD PCle 3.0 (PCle; Okuma: 2300MB/s - Yazma: 1800MB/s)
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview
Ekran: 15.6" FHD IPS 144HZ 3ms 45% 250NIT
Meslek
Öğrenci
Altışar dakika arayla 3 kez Speedtest yaptım ama sonuçlar böyle. Evde internete bağlı altı cihaz var. Türk Telekom kullanıyorum. Bunu nasıl hızlandırabilirim?

1686499303693.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Altışar dakika arayla 3 kez Speedtest yaptım ama sonuçlar böyle. Evde internete bağlı altı cihaz var. Türk Telekom kullanıyorum. Bunu nasıl hızlandırabilirim?

Eki Görüntüle 1816688
Eğer adamların size sunduğu internet hizmetinden daha az bir hız alıyorsanız müşteri hizmetlerini arayın ve gerekeni yapın. Paranızın karşılığını alın.

Wi-Fi üzerinden test yapıyorsun kesin bir sonuç vermez ayrıca modem hat değerlerini at kaç aldığını söyliyelim.

Hocam Türk Telekom dan bıkmış durumdayım 50Mbps interneti 10mbps olarak alıyorum. Parasını ödediğim interneti %80 kayıpla sunacaklarsa verdiğim paranın ne anlamı kalıyor? En sonunda işi mahkemeye taşıyacağım bıktım valla.

Onu nereden buluacağım.
192.168.1.1 Buradan modem içi değerlere bakabilirsin.

Hocam Türk Telekom dan bıkmış durumdayım 50Mbps interneti 10mbps olarak alıyorum. Parasını ödediğim interneti %80 kayıpla sunacaklarsa verdiğim paranın ne anlamı kalıyor? En sonunda işi mahkemeye taşıyacağım bıktım valla.
Modem içi değerleri atar mısın?

Hocam Türk Telekom'dan bıkmış durumdayım 50Mbps interneti 10Mbps olarak alıyorum. Parasını ödediğim interneti %80 kayıpla sunacaklarsa verdiğim paranın ne anlamı kalıyor? En sonunda işi mahkemeye taşıyacağım bıktım vallahi.

Babama 1 aydır dil döküyorum interneti değiştirelim diye, dedikleri şunlar: "e TurkNet (babama geçelim dediğim internet) Türk Telekom altyapısını kullanıyor nasıl daha hızlı olacak", "cayma bedeli çok yüksek", "neden daha hızlı internetimiz olsun ki ne gerek var film izletiyor mu, izletiyor, bağlanabiliyor muyuz, evet bağlanıyoruz, neyini beğenmiyorsun."

Modeminizin arkasında IP ve şifre yazar.

İnternet arayüzüne girebiliyorum. Onu biliyorum. Hatta sırf hızlansın diye türlü türlü ayarlar yaptım değişen bir şey olmadı.

Hocam Türk Telekom'dan bıkmış durumdayım 50Mbps interneti 10Mbps olarak alıyorum. Parasını ödediğim interneti %80 kayıpla sunacaklarsa verdiğim paranın ne anlamı kalıyor? En sonunda işi mahkemeye taşıyacağım bıktım vallahi.

Ben 50Mbps interneti 40Mbps alıyorum Türk Telekom altyapınıza göre değişiyor modeminiz eskiysede az internet verebilir veya kablolar paslanmış olabilir müşteri hizmetlerini birkaç kez aradıktan sonra ekip gönderiyorlar ki mahkemeye taşısanız bile sonuç alamazsınız çünkü size 40-50 Mbps'ya da sabit 50Mbps hız veriyoruz demiyorlar 50Mbps'ye kadar diyorlar.

Babama 1 aydır dil döküyorum interneti değiştirelim diye, dedikleri şunlar: "e TurkNet (babama geçelim dediğim internet) Türk Telekom altyapısını kullanıyor nasıl daha hızlı olacak", "cayma bedeli çok yüksek", "neden daha hızlı internetimiz olsun ki ne gerek var film izletiyor mu, izletiyor, bağlanabiliyor muyuz, evet bağlanıyoruz, neyini beğenmiyorsun."

İnternet arayüzüne girebiliyorum. Onu biliyorum. Hatta sırf hızlansın diye türlü türlü ayarlar yaptım değişen bir şey olmadı.
Baban altyapı konusunda haklı, düzelebilir ama risk. Babanı ikna edebilirsen Kablonet altyapısı var ise kablonet'e geçmenizi tavsiye ederim. Bu mesajı hem turknet hem kablonet abonesi olan biri olarak yazıyorum.

EK: Daha düşük hız paketi bile olsa kablonet. Aynı fiyata bile olsa Türk telekom altyapısı kullanan bir ISS den 100 mbsp hızında paket yerine kablonetten 50 mbps like paketi tercih ederim. Çünkü hem müşteri hizmetleri KAT KAT İYİ hem de kablonet ne vaadetmiş ise onu alırsın. Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi 100 lük paket alıp 10 luk hız alabilmek gibi bir durum sözkonusu olmaz.

Geri
Yukarı